Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yurtdışı Alışverişe Bir Sınırlama Daha

cagan

Recommended Posts

Hükümet, yurtdışı alışverişteki vergi muafiyet sınırını 150 Euro'dan 75! Euro'ya düşürdü. Amaçları ne anlamak mümkün değil. Bu sınırı belirlerken, yapılan alışverişlerin genelini baz almışlar ve yüzde 95'lik kısmının 75 Euro ve altında olduğunu saptamışlar. İşte haberin linki;

http://www.tumhaber....verenler-dikkat

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben bir kere ödemiştim. Siparişin ağırlığı fazla olduğu için ödemiştim. Aldığım lastikler ağır olmadığı halde içine konan karton kağıt katalog çok ağırdı. Contra.de 'den alışveriş yaparsanız bunu göz önüne alarak alışveriş yapın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Özellikle koliniz büyük/ağır değilse veya fatura bedeli paketin üzerinde yazılmadıysa 2-3 lastik 1-2 tahta kolay kolay gümrükte takılmaz. Bu düzenlemeler bizieri değil bu yolla bedeli düşük gösterip vergisiz ithal ettikleri ürün/maddeleri Türkiye'de aşırı halde karlı satan kişileri hedefliyor. Bizim aldığımız tahta/lastik denizde kum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

......Türkiye gümrük bölgesindeki bir kişiye posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen, bedeli gönderi başına toplam 75 Euro'yu geçmeyen eşyaya muafiyet uygulanacak.

Yeni düzenlemede, "ticari miktar ve mahiyet" ayrımı ortadan kaldırılırken, gerçek kişilerin yanı sıra tüzel kişilere gelen eşya da, muafiyet kapsamına alındı......

Bu cümleden benim anladığıma göre ticari mahiyette olmayan bizim gibilerin alışverişleri de 75 euro sınırına takılıyor galiba.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..