Jump to content
Masatenisi.org Forum

Toplar Değişiyor!

Mustafa Yıldız

Recommended Posts

"Celluloid" toplar yasak, artık kullanılmayacak...

Çinliler kızıyorlar ve diyorlar ki :

2000 Kong Linghui (CHN) won. New rules : Services, Point System (2002), etc

2004 Ryu Seung Min (KOR) won. No new rule.

2008 Ma Lin (CHN) won. Speed glue ban.

See where this is going?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ITTF'nin iddiası şu: selüloz ile üretilen toplara şekil vermek için solvent kullanılıyor ve bu doğaya ve çalışanlara zararlı. Bütün dünyada da selüloz üretimi yavaş yavaş yasaklanıyor. İşte bu yüzden topları artık PVC tip plastik kullanarak üreteceğiz.

oynama karakteri çok değişik değil ama çıkardığı ses kırık bir top gibi garipmiş...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

daha çok zıplak, daha az spinli diormuş test eden oyuncular...

(more bouncy and less spiny)...

bir yapıştırıcı değişikliği lastikleri ne kadar değiştirdiğini görünce,

yeni toplar kimbilir nasıl yeni lastikleri ortaya çıkarcak.

japon borsasına girip BTY nin hisselerini almak lazım şu sıralar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Para para para, varlığı bir dert yokluğu yara. Bu yapılanların hepsi para için, başka bir açıklaması yok. Dünya'da ve ülkemizde son zamanda yapılan tüm düzenlemeler, yasaklamalar vs hepsi sağlık adı altında yapıldı. Hep bahane insan sağlığıydı. Çünkü insanların en hassas olduğu konu sağlık, hani herşeyin başı olan şey var ya işte o. Sağlık dediğiniz zaman akan sular duruyor, tüm işler daha kolay yürüyor. Mesela sigara yasağı ya da yakın gelecekteki nargile yasağı insan sağlığını tehdit eden unsurları ortadan kaldırmak için yapıldı hesapta. Fakat altında yatan tek sebep para. Çünkü kanser hastalığı arttıkça devletin sosyal güvenlik masrafları daha da artıyor. Yani baştakiler daha fazla sövüşleyemiyorlar devletin kasasını, para boşa! gitmesin diye ona yasak, buna yasak. Amaç insan sağlığını korumak, yersen.

Bu değişiklikten sonra çıkan toplar piyasaya bir canlılık getirecek, büyük ihtimal yeni toplar biraz daha pahalı olacak. Daha sonra bu yeni toplara uygun lastikler, tahtalar çıkacak. Alın size cebimizdeki parayı almak için yeni bir fırsat. Eski tahtalar ya da lastiklerin modası geçecek hesapta, çünkü yeni top var artık, eski lastikler bu toplara hiç uygun değil. Üret ona uygun lastiği, bassın ittf onayı, ittf kazansın, butterfly kazansın. Neymiş efendim, sağlık. Yersen.

Nba'de forma satışları hem spor markaları, hem oyuncular, hem klüpler için büyük bir kazanç kapısı. Bundan 5 yıl öncesine kadar süper yıldız Kobe Bryant'ın 8 numaralı forması en çok satılan forma iken Kobe Bryant bir karar alarak forma numarasını 24 yaptı. Bu değişikliğin sebebi hiçbir zaman net bir yanıt bulamadı. Ama sebebi gayet açıktı. Kobe'nin forması artık en çok satılan forma değildi ve satışları baya azalmıştı. Satışları yeniden arttırmak için yapılacak tek şey forma numarasını değiştirmekti. Tıpkı futbol takımlarının daha çok forma satmak için her yıl sponsor ya da forma dizaynını değiştirmesi gibi.

