Jump to content
Masatenisi.org Forum

Avrupa Yakasında Oynayacak Yer Sorunsalı

cagan

Recommended Posts

Medeniyetin beşiğinde!, Avrupa yakasında oturuyoruz güya ama maalesef koskoca İstanbul'da masa tenisi oynanabilecek ne kadar salon varsa hepsi Anadolu yakasında toplanmış. Bu durum iyiden iyiye can sıkmaya başladı ama yapacak bir şey de yok maalesef. Belediye'nin yerleri malum, alan geniş oluyor ama masaların kalitesi düşük. Genelde pinpon oynayan kesime hitap eden yerler oluyor buralar. Masa tenisini ciddiye alan, düzenli antrenman yahut maç yapmak isteyenler için uygun bir salon yok maalesef. İstanbul'un trafik keşmekeşi, benzin pahalılığı, ulaşım ücretlerine zam derken kıta değiştirmek işin astarını yüzünden de pahalıya getiriyor. Lafı bağlayacağım noktaya şimdi geliyorum.

Yaklaşık 2-3 senedir Zeytinburnu'ndaki Ups spor klübünde antrenmanlara devam ediyordum. Fakat salon haftanın 3 günü açık oluyordu ve bu süre ben dahil bir çok masa tenisi sever için azdı. Salonun hergün açık olması için çok çabaladık ama nafile. Daha sonra Bayrampaşa Spor Komleks'indeki salon veteranlara açıldı dendi ve sevindik açıkçası. Çünkü hergün masa tenisi oynayabileceğimiz, iyi kalitede masaları ve zemini olan , duş, otopark ve kantin gibi imkanlara sahip bir salonumuz olacaktı. Fakat işin gidişatı daha baştan mide bulandırdı. Bizlerden salonda oynama ücreti altında makbuz verilmeksizin aidatlar toplandı. (bir nevi değnekçilik desek abartmış olmam herhalde). Daha sonra çeşitli bahaneler öne sürüldü. (yok x takım antrenman yapacak, yok badana boya var, yok şu yok bu vb..) Ve çeşitli periyotlarda, salon veteranların kullanımına kapandı. Ondan sonra salonun işletmesini Spor A.Ş aldı dendi ve buna biraz daha sevindik, çünkü en azından vereceğimiz paranın nereye gideceğini biliyorduk. Emekli, kamu çalışanı ve öğrenciler için de aidatlarda indirime gidilince bizim için tadından yenmez bir hal aldı durum. İbb sporcularının antrenmanları da yeni yapılan Cebeci spor salonuna alınınca salonu rahat rahat kullanabilecektik artık. Ama bu da kısa sürede yalan oldu. Haftanın 7 günü istediğimiz gibi masa tenisi oynayabileceğiz derken nedenini anlamadığımız bir şekilde salonu 3 gün kullanma hakkı verildi bizlere.(onun dışında gelen giden Allah'ın bir kulu yok, salon boş boş duruyor) Yok efendim salona hoca tutulmuş muş da, ona 3 gün için para veriliyormuş da falan da filan da. Neyse ona da eyvallah dedik, çünkü başka alternatifimiz yok. Fakat bu sefer salona her gidişimizde salon süper lig oyuncularının istilasına uğruyordu. Boş masa bulmak, yahut o oyuncular oynarken salona girip oynamamız pek mümkün olmuyordu. Sonra yine şu takımın 15 gün antrenmanı var gelmeyin vs. gibi bahaneler ortaya sürülerek bizler yine salondan uzaklaştırıldık. Uzun lafın kısası ortada hoş olmayan bir tablo var ve kaynağı da az çok belli gibi. İsim vermek istemiyorum ama salonu babasının çiftliği olarak kullanan birileri burda istediği gibi at koşturuyor ve buna bir dur diyen de yok maalesef. Yakında salon veteranlara da kapatılırsa hiç şaşırmam açıkçası. Bunu sizlerle paylaşmak istedim, çünkü gerçekten garip şeyler dönüyor ortada. Spor A.Ş işletiyor dendikten sonra hala birileri salon üzerinde keyfi uygulamalara gidebiliyor. Gerçekten garip.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Malum o salonu senelerdir İBB sporcuları ve Sabahattin Hoca'nın kurduğu Akpınar Spor Klübünün oyuncuları kullanıyordu. Cebeci'de yeni salon yapılınca ve sporcular antrenman için oraya taşınınca burası boş kaldı haliyle. Fakat Sabahattin hoca oranın başı boş kalmasına pek razı olmadı.(nemalanmak amacıyla tabi). Ve halka açtı salonu. Attı da attı. Yok şöyle yapacağız, yok şunları getireceğiz, yok ders vereceğiz, yok araba ödüllü! turnuva yapacağız falan da filan. Tabi bunlardan bir tanesi bile gerçekleşmedi. Salon ilk açıldığı zaman terfi liginin yaklaşmasından da ötürü baya iyi oyuncu geliyordu fakat terfilerden sonra bunlardan bir tanesini bile görmedim orada. Sürekli olarak Beşiktaş'lı oyuncular gelip antrenman yapıyor bir de, arada bir bu oyuncularla kanka olan diğer lig elemanları da salonu istila ediyor. Anlamadığım nokta; salonu Spor A.Ş işletecek dendikten sonra gittiğimizde 4-5 tane takım elbiseli adam gelip bize fiş aldınız mı diye sordu. Tabi biz Sabahattin hoca düzenine alıştığımızı, ona aidat ödediğimizi falan söyledik. Fakat adam beni yukarı çıkartıp zorla fiş açtırdı ve artık Sabahattin hocanın salonla bir ilişkisinin kalmadığını, işletmeyi üstüne basa basa Spor A.Ş nin aldığını söyledi. Bizler de tamam öyleyse dedik. Fakat nasıl işse salona antrenör olarak atanan kişi Sabahattin hocanın biricik öğrencisi Halil Hacı! Hala bizler salonu aradığımızda yok Bjk takımının 15 gün antrenmanı var gelmeyin deniyor. Madem Spor A.Ş aldı bu işletmeyi, nasıl oluyor da Sabahattin hoca yahut bir başkası salonu babasının çiftliği gibi kafasına göre kullanabiliyor? Salona, bizlere masa tenisi öğretmek için atanan Hoca ise arada göstermelik 1-2 set maç yapıyor bizle, ama biz antrenman programı çalışma vs isteyince, yok çok topumuz yok, yok sizin tekniğinizi düzeltmek seneler alır, size de eziyet olur gibi bahaneler sürüyor ortaya. Yani masa tenisinden soğumak için ne kadar çok neden var aslında. Öyle değil mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Cagan senin elin duzgun, duyan da pinponcu sanır. Hem ona ne! Sen para verip oraya gidiyorsun daha ne?

