Jump to content
Masatenisi.org Forum

Sriver G3 Ve Calibra Lt Arasındaki Farklar.

Recommended Posts

sriver g3 ve stiga calibra lt arsaındaki farklar nelerdir.hangisi daha hızlı ve spinli.ve hangisi daha kontrollü.sünger sertliği ne kadardır.sriver g3 38 g3fx 32 deree olduğunu biliyorum fakat hangisi daha hızlı.sizce g3 tenergy kadar hzılımı.yada calibra lt tenergye ne kadar yakındır.yani hangisi daha hızlı.yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Açık olacak bir durum yok, Zaten Tenergy inanılmaz bir hız sunma iddiasında olan bir lastik de değil. Asıl özelliği spin. Calibra şu an piyasadaki en hızlı yeni nesil lastik.

sizin söylediğinize inanıyorum.madem öyle o zaman calibra hem fiyatına göre hemde hızına göre uygun bir lastik.tenergy 130 tl civarı.calibra ise 90 tl.fakat spinli oynayan için tenergy daha uygun olabilir.tabikide bu benim fikrim ama bence butterfly genel olarak diğer markalara göre biraz pahalı.ama eğer butterfly hakkını vererek raket malzemesi yapıyorsa sorun yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hız: calibra > tenergy > g3

Sertlik: Tenergy > calibra >= g3

Spin: Tenergy > g3 > calibra

Kontrol mevzuu kişiden kişiye değişir. Bana göre G3>Tenergy>Calibra.

Açık olacak bir durum yok, Zaten Tenergy inanılmaz bir hız sunma iddiasında olan bir lastik de değil. Asıl özelliği spin. Calibra şu an piyasadaki en hızlı yeni nesil lastik.

Güzel bir açıklama olmuş....

ktm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

g3 gerçekten calibradan spinli mi yahu? sound neyse de düz calibra g3'ten daha spinli diye hatırlıyorum. Hoş g3'ü deneyeli 2 sene geçmiştir...

Bu arada o.yılmaz, sen çok feci şekilde spin hız ve kontrol üçlüsüne takılmış durumdasın. Parası karşılığında en spinli ve hızlı lastik en iyi lastik değildir. Her lastiğin bir karakteri vardır. Çok zıplatır az zıplatır, yapışkandır değildir, pütür geometrisi farklıdır vs vs... Muhtemelen senin tekniğinegöre bütün bu lastiklerin tamamı sana fazlaca hızlı ve kontrolsüz gelir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

g3 gerçekten calibradan spinli mi yahu? sound neyse de düz calibra g3'ten daha spinli diye hatırlıyorum. Hoş g3'ü deneyeli 2 sene geçmiştir...

calibradan şikayetçi olan bir kaç lig oyuncusuna neden diye sorduğumda "çekmiyor" cevabını almıştım. spininden bu kadar rahatsızlarsa g3 ten az çekiyor olsa gerek. ben de vakti zamanında g3 ü denemiştim fakat çok kısa ömürlü oluşundan dolayı bırakmıştım. spini ve kontrolü gayet iyiydi fakat kenarları en ufak bir darbede dökülüyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eskiden öyleydi. Subazlı devrinde yumuşak lastik spinli lastik demek değil.

Çoğu lastikte hızlandırıcı etkisi olsun diye zaten sünger yumuşak oluyor.

sound lastikte ise daha da yumuşak olunca gereğinden de fazla yumuşak oluyor ve topu yakalayıp de geri yollayamayacak kadar zayıf kalıyor. ses var görüntü yok derler ya hani işte öyle... ama bu her lastikte durum böyle demek değil...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eskiden öyleydi. Subazlı devrinde yumuşak lastik spinli lastik demek değil.

Çoğu lastikte hızlandırıcı etkisi olsun diye zaten sünger yumuşak oluyor.

sound lastikte ise daha da yumuşak olunca gereğinden de fazla yumuşak oluyor ve topu yakalayıp de geri yollayamayacak kadar zayıf kalıyor. ses var görüntü yok derler ya hani işte öyle... ama bu her lastikte durum böyle demek değil...

