Jump to content
Masatenisi.org Forum

Spinli Defans Lastiği, Yardım..

Koji Matsushita

Recommended Posts

Öncelikle merhaba , defansif oynuyorum bh uzun pütür var , fh de çok çeken bi lastik almak istiyorum, spini çok olmalı, kalınlık olarak 1.7 mm düşünüyorum , tahtam butterfly power defence. buna uygun önerebileceginiz lastik varsa sevinirim. Bayramınızı şimdiden kutlarım..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yanus çin lastiği kadar olmasa da çok spin üretebilen ve allround hızında topspin yapabileceğiniz bir lastik. kesme/topspin atak yapma oranınıza göre sünger kalınlığını siz ayarlayın. 1.9mm yanus bile kesmek için bence yeterince yavaş ama siz gerçekten çoğu zaman kesiyorsanız o zaman 1.7mm de olabilir elbette...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben 1.5 mm'i hiç bir türlü tavsiye etmem. Günümüz masa tenisinde artık sadece defans yapan oyuncu hiç yok gibi. Ki varsa bile yeri geldiğinde onlar da atak yapıyorlar ve bu yüzden 1.5 mm sünger fazla ince gelir, topun gömülme payı kalmıyor spin için. 2.0 mm'i bile oldukça yavaş Yanus'un. Alacaksanız 2.0 mm alın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yanus hakkında görüşlerinizi bildirmişsiniz teşekkür ederim. Ben yanusun 1.7 veya 1.9 düşünüyorum. Şöyle söyleyeyim oyunda % 50 uzaktan chop, % 50 kontra spin , spin vs yapıyorum . Elimde 1 aylık tackiness c2 var. Bu lastikten hiç memnun değilim. Defans oyunu için bir lastigin iyi çekmesi lazım ama bu lastik aksine tozlandı , ne kadar temizlesemde 10 dk içinde tozlanıyor hemen ( bu lastik 1.5mm kalınlıgında , bana yavas geldi açıkçası ) o yüzden iyi çeken spini fazla olan yanus df düşünüyorum. Oyunda % 50 chop, % 50 kontra spin vs yapıyorrum. Buna dayanarak 1.7 mm mi tercih etmeliyim , 1.9 mu ? ( Bana kalırsa 1.9 defans oyuncuya hızlı gelir diye düşünüyorum) Şimdiden herkese teşekkür eder, -Ramazan&Zafer Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.-

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

1.7 veya 1.9 bulursan bana da haber ver :)))) ben yanusu yıllardır takip ediyorum, şimdiye kadar 1.5 ve 2.0 hariç üretildiğini görmedim, + olarak yanusun 1.5 ile tackines c2 1.5 hız olarak mukayese bile etme, yanus sanıldığının aksine yavaş bir lastik değil

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gambler Reflectoid - http://ttnpp.com/sho...d-sg-p-366.html

tanıma uyan en ucuz lastiği araştırdım. kargosuyla beraber 25 liraya geliyor. üst yüzeyinin yapışkan olması sebebiyle oldukça spinli. lastik aynı zamanda çok yumuşak ve hafif. hem ofansif hem defansif olarak kullanımının çok kolay olduğunu, rahat atak yapılabildiğini ve ölü top etkisi olduğundan bahsedilmiş. sadece 2.0 mm si mevcut ama sıkıntı olacağını hiç sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tenergynin 1.3 mm ilemi defans yapıyorsun :D

iruiru da görmeden önce biz de bryce'ın 1.3 mm liğinin olmadığını biliyorduk. belli olmuyo bu işler :)

çok yüksek sayıda sipariş verilirse butterfly'a istenilen kalınlıkta lastik yaptırılıyordur belki de. başka bir yerde 1.3 yoktu çünkü. en azından ben hatırlamıyorum. tahtada bu durum var. mesela, joo se hyuk saplı ve diode kafalı tahta isterseniz yapıyorlar. aynı joo ya yaptıkları gibi :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Diode Butterfly'ın çok eskiden çıkarmış olup artık sadece özel sipariş üzerine ürettiği tahtasıdır. Joo See Hyuk un kullandığına dair rivayetler var. Daha ispat edeni görmedim.

Ben Globe 999 öneriririm 1.3 ten 2.2mm ye kadar seçenekler mevcut. Fiyat olarak da çok uygun ve dayanıklı. Çin'de en çok kullanılan defans lastiklerinden biri olduğu söylenir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Lastik ile ilgili kararımı verdim sanırım , şimdiki tackiness c2 lastigimi biraz daha kullanıp yıpratayım sonra düşünürüz :D Baska bir konuda yardım istiyicem , antalyada hazır penhold raket nerden bulablirim bilginiz varmı ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Lastik ile ilgili kararımı verdim sanırım , şimdiki tackiness c2 lastigimi biraz daha kullanıp yıpratayım sonra düşünürüz :D Baska bir konuda yardım istiyicem , antalyada hazır penhold raket nerden bulablirim bilginiz varmı ?

Sanırım Sabahattin hoca satıyor. Numarası http://www.turkiyeyasaka.com/index.php/iletisim linkinde var. Yakında online mağaza da açacak galiba. Takip etmeni tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tsp p1 mi diyorsunuz :D o lastigi deneme şansım var bir kişide vardı sürekli gelmiyor o gelince deniyicem .Bide ona benzer joola octopus var . Oda tsp p1 e benziyor tırtıklar daha sıkı ve kalındı octopusta. octopuslada uzaktan chop yapılabiliyor. Kullanan varmı aranızda octopus

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 55 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..