Jump to content
Masatenisi.org Forum

Medium-Hard Arası Olan Lastiklerime En Iyi Uyum Sağlayacak Tahta? Nite

Recommended Posts

anladığınız üzere profesyonel değilim..şu anda hazır raket tahtası üzerine yapıştırmış olduğum Xiom vega pro max. lastiklerle haftada 3 gün yaklaşık 1 er saat oynuyorum..kimlerle? evet..ekipman bilgisi kişiler de var tabi oynadığım kişiler arasında ama açıkçası onlardan aldığım tavsiyeler biraz külfetli:)oyun stilim allround fakat hızlı hücumlardan olağanca haz alıyorum..spin konusunda çeşitli varyasyonlar yapmak için kendimi eğitiyorum.. şimdi asıl soru şu:

1) medium lastiklere; görece daha yumuşak hisli tahtalar veya sert lastiklere sert yapılı tahtalar diye bir kural var mıdır?

2)hızlı lastiklere-hızlı tahta diye bir kural var mıdır?yoksa lastikler hızlı ve görece kontrolsüz olsukları için benim ilk olarak kontrollü bir tahta ile bu eksikliği kompanse mi etmem gerekir?

bu temel bilgilendirmelerim ve sorularım ışığında...gerek ''0'' gerek 2.el 75-85 tl arasında bana uygun olacağını düşündüğünüz bir tahta var mıdır?yanlış anlamayın kolaya kaçmıyorum..araştırmalarıma devam ediyorum..(tibhar e.lebesson vaya tibhar nimbus off nedense beni al beni al diyor ama profesyonel yaklaşımlara ihtiyacım var..şimdiden teşekkürler..)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

lastiklerin bahsettiğin gibi hızlıysa allround bi tahta ile daha rahat oynayıp , daha raht hareketler yapabilirsin aksi takdirde hızlı bir tahta alırsan kontrolswüz bir raket olur ve içerde topu tutmakta zorlanırsın. şu anda elimde 0 paketinde YASAKA MA LİN EXTRA diye bir tahta var. fiyatı 100 tl dir . istersen düşünebilirsin .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herkesin tekniği, el hissiyatı, stili, mentalitesi, kondüsyonu, el ayak koordinasyonu vs farklıdır.

hızlı tahta yavaş lastik yok zart zurt bilmemne böyle kurallar yok.

şu lastikle şu tahta uyumludur demek saçmalık.

Kendi hissiyatına ve tekniğine en uygun olanı kendin bulursun.

oynadığın yerde oyuncuların raketlerini al biraz dene bir fikir edinirsin...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yardımcı olmak isterim elimde 2. el p.chila off tahta var balsa tahtadır off ama çok hızlı değildir hissi yumuşak tır sert lastikler ile güzel kombine edebilirsin çok az kullanılmış 60 tl den verebilirim yinede sizin tercihiniz.

tahtayı inceledim..epey hoşuma gitti..tibhar özellikle üzerine düşündüğüm markaydı..fakat;tahtanız çok kullanılmış mıdır? bir sıkıntısı var mı? bir de ben istanbul avrupa yakasında ikamet ediyorum..siz neredesiniz?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bence

Ozan'ın şu yazısını oku,vermek istediği mesajı dinle:

"Herkesin tekniği, el hissiyatı, stili, mentalitesi, kondüsyonu, el ayak koordinasyonu vs farklıdır.

hızlı tahta yavaş lastik yok zart zurt bilmemne böyle kurallar yok.

şu lastikle şu tahta uyumludur demek saçmalık.

Kendi hissiyatına ve tekniğine en uygun olanı kendin bulursun.

oynadığın yerde oyuncuların raketlerini al biraz dene bir fikir edinirsin... "

şayet yeni bir tahta alacaksan da:

www.masatenisim.com

www.masatenisi.com

adreslerinden birine girip 37 TL karşılığında LKT insict ALL + tahtayı al..

hem oyun stilinize uygun sıfır bir tahtanız olur hem de çok fazla bütçeyi sarsmadan keyifle oynamaya devam edersiniz..

Selamlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bende şu anda avrupa yakasındayım ama malesef tahta yanımda değil bodrumda tahta asla çok kullannılmış değil kenarısda çok hafif bir çizik var o kadar kenar bandı ile kapatılabilir rahatsız edici değil yani illa ki benim tahtamı alın demek istemedim sadece yardımcı olmak istediğim için böyle bir öneride bulundum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 53 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..