Jump to content
Masatenisi.org Forum

Avaloxp700 Tahta İçin Hangi Lastikler Daha Uyumlu

Recommended Posts

Herkese mrb, uzun zaman önce çok kısa bir süre deneyip tahta çokluğundan dolayı elden çıkardığım AvxP700 tahta ile yeniden buluştum. 82 gr ağırlığında ve üzerine AcudaS2 ve OmegaIV Pro lastikleri yapıştırdım (henüz oynama fırsatı bulamadım) Ayrıca bir çift de çin lastiği siparişi verdim (Hurricane Neo 2 ve 3 )

Daha önce bu lastikler ve tahtayı kullanan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum, sizce nasıl kombine oluşturmalı?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Valla ben bu soruyu pek sevmiyorum. Normal şartlar altında (yeni üye filan da değilsiniz) bu zamana kadar bir lastik seçiminiz, zevkiniz oluşmuştur, o lastikler de elinizde mevcuttur. Açıkçası ben yeni tahta aldığımda bir de bu tahtaya ne gider diye düşünmüyorum. Benim normalde kullandığım lastiklerle nasıl olacak deneyip görüyorum. Bu en doğal yöntem. Yok sizin bir sürü tahtanız var, her birine en çok uyan lastikleri yapıştırıp farklı harika raketler oluşturucam, bir gün onla bir gün bunla oynayacağım diyorsanız orası başka. Ama tahta değiştirirken lastik, lastik değiştirirken tahta değiştirmek her şeyi daha da zorlaştırır. 1 bilinmeyenli denklemle çalışmak lazım.

Son olarak ekleyeyim; P700 bana göre her lastikle uyumlu olabilecek tarz bir tahta. Ne sert ne yumuşak, ne çok hızlı ne de çok yavaş. Titreşimsiz değil ama zangırdamaz. Sertten yumuşağa onlarca farklı lastikle kullananını gördüm ve ben de kullandım. Tamamen zevk meselesi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yaklaşık 3 aydır p700'ü omega 4 pro ve joola x-plode sensitive ile kullanıyorum, teknik yorum yapamayacağım. Hissi bana çok uyuyor, oldukça keyif alıyorum, evet iyi bir oyuncu değilim fakat antreman yaptıkça tahtamı ve masa tenisini daha çok seviyorum :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahta ve lastik üzerinden yorum yapamam ama şöyle bir genellemede bulunabilirim. O tahta üzerindeki omega ve acuda lastiklerini hiç değiştirmeden kullanmaya devam edersen memnun kalırsın bence. Yada gelen çin lastiklerinden birini forhande takıp kullanmaya devam edersen yine memnun kalırsın, tabi çin lastiklerine alışıksan. Önemli olan fh ve bh ine iki lastik seçip onları 'hiç değiştirmeden' kullanmak. İşte bu bence en doğru seçim. Bu şekilde kullanıldığı taktirde lastik ve tahtalarda mutlaka uyum sağlayacaktır. Malesef maddi imkana sahip olmak bu sporda özellikle yeni başlayanlar için dezavantaj oluyor. Alınan rakete alışmak varken sanki raket bize uyacakmış gibi sık sık tahta ve lastik değiştirme yoluna gidiyoruz. Sonuçta oyunumuza katkısı değil zararı oluyor.

Tahta ve lastiklerde değişiklik yapmadan düzenli olarak aynı raketle oynarsan hem raketini çok beğeneceksin hemde oyununda bariz ilerleme olacak. Bundan eminim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahta ve lastiklerde değişiklik yapmadan düzenli olarak aynı raketle oynarsan hem raketini çok beğeneceksin hemde oyununda bariz ilerleme olacak. Bundan eminim.

Biz amatörlerin en büyük sıkıntısı bu zaten....Oyunumuzun gelişmemesinin tek nedenini..bizlerinde en kolayımıza gelen çözümü...malzeme uyuşmazlığına (bize uymadığına) bağlıyoruz...Bilgilenmek, araştırmak ve çalışmak bizlere biraz ağır geliyor..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..