Peki bu takim elbiseli adamlardan sonra siz fiş karsiligi mi oynamaya basladiniz yoksa hala elden mi para veriyorsunuz.

Malum o salonu senelerdir İBB sporcuları ve Sabahattin Hoca'nın kurduğu Akpınar Spor Klübünün oyuncuları kullanıyordu. Cebeci'de yeni salon yapılınca ve sporcular antrenman için oraya taşınınca burası boş kaldı haliyle. Fakat Sabahattin hoca oranın başı boş kalmasına pek razı olmadı.(nemalanmak amacıyla tabi). Ve halka açtı salonu. Attı da attı. Yok şöyle yapacağız, yok şunları getireceğiz, yok ders vereceğiz, yok araba ödüllü! turnuva yapacağız falan da filan. Tabi bunlardan bir tanesi bile gerçekleşmedi. Salon ilk açıldığı zaman terfi liginin yaklaşmasından da ötürü baya iyi oyuncu geliyordu fakat terfilerden sonra bunlardan bir tanesini bile görmedim orada. Sürekli olarak Beşiktaş'lı oyuncular gelip antrenman yapıyor bir de, arada bir bu oyuncularla kanka olan diğer lig elemanları da salonu istila ediyor. Anlamadığım nokta; salonu Spor A.Ş işletecek dendikten sonra gittiğimizde 4-5 tane takım elbiseli adam gelip bize fiş aldınız mı diye sordu. Tabi biz Sabahattin hoca düzenine alıştığımızı, ona aidat ödediğimizi falan söyledik. Fakat adam beni yukarı çıkartıp zorla fiş açtırdı ve artık Sabahattin hocanın salonla bir ilişkisinin kalmadığını, işletmeyi üstüne basa basa Spor A.Ş nin aldığını söyledi. Bizler de tamam öyleyse dedik. Fakat nasıl işse salona antrenör olarak atanan kişi Sabahattin hocanın biricik öğrencisi Halil Hacı! Hala bizler salonu aradığımızda yok Bjk takımının 15 gün antrenmanı var gelmeyin deniyor. Madem Spor A.Ş aldı bu işletmeyi, nasıl oluyor da Sabahattin hoca yahut bir başkası salonu babasının çiftliği gibi kafasına göre kullanabiliyor? Salona, bizlere masa tenisi öğretmek için atanan Hoca ise arada göstermelik 1-2 set maç yapıyor bizle, ama biz antrenman programı çalışma vs isteyince, yok çok topumuz yok, yok sizin tekniğinizi düzeltmek seneler alır, size de eziyet olur gibi bahaneler sürüyor ortaya. Yani masa tenisinden soğumak için ne kadar çok neden var aslında. Öyle değil mi?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet, kesiliyor. Ama önceden elden ödediğimiz paralara kesilmiyordu <_< Bize, ''salonu 3-4 milyara kiraladık'' gibi komik palavralar atılıyordu, tabi ki kolpa. Dekont isteyip, biraz sesimizi çıkardığımızda bize Sabahattin hocanın akbank hesabına yatırılmış bir dekont gösterildi o kadar. Yani şu an para spor aş'ye gidiyor ama salonun üzerinde hala söz sahibi başka birileri var bu kesin :(

