Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tavsiyeler

Recommended Posts

Arkadaşlar 5 yıldır masa tenisi oynuyorum henüz yarıpro yum diyebilirim,genellikle backhand sert kesmelerle maça başlıyorum,forehand çakışlarla sayıyı alıyorum,daha önceden butterfly 7000,2000 ve 1500 lük ile oynadım en çokta 7000 ama 7000 elimi yoruyordu ağır olduğundan dolayı,sitedede herkesin tavsiye ettiği gibi toplama bi raket almaya karar verdim fakat bütçem nakit 50 tl ile sınırlı kredi kartına taksit oluyorsa eşyalar daha iyi olur :) bu konuda acemi olduğumdan dolayı sizden yardım istedim tavsiye ettiğiniz elemanı ve nereden alabileceğim konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yarı pro olmamışsın kusura bakma.

Neyse hazır raketler pek spin üretemez. Toplama raketlerle alakaları yoktur. Birgün toplama rakete geçersen anlarsın.

50tl'ye toplama raket de olmaz. en az 150-200 lazım sana. Bence hiçbirşey alma bekle para biriktir. Sonra all+ herhangi bir tahta üzerine iki çift yumuşak spinli ve kontrollü lastikler al. Bizim kontrollü vs dediğimize bakma bu tavsiye ettiğim toplama olan başlangıç raketi bile senin hazır raketlerden bin kere spinli yüz kere hızlıdır unutma...

Sen şu ana kadar bisiklet kullanıyordun şimdi motosiklet alacağım diyorsun. 50 tl'ye motosiklet olmayacağı gibi en yavaşı bile senin bisikletten hızlıdır merak etme :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sefa selam.. Madem elinde oynamaya deva mettiğin bir ekipman var o zaman o tahtaların üzerindeki lastikleri söküp yerine bir çift ucuz ama daha pro yani yarıpro lastik alarak işe başlayabilirsin. Ve bunun içinde 50 TL yeter. Sadece senin kullanmakta olduğun raketin üzerindeki lastikleri ayırıken tahtaya zarar gelmemesi için lastikerle tahtayı ayırıken aseton veya tiner gibi (veya toluen) maddeleri kullanmalısın. Ama bu işlenide açık alanda yapmalısın. Bir seferlik yapacağın için şimdilik buna izin veriyorum. Ondan sonrada tahtanın üzerine 2 çin lastiği yapıştırır işi çözersin. Veya 2 adet 2. el lastik alırsın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saadettin abinin dediğine ben de katılıyorum.

Eklemek istediğim tek bir husus var : lastikleri söktükten sonra tahtaya ince vernik (herhangi vernik) sürebilirsin. Hem tahta biraz hızlanır hem de biraz sağlamlaşır (sonra da 2-3 gün beklemelisin kuruması için)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

yarıpro olmak herhalde kulüple yada kurumla anlaştığı paranın yarısını almak demek (lunaparkta maç yapıp para da kazanıyor olunabilir bu da imkanlar dahilinde)

hocam kazandığın paranın yarısıyla su bazlı yapıştırıcı alacaksın fiyatı yaklaşık 20ytl (yada forumda yakınında biri varsa sana yapıştırmada yardım edebilir) diğer yarısı ile de ya forumda çin lastikleri getirenler var onlardan bir çift almaya çalışacaksın (işin bu kısmı 50ytl tutar en az) bundan sonra da raketin hazır olduğunda masa tenisini bir daha baştan öğreneceksin.(yarıpro devri kapanacak yani üzgünüm)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 20 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..