Jump to content
Masatenisi.org Forum

Eski Raket Mi ? Yeni Raket Mi ?

Şenol GEYIN

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, siteye yeni üye oldum. Adım Şenol 32 yaşındayım. Yaklaşık 10-15 sene kadar önce Metin Mestanoğlu' nun hocalığında,

Fenerbahçe' de Masa Tenisi eğitimi alıyordum. Askerlik sebebiyle bırakmak zorunda kaldım. Askerden sonra' da bazı sebeplerden Masa Tenisine

zaman ayıramadım. Ama hep içimde uhde olarak kaldı. Şimdi tekrar başlamak ve eski formuma kavuşmak istiyorum..

bu yeni atılıma eski Raket' imi toplamakla başlamak istedim ama baktımki bu 10-15 sene zaman zarfı içinde birçok yenilikler olmuş. Düşündüm ki bana

bu konuda yardımcı olan birileri olacaktır. Eskiden kullandığım kombinasyon şu şekildeydi;

Yasaka-------Extra [Düz Saplı] (Tahtadan tam emin değilim. Çok uzun zaman oldu. Ama bu tahtaydı diye hatırlıyorum.Metin Hocanın kullandığı tahtayı bilen varsa o tahtaydı.)

Butterfly----Sriver FX (Forehand)

Yasaka------Mark V (Backhand)

Bu raketi Metin hoca bana hediye etmişti. Uzun zaman kullandım fakat bilinçsizce birinin elinde geçti ve kırıldı. Şu anda dediğim gibi tekrar toplamak istiyorum.

Sizce bu kombinasyon nasıl ? Aynı şekilde bulabilirsem toplayıp kullanayım mı? Yoksa yeni nesil Lastiklerden mi deneme yanılma yöntemiyle kendime uygun

olan raketi' mi oluşturayım ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Metin Hoca bildiğim kadarıyla şu anda Kırklareli'nde çalışıyor. Aynı zamanda foruma da üye kendisi. Nicki de Metin1 yanlış hatırlamıyorsam. Kendisine özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz, tabii kimler gelmiş kimler geçmiştir 15 senede ama yine de hocalar öğrencilerini kolay kolay unutmazlar. Metin hocadan tavsiye alabilirsiniz. Ama aradan geçen zamanın sizi körelttiğini düşünürsek( 15 sene önceki seviyenizi de bilmiyoruz haliyle) çevrenizde bu işi bilen diğer insanlardan yardım almanız sizin için daha doğru olur. Çünkü biz ne desek boş. Ama buna benzer bir kombinasyon düşünüyorum derseniz aynı tahtadan alıp üzerine yeni nesil , sriver benzeri bir çift lastik takarak yola devam edebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@cagan,

Facebook' tan Metin hoca' ya ulaşmaya çalıştım başaramadım. Birde dediğiniz gibi buradan özel mesaj ile deniyeyim. Aradan geçen zaman beni epey köreltmiştir elbette, ama çok azimliyimdir. Raket kombinasyonumu oluşturduktan sonra birkaç haftada kıpırdanmalar olur diye düşünüyorum. Bahsettiğiniz gibi Sriver benzeri bir çift lastik te alabilirim. Birkaç gün içinde Moskova' ya iş için gideceğim. Burada hangi ekipmanı kullanacağıma karar verirsem Raketimi Moskova' da toplamayı düşünüyorum. Malum orada bayaa ucuz bu tarz malzemeler. Birkaç takım' da yedek olarak alıcam sanırım..

cagan;

ilgi ve alakanız için Teşekkür ederim. Kafamdaki bazı soruları aydınlatmış oldum sayenizde.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Geçenlerde Vefat eden bir Masa Tenisi oyuncusu abimizin cenazesine Cengiz AKDAGLI bey gelmişti. Kendisi bana dilediğim zaman Derneğe gelip görüşebileceğimi oynayabileceğimi söyledi.

Bende zaten buna istinaden tekrar heveslendim ve raket toplamaya karar verdim. Oda olmadı elbet oynayacak biryer veya birilerini bulurum diye düşündüm. Tabi önce işim gereği Moskova' ya gitmem gerekiyor birkaç gün içinde..

Raketimi dediğim gibi oradan alacağım. Gelince de oynamak için salon arayışına gireceğim. Kısmet.

Önerebileceğiniz biryer varsa sevinirim Hakan bey. Ben ( Anadolu Yakası ) Maltepe' de yaşıyorum.

---------------------------------

Not: Bu arada arkadaşlar bu camiadan uzun zamandır uzak oldugum için, Masa Tenisi konusunda söz sahibi olan kişiler olsun veya olmasın pek tanıdığım yok.

Bu yüzden hatalarım, yanlış telaffuzlarım olursa affedin. Saygılar !!

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum. Birde Moskova' dan gelirken getirebileceğim ve ileride bana lazım olabilecek masa tenisi ile ilgili bir ürün (lastik tahta vs..) varmı sizce ?

Hani gitmişken alayım diyebileceğim türden..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

www.hazerspor.com , www.masatenisi.com gibi sitelere bakıp en pahalı lastikleri not edebilirsiniz. Eğer gittiğiniz yerde bariz fiyat farkı varsa (özellikle Butterfly Tenergy modellerinde...) en azından kendize birkaç yedek almanızı tavsiye ederim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 53 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..