Jump to content
Masatenisi.org Forum

Junk Player - Hurda Oyuncu

Recommended Posts

eveet yine bir şaibeli konu ile karşınızdayım. junk player(çöp oyuncu) tabiri masa tenisi lügatına girmiş peki ne demek bu?

terim kesinlikle övgü içermiyor; pütür, antispin gibi materyaller kullanarak karşıdaki oyuncunun tecrübesizliğinden sayı alan, ve bunun sonucunda oynamayı doğru düzgün bilmediği halde bu sayede maç kazanmaya devam eden oyuncular için kullanılıyor.

aslında bu materyallerin kullanımı başlı başına uzmanlık ve ustalaşma ister, ama ülkede doğru düzgün antrenman yapacak masa ve yer olmadığı için ve önemli olan şey de maç kazanmak olduğu için bu oyunculardan bizde de bol sayıda bulunmaktadır. krizi fırsata çeviriciler sizi.. adınız çıkmış internette :P zaa

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

sana bir doz mustafa akar verelim burak :P

junk player direkt olarak pütür veya anti kullanan oyunculara denmemesi lazım bence.

Oyun stili de çok önemli.

Mesela Ahmet Sözmen. Ahmet backhandinde uzun pütür ile oynuyor ama dünyanın en temiz oyuncularından biridir. Oynaması çok zevklidir, hem yetenekli hem masatenisi zekası gelişmiştir.

Bunun tam tersi örnekleri de var maalesef. İşte junk player dedikleri bu tipler bence. İsim elbette veremiyorum ama düz lastiği ile şutop oynamaktan aciz, servis atmayı bile bilmeyen bir sürü tip uzun pütür, anti kullanıyor yetmiyor illegal olarak benzinle düz lastiklerini yapıştırıyorlar, pütür veya anti lastiklerini güneşte bırakıyorlar yağ sürüyorlar vs vs. Elden çıkarmadan servis atıp abuk subuk konuşup, bütün topları masa üstü pütürle alıp habire ittirmeler vs vs... gerçekten masatenisinden soğuyorum. Hele bu tip iki oyuncu birbiriyle oynarken masatenisini katlediyorlar bence.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

terim sadece bu malzemeleri kullanmayı bilmeyen ve karşıdakinin hatası sayesinde sayı alan oyuncular için :) Ahmet Sözmen'in ellerine sağlık. Sizi ziyaret ettiğimde çok kısa izleme fırsatı bulmuştum bu kategoriyle hiçbir alakası yok. şurada ktm imzalı bir yazı göremedim ona yanarım. halbuki bu başlığı sırıtarak açmıştım. neyse açıkça sorayım soruyu

noldu selim bey? taktınız mı pütürleri? haraşo lastik çıkmış iki sıra pütür bir sıra düz bir de onu deneyin :D şaka bir yana bu hafta sonunu bekliyorum baya gırgır olacak antrenman

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

minik veya yıldızlardayken pütürle oynayan oyuncu gördümmü maça 1-0 geride başlardım. göz koordinasyonu bir süre sonra gelişiyor ve topa bakarak yani rakibin pütürle nasıl vurduğuna değil topun yazıları sayesinde dönüş şiddetini algılayarak spin çekiliyor ve önyargılar yıkılıyor. pütürzede arkadaşlara nacizane bir tavsiye :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

terim sadece bu malzemeleri kullanmayı bilmeyen ve karşıdakinin hatası sayesinde sayı alan oyuncular için :) Ahmet Sözmen'in ellerine sağlık. Sizi ziyaret ettiğimde çok kısa izleme fırsatı bulmuştum bu kategoriyle hiçbir alakası yok. şurada ktm imzalı bir yazı göremedim ona yanarım. halbuki bu başlığı sırıtarak açmıştım. neyse açıkça sorayım soruyu

noldu selim bey? taktınız mı pütürleri? haraşo lastik çıkmış iki sıra pütür bir sıra düz bir de onu deneyin :D şaka bir yana bu hafta sonunu bekliyorum baya gırgır olacak antrenman

Pütür nire biz nire...Serhat ın shake def de bir tarafı takılmış uzun pütürü vardı..Bir iki vurayım dedim çolak kaldım..Biz kısa pütür nasıldır iyi midir derken oynadığım uzunu benim boyumu üç beş metre geçiverdi..

Ups de saat kaçta toplanacaksınız müsait olursam gelirim diyeceğimde gelmesemde kaybedeceğiniz bir şey olmayacak zaten.

Bu başlığı bana açmadın değil mi...Hoş okadar bile daha olamadık ya..

ktm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Pütür nire biz nire...Serhat ın shake def de bir tarafı takılmış uzun pütürü vardı..Bir iki vurayım dedim çolak kaldım..Biz kısa pütür nasıldır iyi midir derken oynadığım uzunu benim boyumu üç beş metre geçiverdi..

Ups de saat kaçta toplanacaksınız müsait olursam gelirim diyeceğimde gelmesemde kaybedeceğiniz bir şey olmayacak zaten.

Bu başlığı bana açmadın değil mi...Hoş okadar bile daha olamadık ya..

ktm

Ktm abimiz ongun abiyi aratmıyor eskiden ongun abi çok espiri yapardı yerini ktm abimiz aldı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bilmiyorum ki saat 3-4 gibi salonda toplaşsak işte. kim hurda kim değil ortaya çıkacak. başlık bana mı kalır size mi kalır ongun beye mi kalır görücez :D bakalım hangimiz hurda

Bırakın bu işleri. Hazır raketimle geliyorum, kombo tavsiyesi istiyorum sizden. Üstadlar sizi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Safa, hemen at kendini bir yerden aşağıya. Ktm abimizin kimsenin yerine ihtiyacı yok. Bir ekoldür kendisi.

Hah...Bana böyle yazılarla gelin..Yıkayıp yağlayın arada bir şişirin de kendime geleyim...engin bilgimi başka türlü aktaramıyorum...

Fazlada şişirmeyin..... bellimi olur..... yazılarda uçar giderim.... başıma iş açtırmayın ..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 21 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..