Yani kısacası yapılan tüm bu değişiklikler daha fazla para için. Bu yapılan tüm değişiklikler sırf bizleri daha fazla sömürebilmek için. Bizler de çaresizce bu tuzağa düşüyoruz. Çünkü herşeyin başı sağlık, kazık kakacağız sanki dünyaya, ab-ı hayat içiriyorlar bize, ne iyi insanlar bunlar :fildir:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Para para para, varlığı bir dert yokluğu yara. Bu yapılanların hepsi para için, başka bir açıklaması yok. Dünya'da ve ülkemizde son zamanda yapılan tüm düzenlemeler, yasaklamalar vs hepsi sağlık adı altında yapıldı. Hep bahane insan sağlığıydı. Çünkü insanların en hassas olduğu konu sağlık, hani herşeyin başı olan şey var ya işte o. Sağlık dediğiniz zaman akan sular duruyor, tüm işler daha kolay yürüyor. Mesela sigara yasağı ya da yakın gelecekteki nargile yasağı insan sağlığını tehdit eden unsurları ortadan kaldırmak için yapıldı hesapta. Fakat altında yatan tek sebep para. Çünkü kanser hastalığı arttıkça devletin sosyal güvenlik masrafları daha da artıyor. Yani baştakiler daha fazla sövüşleyemiyorlar devletin kasasını, para boşa! gitmesin diye ona yasak, buna yasak. Amaç insan sağlığını korumak, yersen.

Bu değişiklikten sonra çıkan toplar piyasaya bir canlılık getirecek, büyük ihtimal yeni toplar biraz daha pahalı olacak. Daha sonra bu yeni toplara uygun lastikler, tahtalar çıkacak. Alın size cebimizdeki parayı almak için yeni bir fırsat. Eski tahtalar ya da lastiklerin modası geçecek hesapta, çünkü yeni top var artık, eski lastikler bu toplara hiç uygun değil. Üret ona uygun lastiği, bassın ittf onayı, ittf kazansın, butterfly kazansın. Neymiş efendim, sağlık. Yersen.

Nba'de forma satışları hem spor markaları, hem oyuncular, hem klüpler için büyük bir kazanç kapısı. Bundan 5 yıl öncesine kadar süper yıldız Kobe Bryant'ın 8 numaralı forması en çok satılan forma iken Kobe Bryant bir karar alarak forma numarasını 24 yaptı. Bu değişikliğin sebebi hiçbir zaman net bir yanıt bulamadı. Ama sebebi gayet açıktı. Kobe'nin forması artık en çok satılan forma değildi ve satışları baya azalmıştı. Satışları yeniden arttırmak için yapılacak tek şey forma numarasını değiştirmekti. Tıpkı futbol takımlarının daha çok forma satmak için her yıl sponsor ya da forma dizaynını değiştirmesi gibi.

Yani kısacası yapılan tüm bu değişiklikler daha fazla para için. Bu yapılan tüm değişiklikler sırf bizleri daha fazla sömürebilmek için. Bizler de çaresizce bu tuzağa düşüyoruz. Çünkü herşeyin başı sağlık, kazık kakacağız sanki dünyaya, ab-ı hayat içiriyorlar bize, ne iyi insanlar bunlar :fildir:

Çağan abi sanırım bunun adı endüstri oluyor masateniside artık bir pazar spordan çok artık bir kazanç kapısı.Bu çoğu sporda böyle futbol bir spormu ? hayır artık şike vb şeylerin olmasın sebebide budur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Paylaşım için çok teşekkürler. Çok güzel bir video. Yanlış anladıysam düzeltir misiniz? Bütün toplar aynı prosesten geçiyor. İçlerinde kalite kontrolünü geçenler üç yıldız, diğerleri ise alt kalite olarak sınıflandırılıyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

aynen o şekilde, tek tip üretim var, kalite kontrol sonrası tam küre olanlar 3 yıldız damgalanıyor,

diğerleri 1 yıldız.

pazarcının bi kasa domatesi düzgün-yamuk diye ikiye ayırıp, düzgünlerini 2 liraya yamukları 1 liraya

satması gibi bişey. tüm domatis ler aynı tarladan geliyor aslında.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çok teşekkürler, çok güzel bir video. Hep merak etmişimdir nasıl yapıldığını. Müşerref olduk sonunda.

Uzun cam bir masa üzerinde top yuvarlanıyor. Top tam küre ise masanın sonuna ulaşıyor, değilse yalpalayarak kenarlardan düşüyor. Daha sonra tesadüfleri elemek için ikinci bir kontrol. Basit, pratik, etkili. Hayran kaldım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1 temmuz 2013 de geçiliyor yeni toplara...

