Jump to content
Masatenisi.org Forum

Vega Europe

Guest maviYOLCULUK

Recommended Posts

Süngeri orta sertlikte yazıyor ama bence Orta sertlikten birazcık daha yumuşak. Üst yüzeyide yumuşak. Çok hızlı bi lastik değil. Biraz antremanla rahatça alışabilirsin. Yüzeyi çok güzel çekiyor. Özellikle yumuşak topspin oyunları için çok ideal. Benim tavsiyem sert tahtalarla kullanılması. Sert tahtalarla harika bir spin silahına dönüşebiliyor. Ama çok dayanıksız bir lastik. Ben şu an kullanıyorum. Aldıkdan yaklaşık 1 - 1 bucuk ay sonra yüzeyi matlaşmaya ve kenarlardan kendiliğinden kopmaya başladı. Dayanıklılık dışında dört dörtlük bi lastik.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Değerlerin yazmaması daha iyi bence, çünkü o değerler hiçbir anlam ifade etmiyor..Kafa karışıklığından başka bir şey değil..Deneyenlerin lastik ile ilgili yorumlarını okursanız (firma yorumuna aldırış etmeyin, kimse ayranım ekşi demez çünkü) az çok bir fikir sahibi olursunuz..Ama en iyi yol tabiki deneyip görmek..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Satışının yapıldığı sitelerde genelde şu açıklama var : "Vega Europe uzun ömürlüdür ve normal lastiklere göre %30-50 daha uzun kullanım ömrünü sporcuya garanti eder" derler.

Vega Europe normal lastiklerle kıyaslanırken bu normal lastik dedikleri hangi lastikler acaba,birde anormal lastiklerle kıyaslansaymış tam olacakmış yani :salak:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Satışının yapıldığı sitelerde genelde şu açıklama var : "Vega Europe uzun ömürlüdür ve normal lastiklere göre %30-50 daha uzun kullanım ömrünü sporcuya garanti eder" derler.

Vega Europe normal lastiklerle kıyaslanırken bu normal lastik dedikleri hangi lastikler acaba,birde anormal lastiklerle kıyaslansaymış tam olacakmış yani :salak:

Evet 1.5 yıllık bir tenergy e göre %30 daha uzun ömürlü :salak:

Şaka bi yana bıraksınlar bu ayakları. Gördüğüm en dayanıksız lastiklerden biri.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kenardan kopması sizin nasıl kestiğinizle masaya ne kadar vurduğunuzla da alakalı. Vurma derken servis karşılarken masaya sürmeleri de kast ediyorum.

Neyse asıl konu: bence kenardan kopma olması lastiğin ömrü ile alakalı pek değil. Lastiğin ömrü, lastiğin elastikiyetini ve spin özelliklerini koruması ile alakalı bence. Vega serisi de o açıdan gayet uzun ömürlü. Bir tenergy'den uzun ömürlü diyemem ama sıradan bir tensor lastikten daha uzun ömürlü bence...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

su bazlı devri başladığı zamanlarda 1-2 lastik deneyip hemen vega asia'ya geçtim. bu güne kadar 6-7 lastik harcamışımdır. yaklaşık 2 ay sonra kenarda kopmalar başlıyor ki bu çok normal. üst lastiğin oldukça yumuşak olması da bunda etken. fakat spinde azalmalar çok geç oluyor. tsu'nun da dediği gibi tenergy ile kıyaslanamaz fakat piyasadaki bir çok lastikten 2 bakımdan da daha üstün.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

açıklamalar için çok sağolun.

anladığım kadarıyla yumuşuk bir lastik. ve spin değerleri yüksek. ben profosyonel değilim yumuşak olması daha iyi değilmi benim için. ama geliştiriyorum. bu lastiği fh koysam uyarmı. bh omega 2 urope koysam uyarmı?

birde xıom yanus var değerleri çok yüksek

spin ve kontrol 14. onu bh ta kullansam uygun olurmu?

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 8 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..