Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tenergy 64 Yerine Ne Alalım

Recommended Posts

Merhaba

Ben son 2 yıldır tenergy 64 (1.7/1,9) kullanıyorum. Çok ta memnundum zira dandoy'dan 70 liraya kadar getirebiliyordum (euro düşükken ve yılbaşı discount'ı ile birlikte) Fakat son zamanlarda fiyatı çok arttı sadece Türkiyede ve butterflyonline vs de satılıyor. Bende açıkcası bir lastiğe 140-150 lira vermek istemiyorum.

Elimde alıştı... 64 yerine ne almamı önerirsiniz.

Selamlar

Kerem

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Ben son 2 yıldır tenergy 64 (1.7/1,9) kullanıyorum. Çok ta memnundum zira dandoy'dan 70 liraya kadar getirebiliyordum (euro düşükken ve yılbaşı discount'ı ile birlikte) Fakat son zamanlarda fiyatı çok arttı sadece Türkiyede ve butterflyonline vs de satılıyor. Bende açıkcası bir lastiğe 140-150 lira vermek istemiyorum.

Elimde alıştı... 64 yerine ne almamı önerirsiniz.

Selamlar

Kerem

Eğer muadili olacak ideal bir lastik bulunsaydı forumda bu konuya mutlaka değinilmiş olurdu bence. Bildiğim kadarıyla yerini alacak lastik yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

aynı tahtada (osp virtuoso) hem tenergy 64, hem de aurus lastiklerini denemiş biri olarak; aurus'un kontrollü tenergy olduğunu rahatça söyleyebilirim. bunu daha önce vega serisi için düşünüyordum fakat bu lastiklerin hissinde biraz sıkıntı var bana göre. carbo süngerin alıştığımız süngerlerden farklı oluşundan öyle geliyor belkide.. vegalar hızlı fakat biraz ölü hisli. aurus'un ise daha canlı bir hissi var. tenergy, fırçalayarak spin çeken profesyoneller için çok iyi bir lastik ama alt seviyedeki oyuncular için oldukça kontrolsüz. çin lastiği de çok çekiyor (boostlandığı zaman da en az tenergy kadar hızlı) fakat üstü yapışkan olduğu için kontrol sağlanıyor. tenergy ile atak yaparken lastiği çok hoş hissediyorsunuz; hızı ve spini sizi fazlasıyla tatmin ediyor fakat rakip atak yaparken bloklarda, kontralarda vs. çok zorlanıyorsunuz. blok yaparken raketi kapatmak zorundasınız. hatta kapatsanız bile çok çeken, hızlı ve zıplak bir lastik olduğu için hata yapma ihtimaliniz hep yüksek. aurus ise t64'ün evcil versiyonu. t64 gibi çok çekmesine rağmen süngeri yumuşak olduğu için hata payını azaltıyor. üst lastikler arasında fark ta bunda etken tabi. tüm bu etkenlerle beraber fiyatları ve elde etme zorluklarını da düşünürsek aurus kesinlikle birkaç adım önde.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle gelen cevaplar için teşekkürler... Bende bir kaç sitede araştırdım genel kanı Andro Hexer az biraz 64 muadili yönünde... O lastikte 80 lira civarı. Fakat herkesin anlaştığı tek konu var o da 64'ün eline kimse su dökemez ...

Bu arada hep kendime soruyorum ucuz lastikle balasaydım o zaman şimdikinden daha mı kötü oynardım ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence T64 Tenergy serisinin yerine şu an kolayca lastik bulunabilecek versiyonu. T05'e muadil bulmak daha zor.

Rakza, Omega 4, Aurus, Hexer HD, Sigma, Acuda S1 Turbo... hepsi uygun.

Emre abinin yorumunun altına imzamı atmakla birlikte,listeye Adidas P5 lastiğini de eklemek istiyorum..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..