Jump to content
Masatenisi.org Forum

2012 Hungarian Open Yıldızı Kim?

Recommended Posts

İlk evvela finale yakışmayan bir maç olmuş yani bütün setleri kimin alacağı hemen setlerin başında belli olmuş hiç sayı çekişmesi olmamış.Joo her zamanki gibi bol bol kesmiş durmuş arada bir atak yapmış, son zamanların en iyi Joosu olmasına rağmen genede makine Longu yenememiş.Bu Longun daha kaç tane kesiği geri gönderebileceği ayrı bir sır yani.Yarı final maçında Ma longun spinlerine karşılık veripte çoğunda sayıyı alan harika bir performans sergileyen ve aldığı sayıların bir çoğu fantastik olan XU XİN bence turnuvanın yıldızıdır.Son zamanlarda set içerindeki sayılarda bu kadar yüksek yüzdeyle Long karşılık veren olduğunu hatırlamıyorum ben ve bu yüzden XU XİN diyorum.

Ayrıcada iki yarı finalide seyrettiğinizde oynanan oyunlar arasındaki hız farkı çok müthiş bence uzun bir süre çinlilerin eline kimse su dökemez bu sporda...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Xu Xin çok iyiydi ama Ma Lin'in iyi olduğu dönemlerdeki Ma Lin'den daha iyi olacağını zannetmiyorum. Çok hızlı olabilir ama seyir zevki ve estetik açıdan Ma Lin diyorum.

Ma Lin, adam kendi evinde olimpiyat şampiyonu çok kereler dünya kupası finali oynamış birisi. Ma Lin'in iyi olduğu bir dönemde ondan daha fazla seyir zevki veren bir oyuncu yok bana göre.

Joo Se Hyuk, Finale kalıp Ma Long'u zorladığı için, Xu Xin'de performansından dolayı turnuvanın yıldızı

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu arada arkadaşlar , Crisan ile facebook aracılığıyla görüşüyorum , genetiksel bir rahatsızlık varmış ailesinde ,dolayısıyla bu onun hızlı oyun oynamasına engel oluyormuş ve özellikle ayak çalışmasında çok zorluyormuş....Kemikler ile ilgili bir rahatsızlık ve ailesinden annesinin ölümüne de sebep olmuş , kardeşinde de aynı sorun varmış...Hareket etme kabilyetini azaltan bir durum söz konusu dolayısıyla , onun bir taraftarı olarak turnuvada yarı final gelmesine çok sevindim :) Ayrıca 2012 için bu sene çok emek vereceğini ve taraftar desteği istediğini de dile getirdi.

-- Not olarak eklemek istedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..