Jump to content
Masatenisi.org Forum

Joola Eagle Fast Tahtaya Uygun Lastik

trilemma

Recommended Posts

arkadaşlar merhabalar,

foruma yeni üye oldum. Yaklaşık 1,5 yıldır masatenisi oynuyorum. İlk raketim LKT Pro XF tahta + LKT Rapid Soft + LKT Rapid Speed lastiklerdi. Tahtam kırılınca yerine Joola Eagle Fast aldım. Lastikleri değiştirmedim. Ancak raketim şimdi hızlı ve kontrolsüz geliyor. Haftada toplam 2 saat anca oynuyorum. Masaya çok yakın oynamam. FH'im daha iyidir. Atak oynamaya çalışıyorum.

Öncelikle joola eagle fast tahta kullanan var mı? Bu tahtayla uyumlu olacak lastik öneriniz var mıdır? İstediğim raket kontrolsüz olmasın ama çok da yavaş olmasın istiyorum.

yardım edebilir misiniz?

şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu durumda en iyi şey ya öğrenene kadar aynı tahtayla saç baş yolmak yada daha kontrollü ve yumuşak bir tahtaya geçmek.

ben şöyle bir çözüm bulmuştum, tahtayı hafiften nemlendirin hızı düşüp bir miktar kontrolü artıyor. oynamadan 5 dakika önce pamuğu suya batırıp hem lastikleri silin hem de raketin yanından şöyle bir geçin. sert tahtalar aslında iyi öğretmendir; vuruşta hata varsa hemen ortaya çıkar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

şu ana kadar eğrilen bir raketim olmadı. büyük ihtimalle seçilen ağaçlar bu durum düşünülerek seçiliyor veya emprenye ediliyor. hafiften nemlendirmenin bir zararı yok. ama doğru olan emre hocamın dediğidir. normalde tahtalara su veya nem değmemelidir. ben böyle bir durum için geçici çözüm bulmuştum onu paylaştım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tahtayı nemlendirmek çok yanlış. Ahşap malzemenin en büyük düşmanı nem/su. Tahtayı ıslatırsanız şişer, eğrilebilir, vs. vs.

ben maç yaparken elim çok terler.hatta raketimin sapı sırılsıklam olur.maç yapmasam bile terler ,yani benim masa tenisi oynamam raketimi olumsuz yönde etkiliyomu :huh:
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet yazık raketinize.

Şaka bir yana sapta durum o kadar önemli değil. Sonuç olarak iki sap dilimi arasında kalıyor tahtanın kendi katları. Kafa kısmının ıslanması problem yaratabilir. Evdeki ahşap parkelerin şişip patlaması örneğini fikir vermesi açısından verebilirim. Elinizle ilgili yapabilecek birşey yok, sizin gibi birçok insan var. Ama tahtayı genel olarak sudan nemden korumak gerekir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bende aynı fikirdeyim raketin kafa kısmının ıslanmaması gerektiğini düşünüyorum.

asıl konuya gelicek olursak, bence joola eagle fast tahtası gayet güzel bir tahta eğerki hızlı geliyorsa lastiklerinin all bi lastik ile değişmen gerektiğini tavsiye edebilirim.

lastik olarakta ÖRN: joola 4 all lastik çift taraf yapabilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence de tahtanız yanlış bir seçim olmuş.

Bilmeden almamak lazımmış demekki. 70-80 civarı bir para vermiştim (belki şimdiki fiyatı 100TLdir). hafif olsun ve biraz daha hızlı olsun diye tercih ettim. lastiklerim iyi olsa tahtayı değiştiririm ama onlar 1,5 yıllık ve çok da iyi lastikler değil. Bu durumda tahtayı elimde tutup 100-130TL civarı 2 lastik alabilirim diye düşünüyordum. Fazla bütçem yok. Olursa bu tahtaya yeni lastikler alacağım. Olmazsa kalacak ve alışmaya çalışacağım.

Raket hızlı olsun diye lastikleri tahtaya hızlandırıcı özelliği olan yapıştırıcı ile yapıştırıyorlarmış. Tam tersi yavaşlatıcı özelliği olan yapıştırıcı var mı acaba :salak: Belki biraz yavaşlatabilirsem idare edebilirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

edemezsin senin sorunun büyük ihtimalle hız değil topu hissedememek o da tahtanın sert olmasından kaynaklanıyor. o kadar hızlı bir tahta değil elindeki biraz sabırlı olursan alışırsın. iyi ki karbon katmanlı bir tahta almamışın

evet haklısınız tahta sert. topu hissedemiyorum. Yalnız arkadaşlarımın raketleri içinde hız konusunda ilk sıralarda olduğu kesin.

Siz diyorsunuz ki hangi lastiği alırsam alayım top hissini yakalayamayacağım. o zaman zorlamanın anlamı yok. bir süre daha kullanıp param olunca yeni bir raket almak daha mantıklı görünüyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tabi off serisi bir tahta olduğu için hızlı ancak bir de off+ off +++ filan var. raketin üzerinde top sektirme antrenmanları yap topu havadan inerken zıplatmadan raket yüzeyine indirmeye çalış başlangış olarak. evde 1 metre uzaktan belirlediğin hedef üzerine düz ve ters spinlerle topu düşürmeye çalış. (mesela yatağın örtüsünde bir desen olabilir)

raketi nemlendirmek başka bir çare merak etme tahtan dönmez ama biraz kontrol için değer mi ona sen karar ver. topu hissedecek şekilde top sektirirken bileğini yavaşlat. yavaş çalış, oyununu yavaşlat. spin çekerken acele etme daha yumuşak spinler çek. tavsiyelerim bunlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

joola eagle fast tahtamın lastiklerini söktüm ve arkadaşın raketinde kullandığı sriver fx ve lkt pro xp lastiklerini taktım. Sonuç beklediğimden iyi çıktı. özellikle sriver fx tarafı çok hoşuma gitti. Yani asıl sorun benim lastiklerdeymiş. sriver fx tarafı hem kontrollü hem de hücumda yeteri kadar hızlı geldi. ben daha hızlı olacağını tahmin etmiştim. Neyse arkadaşın emanet lastiklerini çıkarıp verdim. Hazır lastik denemeye başlamışken başka bir arkadaşın kullanmadığı bir raketin üzerinde bulunan friendship focus 3 lastiğini alıp raketime yapıştırdım.(bir tarafı benim eski lkt rapid speed bir tarafı focus 3 oldu). Çok fazla oynayamadım ama sriver fx kadar tat vermediğini söyleyebilirim. yine de rapid speed'ten daha iyi, daha kontrollü. doğru fikir sahibi olmak için bir kaç gün kadar oynamak lazım sanırım.

Şimdi sizden ricam sriver fx yaklaşık 75tl civarıymış. 2 tane alsam150 eder (bütçeyi biraz aşıyor). iki yüzüne de sriver almak mantıklı mı? Yoksa sriver fx'e benzer daha ucuz yollu lastiklere mi yönelmek doğru olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..