Jump to content
Masatenisi.org Forum

Acil Yardiim !

Guest Emperor

Recommended Posts

• 3 months later...
Ya satılan yaıştırıcıları kullanacaksın  tibhar butterfly gibi...(ki çok pahalıdırlar)

ya da ayakkabıcıların kullandığı solüsyonlardan alacaksın ve benzin veya toluen ile karıştırıp açacaksın ve kullanacaksın.

solüsyonu ayakkabıcılar çarşısı gibi yerlerden alabilirsin. Fırça ile tahta ve lastiğe sürüp kurumasını bekleyeceksin ve yapıştıracaksın....

eğer lastiklerin yeni ise  lastiğe yapıştırıcısı 5 kez uygulamanı öneririm yoksa lastğin sürekli kalkar tekrar yapıştırmak zorunda kalırsın...

Sanıyorum masatenisi.org'da yapıştırmayı nasıl yapıcağını anlatan bir bölüm var....

dostum merabalar,

yeni gördüğüm bişey,şimdilerde elemanlar lastikleri iki kez solüsyonlayıp kurutuyolar ve öyleyapıştırıyolar??varmıdır bi numarası bunun?tşk.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Simdi ben yine dayanamayip daha once yaptigim gibi Tsu arkadasimla atisacagim. Bu bir saglik konusu ve riskli, daha onceki tatli atismalarimizi tekrar yazmayacagim ama lutfen sevgili Emperor ve Eque Tsu ile yapistirici tartismamiza bir tiklayin.

Ya satılan yaıştırıcıları kullanacaksın tibhar butterfly gibi...(ki çok pahalıdırlar)
Bu kesinlikle izlemeniz gereken yoldur, kimyasallarla bilincsiz bir sekilde oynamak, standart bir yapistiricinin ustundekileri okuyup, ona gore icindekileri saf olarak satin alip, bu karisimlari tek basiniza kimyasallarin reaktif etkilerine dikkat etmeden hazirlamak cok tehlikelidir. Bahsi gecen solventler toksik ve kanserojendir. Bir madde kanserojen olsa da ondan etkilenmeniz, o maddenin safligina, sizin onunla temas seklinize ve surenize baglidir. Hazir satin aldiginiz yapistiricida, bu kanserojen maddeler olsa da siz onlara saf haliyle maruz kalmazsiniz. Daha onceki tartismamizi bir okuyun. Sagliginiza onem vermiyorsaniz, lastik omrunu dusunun bari. Kendi hazirlayacaginiz yapistirici, icindekilerin miktari, yapistirici ureten buyuk firmalarin (butterfly, donic, tibhar vs.) ayarladigi gibi dikkatle secilmediginden, lastik omrunu bu standart yapistiricilara gore muhakkak kisaltacaktir.

ya da ayakkabıcıların kullandığı solüsyonlardan alacaksın ve benzin veya toluen ile karıştırıp açacaksın ve kullanacaksın.

Lutfen boyle bir methodu izlemeyin, emin olun, size uzun vadede yarardan cok zarar getirecektir, 3-5 kurus kar edecegim diye dusunup sagliginizdan olmayin...

Tsunun benzin dedigi aslinda benzin degil benzen, benzen ve toluen halka yapida aromatik hidrocarbonlardir, daha once de dedigim gibi cok toksiktirler, solunmalari risklidir. Labaratuvar ortaminda bunlarla calisilirken aspirator altinda calisirsiniz, maskeniz vardir vs vs... Bu konuda merak ettiginiz bir seyler daha varsa, daha onceki tartisma ortaminda da verdim linki ama bir daha vereyim: toksik data icin buraya bakabilirsiniz.

Tsu, bence sen de bu kendin yap-kullan tadinda solusyon isinden vazgecsen iyi olur, ayrica arkadaslara bu metodu tavsiye etme lutfen. Bu yorumum icin de bana kizma, veya "Ay ne ukala" deme. :gulumse: Sadece saglik icin bunun onemli oldugunu dusunuyorum...

Herkese saglikli ve bol masa tenisli gunler dilerim... :bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

en iyi verim icin kesinlikle speed glue kullanmamalisin baslangicta.. ittf onayli normal yapistirici (tibhar individual, butterfly basic shack veya stiga victory gibi) kullanip yapistirman gerekir baslangicta.. speed glue kullanimina gececeksen sayet tahtaya cila atman da cok onemli..

lastiklere yapistiriciyi koyduktan sonra iyice kurumasini bekleyip dikkatlice, lastigin yazi olan tarafinin tahtanin sapinin uc ust noktasina degecek sekilde bastirip yavasca yukariya dogru lastigin uzerine silindirik bir madde ile bastiraraktan ilerlemen gerekir.. daha sonrasinda uzerlerine birkac kitap koyaraktan pres yap ki, lastik dogru durust yapisabilsin.. sonrasinda kesici bir aletle lastigin kenarlarini kesmek kaliyor..

bir iki kez solusyonlayip yapistiranlar speed glue kullananlar, iki kat uc kat speed glue koyup yapistiriyorlar.. bunun bir numarasi olup olmadigi konusunda ise; lastik daha cok yapistiriciyi emiyor dolayisiyla speed glue etkisi artiyor..

en iyi verimi cok defalar speed glue ile yapistiraraktan da alabilirsin, bir kez normal yapistirici ile yapistirarakda.. veya arada bir speed glue kullanaraktanda..

benim sana tavsiyem, speed glue'ya gecersen sayet oncelikle az miktar surup yapistirman.. zaptedilmesi cok zor bir duruma gelebilir lastikler..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 45 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..