Acaba calibra için düz ve sound arasında durum nedir ölçme imkanın oldu mu? Ben de sound max kullanıyorum ama sadece backhandimdeki mambo gp 2.0 ile mukayese edebilirim, ki ona göre oldukça hızlı. Ama bu açıklamandan sonra düzü nasıl cidden merak ettim, bundan hızlısı Şam'da kayısı gibi olur yani de:)))

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ozan abi.ben artık kontrollü lastği sadece backhande istiyorum.forhand topsin, şutup,fastspin ve yapabileceğim bir lastik istiyorum.yalnız forhande fast spin ve top spin gibi toplar geldiğinde biraz zorlanıyorum.ancak back hand e atış açısı yüksek ve kontrollü fakat hızıda güzel sound lastik gerekli.ben fh de calibra lt ve g3 arasında kaldım.back hand ise boost ts düşünüyorum.tahtada carbonix almak istiyorum.yardımlarız için çok teşekkürederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Calibra lt, sounddan sert ve hızlı, ayrıca bence biraz daha spinli. Spinli derken servis atıp karşılarken veya masa dışına çıkan ilk topa açılış spini yaparken daha spinli...

o.yılmaz, sen flextra'dan sonra calibraya falan mı geçmek istiyorsun? g3 falan neye göre seçtin? flextradan sonra bu lastikler sana çok zıplak çok hızlı gelir. desto f3 (big slam değil düz) gibi yumuiak ve spinli bir lastikle başla bence. tahtayı da değiştirme...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

ozan abi şu anki raketim çok yavaş.o yüzden iyi top atan bir raket lazım.ve hissiz.birde sert ve yüzeyi yapışkanlı.imzamdaki raketi yapacaktım fakat hazır raket aldım.stiga strerope diye bir raket.imzam daki hava olsun diye:))madem gerçek yazılıyor bende gerçek yazacağım.ben hocamın raketini kullandım.ve çok beğendim.harika.hiç güç sarfetmeden şutup.topsin vd fastspin yapabiliyorsunuz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

defansif veya en fazla kendi hızında ofansif oynayan biriyle rahat oynarsın.ama zımpa gibi topspin ceken birine denk gelince o raketle ne kontraya girebilirsin ne de blokları tutturabilirsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Calibra Lt sound ile bende kısa bir süre oynadım. Acizane fikrimi belirteyim. Antrenmanda acayip keyif veren helede masadan açılınca sabaha kadar spin çekebileceğiniz hissi veren bir lastik. Fakat maçta spine girmeyip top ittirim dediğinizde yandınız zira karşıya lokum gibi top veriyorsunuz ve kafanıza yiyorsunuz. Masaya yakın hafif spinli göndermek istediğinizde de top 4 parmak ile 1 karış arasında dışarı çıkıyor. Hep çok yakın gitti bu kez olacak diyorsunuz ama bence tutturma oranı %30. Açıkcası Lt soundu ben hiç sevmedim. Aşırı top zıplatıyor ve alt lastik çok gevrek olduğu için ilk sökmede lastik pert.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu ay içerisinde ( bazı yerlerde çıkmış olabilir ) stiga calibra serisinden iki lastik çıkarıyor. Birisi Lt plus ; Stiga scalasında normal lt den %30 daha sert görünüyor. Diğeri Lt Spin; sanırım normal lt den üst yüzeyi biraz daha sürtünmeli yapmışlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Donic de iddialı bir lastik çıkarıyor Trajectory diye. Donic in sayfasında güzel şeyler yazıyor fakat forumlara yorum düşmesini biraz beklemek lazım. Benim beklediğimde bildiğiniz Acuda S1'in turbo versiyonu. Onu da bu ay çıkaracaklar sanırım

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

maçta o spinleri yapamazsın. Ha hocan bunları bilmiyor mu onu da anlamadım. senin düşündüğün kombinasyon benim raketimden hızlı sana öyle söyleyeyim...

hocam bana dahada hızlısını tavsiye etti.tahta olarak michel maze thata(2 adet arylate karbon katmanı olandan)fh calibra lt backhand omega 2 dedi.fakat tahtayı alablecek param yok bende ucuz tahtalara takıldım.hocamın tahtası ebenholz 7 (roma rakamlarıyla aram yok)yalnış da olabilir.lastik calibra lt back hand omega 3.ben o tahtanın biraz yavaşını alsam forhnad aynı fakat backhand omega 2 yada boost ts yada sriver(hangisi daha kontrollüyse)alsam sizce nasıl olur. hocam gelişebilmem için kombinasyon lazım dedi.bende önerisini pahalı buldum ve daha ucuzunu seçtim.sizce gerçektende çok mu hızlı olur.yavaş olmasını istersem fh boost ts back hand vega mı yapsam.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sen önce bir kafanı topla bence. Sriver ne alaka boost ne alaka? Sriver tarih öncesi bir lastik su bazlı lastiklerle alakası yok.

stiga allround nct veya offensive nct, tibhar samsonov alpha gibi bir tahta al bunların üzerine de donic desto f3, boost ts vs gibi bir lastik tak. Ama bu sana son tavsiyem. Habire bir lastik soruyorsun. Sana uygun lastik yok çünkü daha hayatında kombinasyon kullanmamışsın ve muhtemelen vuruş tekniğin de bu lastikleri kulllanmaya henüz uygun değil. Sen oynadıkça elin o lastiklere uyacak. O yüzden bekleme ve çabuk vir seçin yap...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 89 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..