Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastik Yapıştırma Presi

Recommended Posts

arkadaşlar siteleri gezerken bu alete rastladım hiç kullanan varmı? veya böyle bir şeyi kullanmak iyi olurmu hani en azından bu lastiklerin gerilmesi olayını ve küçülmesi olayını engellemek için diyorum link bu http://www.hazerspor...it=9&urun=87197

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guest Aydın Ungan

Merhaba

Bazı tahtaların (verniklenmemiş) su bazlı yapıştırıcılardan kaynaklanan nemlenme özelliği daha fazladır.Bazı çin lastikleri örneğin HAIFI BW III siyah süngerli olan tahtaya ypışma konusunda sorunları olduğu ortaya çıktı.Ben üç yıl önce kendi geliştirdiğim yapıştırıcıyı hala kullanıyorum.Bu yapıştırıcıyı kullanan tüm sporcular gayet memnunlar.Ancak daha önce (su bazlı öncesi yapıştırıcılarda) bu tür sorunlar ile bende karşılaştığım için kendi geliştiridiğim presi kullandım.Hala yukarıda söz ettiğim tahta ve lastiklerden dolayı pres kullanmak gerekiyor.Lastiğinizi yapıştırken üzerinden yuvarlak (oklava gibi) bir alet kullanarak pres yapıyorsanız o anda lastiğinizi zaten geriyor ve tahtaya göre açmaya çalışıyorsunuz demektir.Pres ise sadece yapışan yüzeylerin aynı basınç altında kalmasını sağlar.Lastiğin küçülme veya genişleme şeklindeki fiziksel özelliklerine etki etmez.Kalınlıkları 1 cm yi geçmeyen plastik ekmek tahtalarını 20 cm kare şeklinde iki adet kesin.Somun ve rondela yardımıyla kendi presinizi yaratın.

Detay bilgi isterseniz.yazışabiliriz.

Sevgi ve selamlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben yapıştırıcıyı sürüp 5 dk bekledikten sonra örtüşmeyen yerleri ellerimle düzeltip bilahare iki ansiklobedinin arasına koyup üstünede bir ağırlık ekliyorum.Çok güzel yapışıyor.Kenar bantınıda çektinmi doğru oynamaya.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar siteleri gezerken bu alete rastladım hiç kullanan varmı? veya böyle bir şeyi kullanmak iyi olurmu hani en azından bu lastiklerin gerilmesi olayını ve küçülmesi olayını engellemek için diyorum link bu http://www.hazerspor...it=9&urun=87197

Şu andaki lastiklerimi bu siteden alıp kendileri yapıştırıp kestiler.Sonra da raketi bu yapıştırma presinde 5-10 dakika sıkıştırılıp bekletildi. Ne yazık ki 2-3 hafta sonra lastikler tahtadan açılmaya başladı.Lastikleri söküp su bazlı yapıştırıcı ile kendim yapıştırdım.Bir tarafı tekrardan açılmaya başladı.Sanırım ruloyu kullanırken biraz fazla bastırıp gerdirmişim.Yada baracuda'lar iyi yapışmıyor

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 11 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..