şu an top üretiminin %95 i çin in elinde(dhs tibhar bty vs ), geri kalan %5 de japon ve korede (nittaku vs)

çin üretim yerlerindeki sağlık koşullarını iyileştirmeye çalışıyor o sebeple seluloid hammaddesi üretiminde

çalışan insanları korumak amacı ile bu yasak geliyor. ..... (yerseniz) veyaaaaa

bu yeni poly toplar çok dayanıksız olacak 2 günde kırılacak (kimbilir) ... süper bir ticari başarı...

...birde şu var, şu an üstünde 40mm olan topları ölçerseniz, 39.6 mm den büyük top bulamazsınız, yeni toplar

40mm olacak... buda ufakçaplı bir değişiklik...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Artık bu yapılan değişiklikler tamamen pazarlama anlamında diye düşünüyorum tıpkı su bazlı lastikler gibi bütün her şey değişti masatenisinde büyük bir devrim oldu belki bu yeni toplar bu kadar büyük bir devrim olmayacak ama yinede bundan %100 eminim ki lastikler tahtalar bir değişime uğrayacak gibime geliyor bekleyip görücez.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Artık bu yapılan değişiklikler tamamen pazarlama anlamında diye düşünüyorum tıpkı su bazlı lastikler gibi bütün her şey değişti masatenisinde büyük bir devrim oldu belki bu yeni toplar bu kadar büyük bir devrim olmayacak ama yinede bundan %100 eminim ki lastikler tahtalar bir değişime uğrayacak gibime geliyor bekleyip görücez.

Su bazlı lastik olayı gecikmiş bir pazarlama taktiği olabilir..Eldeki solusyonlu lastiklerin tüketilmesi bakımından ama su bazlıya geçiş yapılması doğru oldu..

Sporun temeli sağlık, eski solusyonlama işi ciddi derecede tehlike arz ediyordu..

Pazarlama işi bitmez sistemi ayakta tutabilmek için para lazım...yakında bu karbon,cam elyafıydı (bilimum tahta katmanı) derken bunlarda sağlığa zararlı diyebilirler..Herşeyin bir zamanı var onu bekliyorlar..

ktm

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Su bazlı lastik olayı gecikmiş bir pazarlama taktiği olabilir..Eldeki solusyonlu lastiklerin tüketilmesi bakımından ama su bazlıya geçiş yapılması doğru oldu..

Sporun temeli sağlık, eski solusyonlama işi ciddi derecede tehlike arz ediyordu..

Pazarlama işi bitmez sistemi ayakta tutabilmek için para lazım...yakında bu karbon,cam elyafıydı (bilimum tahta katmanı) derken bunlarda sağlığa zararlı diyebilirler..Herşeyin bir zamanı var onu bekliyorlar..

ktm

ktm

Hocam affınıza sığınarak bir şey sormak isterim.Sizin bu 'ktm' yazısı her zaman bilgisayarınızda kopyalanmış mı duruyor? Çünkü bazen iki kere yazıyorsunuz bunun gibi? Affınıza sığınaraktan..... :D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hocam affınıza sığınarak bir şey sormak isterim.Sizin bu 'ktm' yazısı her zaman bilgisayarınızda kopyalanmış mı duruyor? Çünkü bazen iki kere yazıyorsunuz bunun gibi? Affınıza sığınaraktan..... :D

Hayır kopyalanmış durmuyor..Ben yazıyorum..

İki keresi ise, yazımın daha güçlü görünmesi için..Bir ktm yetmez iki ktm olsunda üyeler tam bir baskı altında olsun diye yapıyorum..(yazdığım yazıyı kontürol ederken yanlışlıkla yazıyorum ilk yazdığım bazen alta kalıyor göremiyorum..)

2 x ktm diyeyim bu defalık

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hayır kopyalanmış durmuyor..Ben yazıyorum..

İki keresi ise, yazımın daha güçlü görünmesi için..Bir ktm yetmez iki ktm olsunda üyeler tam bir baskı altında olsun diye yapıyorum..(yazdığım yazıyı kontürol ederken yanlışlıkla yazıyorum ilk yazdığım bazen alta kalıyor göremiyorum..)

2 x ktm diyeyim bu defalık

Hocam sizden bu dünyada 100 tane olsa yine az. Siz en iyisi 100 x ktm deyin her defasında.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..