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masa tenisine gram sevgi yok bazı yüksek rütbeli isimlerde demek ki,sadece paraya bakıyorlar...Anlamak çok ta zor değil ; size yapılan muamele ve il temsilciliklerindeki ihalelerine detaylıca bakılması kafi olur sanırım(tüm illerde masalar hangi marka ve distribütör kim sizce :) ).....Masa tenisi severlere bu kıllığı , olum istemiyoz lan sizi demeye getirilen tavırları sergileyenleri şiddetle kınıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Masa tenisi severlere bu kıllığı , olum istemiyoz lan sizi demeye getirilen tavırları sergileyenleri şiddetle kınıyorum.

Samet, dostum aradığım cümle buydu işte. Ne güzel söyledin :alkis:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar olayı biraz geniş bir çerçeveden değerlendireceğim. Açıkçası bu olay da hergün memleketimizin istisnasız her köşesinde yaşanmakta olan benzeri milyonlarca olay gibi sadece değilse de büyük oranda bizim tepkisiz bir toplum oluşumuzun bir neticesi. Hele ki söz konusu olay kamusal bir alanda cereyan ediyorsa bu büyük oranda değil sadece bizim sesimizi yeterince gür çıkarmayışımızdandır. Başımıza gelen bu tür olaylarda bir dilekçe ile sorumlu merciye başvurmamız gerekir. Netice alıncaya kadar kurumun hiyerarşisi takip edilerek yukarılara doğru başvurular devam eder. Kurum içinde netice alınamazsa sonra o kurumun bağlı olduğu yere, orası da olmadı Başbakanlığa kadar yolu var (espri değil bu BİMER diye başbakanlığa bağlı bir kurum var şikayetlere bakan).

Özelde bu duruma değinirsek bu salondan faydalanan ve faydalanmayı düşünen arkadaşlar önce spor a.ş. idaresine birer dilekçe ile başvururlar. Bundan netice alınamazsa, İBB'ye başvurulur. İBB de sorunu çözmezse BİMER'e bir dilekçe yazılır. Sizi temin ederim kamu mallarının çiftlik gibi kullanılmasını engellemek o kadar da zor değil. Basit bir dilekçe girişeceğiniz her türlü sözlü ve fiili mücadeleden çok daha etkili olacaktır, zira resmidir, 10-15 iş günü içinde cevaplanması mecburidir ve yine resmi olması sebebi ile kurumun üstlerine ve daha da ötesinde kurumun bağlı olduğu üst mercilere şikayetin ulaştırılması bu kamu malı yiyicileri için felaket derecesinde kötü bir durumdur.

Uzun lafın kısası, üşenmeyelim bu gibi durumları bir dilekçe ile ilgili kurumlara bildirelim. Unutmayalım, söz uçar yazı kalır.:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

yenibosnada fitness salonu var .doğu sanayi sitesinin yakınında. her gün açık oluyor saat 17 den sonra 1 tane masa tenisi masası var . yakında ikamet eden arkadaslar varsa gidebilirler. ben arkadaslarla gidiyorum haftasonları . girmek isteyenlere üyelik lazım . üye olmakda bedava bu arada belediyenin spor ve fitness salonu. birde muhsin yazıcıoğlu spor kompleksi yapıldı . yenibosnaya ama orası paralı sanırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 82 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..