Jump to content
Masatenisi.org Forum

2012 Londra Olimpiyatları

omerfaruk

Recommended Posts

Hedef: En Az 3 Sporcuyla Katılmak

Arkadaşlar yeni bir haber okudum paylaşmak istedim. Ne dersiniz olur mu sizce??

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu'nun hedefi 2012 Londra Olimpiyatları'na en az 3 sporcuyla katılmak.

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenen Dünya Açık Masa Tenisi Turnuvası'na katılan Türkiye Milli Takımı'nın antrenörü Ersin Sunay ve kafile başkanı aynı zamanda Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Üyesi Prof. Dr. A. Azmi Yetim, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Antrenör Ersin Sunay, Türkiye'nin son yıllarda masa tenisinde önemli başarılara imza atmaya başladığını, Federasyon başkanı Oktay Çimen ve ekibinin alt yapıya verdiği önemin artık meyvelerini vermeye başladığını söyledi.

Prof. Dr. Yetim ise federasyonlarının alt yapıya gösterdiği büyük önem ile Türk sporcularının yıldızlar kategorisinde Avrupa şampiyonluğu, gençlerde Avrupa 3'üncülüğü, dünya liseler şampiyonasında 2'inciliği, büyüklerde Avrupa 3'üncülüğü, karışık çiftlerde Avrupa şampiyonluğu kazandığını söyledi.

Yetim, en önemlisinin ise bugüne kadar tarihinde hiç olimpiyata gitmeyen Türki Masa Tenisi Milli Takımı'nın ilk defa 2008 Pekin Olimpiyatları'na 1 erkek ve 1 bayan olmak üzere 2 sporcu ile katılarak bir hayali gerçekleştireceğini kaydetti.

Prof. Dr. Yetim, federasyonlarının bu spora verdiği destekle birlikte artık Türkiye genelinde 2500 civarında masa tenisi kulübünün, 60 bin civarında ise lisanslı sporcularının olduğunu, hedeflerinin Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu çıkaracak sporcular yetiştirmek olduğunu açıkladı.

http://www.trthaber....lmak-25241.html

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

devlöt bize yördım etsin. masa yok yeşilköyde

Bir zaman Yeşilyurt Spor Kulübü vardı..

Kulüp var ama yok..Tenis,restoran.gazino tarzı çalışıyor..

Bu tarz spor kulüplerinde spor branşlarını araç olarak kullanıyorlar...Amaç spora katkı sağlamak değil..paravan olarak kullanmak...

Dostlar alışverişte görsün misali...

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Antrenör Ersin Sunay, Türkiye'nin son yıllarda masa tenisinde önemli başarılara imza atmaya başladığını, Federasyon başkanı Oktay Çimen ve ekibinin alt yapıya verdiği önemin artık meyvelerini vermeye başladığını söyledi.

Yılın esprisi, gülün gülün :salak:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yılın esprisi, gülün gülün :salak:

Abi doğru diyosun....Ben bişeyler diyorum sonra da dedi oluyor ya ,neyse , açıklamayı yapan hocalarımızın altyapıda kaç sporcusu çıkmış son yıllarda Türkiye'nin zirvesini zorlayan? Alın minikler,yıldızlar sonuçlarını ve bakın, acaba bu açıklamayı yapan hocaların kaç senedir ilk 4'te bir tane oyuncusu var?

Ayrıca, altyapıda başarı deniyorsa Niwa Koki , Quentin Robinot , Kim Min Seok gibi adamlar , hiç değilse onların minik versiyonları lazım , ama bizde bu seviye çok çok aşağılarda...Nerde başarı ? ITTF Hope Team'lerde Simay dışında kimse yok ve simay'ın gelişimini ne kadar koruyacağı , ne kadar ilerleyeceği büyük bir muamma....

" Türk sporcularının yıldızlar kategorisinde Avrupa şampiyonluğu, gençlerde Avrupa 3'üncülüğü, dünya liseler şampiyonasında 2'inciliği, büyüklerde Avrupa 3'üncülüğü, karışık çiftlerde Avrupa şampiyonluğu kazandığını söyledi.

Yetim, en önemlisinin ise bugüne kadar tarihinde hiç olimpiyata gitmeyen Türki Masa Tenisi Milli Takımı'nın ilk defa 2008 Pekin Olimpiyatları'na 1 erkek ve 1 bayan olmak üzere 2 sporcu ile katılarak bir hayali gerçekleştireceğini kaydetti."

Gençlerdeki Avrupa 3.lüğü ?? Dünya Liselerarasında 2.lik ?? Bu dereceler ponfilerin sanırım , ama şöyle bir parantez açayım , Liselerarası Dünya Şampiyonası Dünyada birkaç ülkenin , sayısı 25 civarı sanırım , katıldığı bir turnuva ve okullar Türkiye'deki gibi tüm adamları tek takıma almıyor arkadaşlarımdan bildiğim kadarıyla....Karışık çiftlerdeki katılım zaten sizin malumunuz....

Olimpiyat konusuna gelince , Çin asıllı oyuncularımız bizi temsil ediyor , iyi hoş , ama beni üzen nokta Çin'de aylarca kamp yapınca bu elemeyi geçmeleri....Türkiye'de antreman yaptıklarında bir arpa boyu yol almıyorlar , isteyenler Melek'in ITTF deki 1 yıllık kaydına baksın....

Aşırıya kaçan bir yanı yoktur yazımın umarım , bu benim analizlerimin sadece kısa bir özeti...Saygılarımla

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben çok yakından takip etmiyorum ama geçen yaz euro kids kampında parlayan birkaç altyapı oyuncumuz vardı sanki. Zaten en bilinen sıkıntımız da bu değil mi? Büyüklere kadar iyi gider de büyüklerde ara açılır. Bu yüzden altyapıdaki başarı bizim için çok ümit verici olmaz hiçbir zaman. Tesbit olarak altyapıda meyve alınan yatırım yok değildir burası doğrudur, ama bunun büyükler kategorisinde meyve vermeye devam edecek bir yatırım olacağını söylemek için malesef hiçbir dayanağımız yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 104 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..