Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tsp Top-Spin Tekerleği

Recommended Posts

Çok faydalı bir alet olarak gördük.

Yeni başlayanlar temel vuruşları daha çabuk kavrayabilirken , oynamasını bilenler ise tek başına kondisyon çalışması yapabiliyor.

Ben şahsen 3-4 dakika ağır tempoda oldukça yoruldum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bildiğimiz bisiklet göstergesi. Tam ayrıntıları incelemedim. Ama sonuçta hız göstergesi (km/saat olmalı), tekerin jant boyuna göre ayarlanmış. mesafe, dönüş hızı , ortalama , toplam vs.... hepsi var diye düşünüyorum.

Bunu bilgisayara bağlama imkanı da varmş (USB docking station ile). Yazılım ile oyuncuların performansı izleniyormuş.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Güzel paylaşım, teşekkürler. Yeni başlayanlar için vuruşları gösterme ve çalıştırma açısından mükemmel olduğu gibi, tekniği bilenler için de tek başına kondisyon çalışması yapabilmeleri için akıllı bir çözüm. Ben bir zamanlar üç tekerlekli çocuk bisikletini ters çevirip masaya koyup evde böyle denemiştim. Tabi çamurluğu çıkarmak gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gerçekten top spin yapmak varken topspini bilen bir oyuncunun bununla çalışmasını gereksiz buldum ben.

ama yeni başlayanlara spinin ve fırçalamanın mantığını öğretmek için ideal...

Bu düşüncde değilim bn açıkçası...Öğrndikten sonra da birçok oyuncunun yaptığı bir çalışma olarak biliyorum , ayrıca spin hissinizin artmasını çok geliştirir , yani bilen bir oyuncu da spin verimini çok daha yukarılara çekebilir , karşılıklı oyunla bu spin verimi çok yükselmiyor kolay kolay....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gerçekten top spin yapmak varken topspini bilen bir oyuncunun bununla çalışmasını gereksiz buldum ben.

ama yeni başlayanlara spinin ve fırçalamanın mantığını öğretmek için ideal...

Yaklaşık olarak bende sayın TSuBaSa gibi düşünüyorum...

Hakan Kırık ın söylemine dayanarak...Kendi raketinizle oynamayın üzerindeki lastiği çok kısa sürde parçalaması nedeniyle ucuz yollu bir raketle bu tekerleğin kullanılmasından yola çıkılırsa....

Sadece yapılan hareketin oturmasına katkısı olur..Bu hareket biliniyorsada yapılması artı bir katkı sağlamaz..

El hassasiyetini ucuz bir raket kullanılacağıdan dolayı pek geçerli olduğunu düşünmüyorum...Kendi kullandığınız raketle, ucuz bir raketin sap tutuşu ve ağırlığı bire bir olmıyacağına göre...bu hassasiyetten uzak bir çalışma olduğunu düşünüyorum..

Topu hissetme konusuna da gelince orjinal raketinizle bu hareketi yapmaya kalktığınızda lastiklerinizi çok kısa bir çalışmada parçalıyacağını düşünürsek pek hissiyattan bahsetmenin doğru olacağını düşünmüyorum...Karşılıklı top spin yaparken lastiğiniz zarar görmüyorsa bunda (tekerlekte) parçalanıyorsa yapın hissetme (hissiyat) hesabınızı...

Benim gördüklerimden ve okuduklarımdan çıkardığım düşüncede bu şekilde... Doğruyu yada yanlışı tartışarak bulmak en doğrusu..

ktm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yaklaşık olarak bende sayın TSuBaSa gibi düşünüyorum...

Hakan Kırık ın söylemine dayanarak...Kendi raketinizle oynamayın üzerindeki lastiği çok kısa sürde parçalaması nedeniyle ucuz yollu bir raketle bu tekerleğin kullanılmasından yola çıkılırsa....

Sadece yapılan hareketin oturmasına katkısı olur..Bu hareket biliniyorsada yapılması artı bir katkı sağlamaz..

El hassasiyetini ucuz bir raket kullanılacağıdan dolayı pek geçerli olduğunu düşünmüyorum...Kendi kullandığınız raketle, ucuz bir raketin sap tutuşu ve ağırlığı bire bir olmıyacağına göre...bu hassasiyetten uzak bir çalışma olduğunu düşünüyorum..

Topu hissetme konusuna da gelince orjinal raketinizle bu hareketi yapmaya kalktığınızda lastiklerinizi çok kısa bir çalışmada parçalıyacağını düşünürsek pek hissiyattan bahsetmenin doğru olacağını düşünmüyorum...Karşılıklı top spin yaparken lastiğiniz zarar görmüyorsa bunda (tekerlekte) parçalanıyorsa yapın hissetme (hissiyat) hesabınızı...

Benim gördüklerimden ve okuduklarımdan çıkardığım düşüncede bu şekilde... Doğruyu yada yanlışı tartışarak bulmak en doğrusu..

ktm

+1

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kondüsyon varsa gereksiz tabiiki Turushan bey...

Ayrıca ben kullandım, tahmini şeyler söylemiyorum yani.

En çok gerekli bacak kaslarını çalıştırdığı için bana çok faydası olacak. Yoksa normal antrenmanda bu kadar kısa sürede aynı bölgelerin çalışması imkansız.

Her top farklı noktalara gittiği için sürekli pozisyon değişiyor ve yorulma pek olmuyor (normal antrenmanda). Ama bunda dizleri kırıp sürekli ve hızlı aynı hareketi yapınca 2-3 dakika sonra kaslar yanmaya başlıyor.

Neyse, Tahsin geldiğinde onun üzerinde deneriz. Normalde saatlerce yorulmaz o, bakalım bunu kaç dakika yapabilecek.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..