Jump to content
Masatenisi.org Forum

Raket Tavsiyesi

yunusemresert

Recommended Posts

arkadaşlar öncelikle herkese marhaba...lise öğrencisiyim ve 2.dönem turnuvalara katılacağım.4 yıl önce aldığım rubenis marka pütürlü raketim çatladı ve değiştirmek istiyorum.forehand ile hücum,backhand ile savunma yapıyorum genelde.sizden hücum ağırlıklı fakat defansta da beni çok zorlamayacak bir raket tavsiyesi istiyorum...ama illa böyle olacak diye bir şey yok.bu işi çok iyi bilmiyorum o yüzden benim amacım burada sizlerden raket tavsiyesi almak.ve bir de şutlarımı nasıl geliştirebilirim?cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

raket olararak ben de alacağım zaman böyle bir şey soracaktım. abilerimizden tavsiye alırsın. Şutlara gelince:

ben bana şeker gibi toplar atan arkadaşlarla oynamayı tercih ediyorum. Böylece pozisyon hazırlamak için fazla çaba gerekmiyor ve daha çok şut çektiğim için daha faydalı çalışmalar oluyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

masatenisi.com Muğla merkezli bildiğim kadarıyla. Zaten TR çapında en çok satan yer de orası galiba. Başlangıç olarak kendisini kanıtlamış kontrollü tahtalarla başlaman lazım. Stiga Allround NCT, Primorac OFF-, Tibhar Samsonov Alpha başlangıç için iyi tahtalardır. Seversen devam bile edebilirsin. Lastik konusunda pek bilgim yok ama Sriver, Boost TS(Biraz hızlı olabilir), Mark V en popüler olanlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

biraz lafa atlamak gibi olacak ama;

200 küsür tl fln olur her halde. Yapıştırıyorlar onlar ayrıca.

Masatenisi.com'da şu raketlere bir bak: (allround) http://masatenisi.com/UrunDetay.asp?KategoriID=27&UrunID=365

http://masatenisi.com/UrunDetay.asp?KategoriID=27&UrunID=918 (Off-)

http://masatenisi.com/UrunDetay.asp?KategoriID=27&UrunID=1040 (Off)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eğer ağır birşey istiyorsan dhs 1002 al.İyi bir hazır raket bence.Fiyayıda 19Tl idi herhalde.Ben kombimi almadan önce onu kullandım.Ağır bir şey alman senin için daha iyi olur.Diğer kombona geçtiğinde hafif olursa bileğin rahat çalışır.Daha rahat spin yaparsın.Bence 30-40 TL vermek anlamsız.Çoğu hazır raketler aynı ayarda.

Ben kombimi almadan önce bayağı bir araştırdım.Tavsiyeler aldım.Lastik olarak bir sürü lastik tavsiyesi oldu.Ama pahalı lastiklerdi bana göre.Lastik tavsiyesini üstadlardan alırsın artık.Hayırlı olsun.

Not:masatenisi.com da specıal combo bölümünde 70-80 TL ye güzel kombolar yapabilirsin.Zaten muğlada olduğun için oradan alabilirsin.İnternetle işin olur mu bilmem.

Not:İlk başlarda ben de 40Tl var diye başlamıştım ama kombomu 90 TL ye aldım.Böyle bir şey işte ekipman. :D

İnşallah yardımcı olabilmişimdir.Lastikleri ilk başta çok pahalı birşey alma derim.Sonuçta değişecek.

Saygılarımla......

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 5 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..