Jump to content
Masatenisi.org Forum

Hazır Raket Tahtasına Son Teknoloji Lastik Yapıştırmak!deneyenler

Recommended Posts

heyecan verici bir deney!

2002 yılında Mersin'den aldığım ve internette markasını yazdığımda dahi tam olarak bilgilerine ve görsellerine erişemediğim ''Butterfly Timo Boll Dynamics''isimli; Wakaba lastiği kullanılan ve Sapında tüplü bir sistemi olan hazır raketimi bir güzel modifiye ettim..doğaldır ki lastikleri çıkarırken çok problem yaşadım..sünger kalıntılarını ve yapıştırıcı kalıntılarını toparlamak epey zamanımı aldı el işçiliği olarak..ama tahta ilk günkü prüzsüz ve temiz haline gelebildi..bu tahtanın üzerine güzelce vernik sürdüm ve kuruttum..yalnız kuruduktan sonra verniği çok sürdüğümün farkına vardım ve sonrasında bir spor mağazasının antrenör olan hocasından yardım alarak verniği incelttirdim..sonra da bu tahtaya her iki yüzüne Xiom V-pro Max yapıştırttım..bana kalırsa canavar gibi oldu ama bol antrenman yapabileceğim yerler bulduktan sonra görüşlerimi paylaşacağım..tabi ki hazır bir rakete profesyonel lastik yapıştırmanın deneysellikle ilişkili olduğunu hep aklımda tutacağım..ama bu raketime uyum sağlayabilirsem yalnız bende böyle bir raket olacağı fikri de hoş:)bunun gibi uygulamalar yapan arkadaşlar varsa bana teoriğin dışına çıkarak oyunlarında gördükleri avantaj ve dezavantajları yazarlarsa sevinirim..selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de daha önce bir arkadaşım için aynısını yapmıştım. Stiga nın şu an adını tam olarak hatırlayamadığım bir hazır raketinden lastikleri söküp yerine çin lastikleri takmıştım(sökmesi gerçekten çok zahmetliydi.). Tahta hazır raket tahtası olduğundan çok fazla bir özelliği yoktu yalnız tek farkı Stiga nın kullandığı bir sistem olan sapın boşluklu olması gibi bir özelliği vardı. Tahta allround tahta ile defans tahtası arasında bir hızı vardı kontrolü gayet iyiydi. Aslında eskiden alınmış hazır raketlerin tahtalarını sağlam bir temizlikten geçirdikten sonra yeni başlayanlara kullanmaları için verilebilir diye düşünüyorum. Hem eski hazır raketleri bir işe yaramış olur ve fazla para harcamamış olurlar hem de yavaş bir tahta kullanmış olurlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bunlarla uğraşana kadar alın ucuz bir tahta ve o kadar uğraşmayın. Amaç daha ucuz ve amatör bir tahta ile de oynanabilir demekse merak etmeyin pazarcı sandığına da lastik yapıştırsanız top gelip gider, hatta o kabak raketi (pazarcı sandığı olduğu için öyle diyorum) iyi bilen bir oyuncuya verin hekresi kabak gibi oyar.. neye göre neyin kriterini yapıyorsunuz?

Tahtaların çıplak olarak satılmasının sebebi her zaman aynı gramajda hep aynı atış açısıyla atabilen her zaman elde aynı hissi uyandıran ve hep aynı katman tahtalardan yapıldığı için elnizdeki kırıldığı anda aynısını bulabilme şansınızın olmasıdır. Neden çin tahtaları ucuzdur biliyor musunuz? İşte bu yazdığım döngünün sürekliliğini sağlayamadıkları içindir. Çünkü iyi bir oyuncu yeni bir ekipmana geçeceği zaman çoğunlukla kullandığı ekipmaını referansını baz alarak daha hızlı ve daha yavaş malzemelere geçer...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saadettin abi tabiki doğru söylüyor.

Fakat malzeme bilgisi olmayan, gerçekten yeni başlayan ve pro olmak için acelesi olmayan arkadaşlar için ben de alışık oldukları mevcut hazır raketin tahtasını kullanmalarını tavsiye ederim.

Bu tahtaya gidip T05 değil de bunun üçte biri veya dörtte biri maliyetleri lastikler yapıştırılmalıdır.

Böylece oyuncu tahtasının aynı kalmasına rağmen lastiklerin değişmesi olayına kolayca uyum sağlar, aradan 3-5 ay geçince ve niyet halen varsa bu sefer de biraz daha bilinçli olarak kendisine uyan güzel bir tahta alabilir.

Ben daha önce de yazdığım üzere, vernik çok ince olsun. Lastiğin daha kolay yapşması için hafif zımpara yapılabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben imkansızlıkalr yüzünden bir dönem böyle oynamıştım primorak 7000 tahtamın üstüne 2 tane 2.el carbo lastik yapıştırıp oynamıştım eğer durmunuz yoksa oynana bilir ama bir çok güzel tahta varken bunları kullanmak pek akıl karı değil.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Profesyonel ürün kullanmaya başlamadan önce tahtanın bu kadar önemli olabileceğine kesinlikle inanmıyordum.Aldığım bir combo raketi bir müddet kullanıp alıştıktan sonra lastklerini (xiom vega eroupe,omega IV elite + joola carbon tahta) söküp promorac 7000 tahtasına takıp oynadığımda sükut-u hayale uğradım.Lakin şuda bir gerçek ki bu lastikler promorac 7000 tahtasına takıldığında kendi lastiklerinden daha iyi

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 12 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..