Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kambinasyonda Kararsızlık.

Recommended Posts

merhaba.kombinasyonda kararsızlık adı altında szinle paylaşmak istediğim bir sorunum var.yenis bir kombinasyon yapmak istiyorum ancak çok kararsızım.yardımcı olmanız için tarzımı yazayım.ben çoğu zaman masaya yakın oynarım.arada sırada çok uzun mesafeye değil ama orta seviyede yani masanın 2-3 adım gerisine açılrım eğer normal top gelirse forehand topspin yapmaya çalışırım.yada topu atabildiğim kadar yükseğe topu sola doğru kserim ve top masaya düştüğü anda rakete değdiğinde dışarı çıkar.yada bazen ki bu çok nadir olur topu sağa doğru keserim yada back hand topspin yapmaya çalışırım.fakat çoğu kez masaya düşmez.fakat yüksek top gelirse şut çekerim.backhand yada forehand farketmez.masaya yakın düştüğündede aynısını yaparım.yani anlayacağınız masa üstü toplarda etkiliyim.falsolu servislerim idare eder.karşıdan gelen falsolara ise ters yönde falso veriyorum(sevislerde)ama rally içinde yükseğe atılan falsolara ise ya şut çekerim yada topsin yaparım.topsinlere blok koduğumda dışarı gider.ama %50 sini karşılarım.tarzım böyle.canınızı sıktım tabi ama yardımcıolursanız mutlu olurum.yeni kombinasyonumu şu şekilde düşünüyorum.tahta olarak yumuşak hisli stiga allround classic wrb yada classic.lastik olarak ise boost tc yada stiganın yeni çıkan calibra lt spin.(türkiyeye henüz gelmedi)başka bir seçenekte tahta anı fakat lastikler butterfly flextra.daha başka bir seçenek ise tahta aynı lastik vega elite.ben yumuşak lastikleri ve ses çıkaran lastiklerle beraber yumuşak hisli tahtaları sevdiğim için tahta yine aynı lastik ise boost ts yada tackiness c.ama şunu baştan belirteyim ben yüzeyi yapışkan,pütürlü ve anti lastikleri sevmiyorum.birde fiyat sınırı olarak 260 tl den fazla veremem.bu böyle biline:)okuyanların canı sıkılsada sizin tecrübenizden yararlanmak için bu kadar uzun bir yazı yazmak benim için sorun değil:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Açıkçası okuyunca aklım karıştı , daha anlaşılır ve daha kısa ifadelerle anlatsan ?

tamam ozaman.kısacası tahta ve lastik alacağım :( şaka yaptım.kısacası kontrollü çok güzel ses efekti veren tahtanın özelliklerini hissedebileceğim.spin kontrol ve hız açısından çok dengeli bir kombinasyon lazım bana.tahtanın yumuşak hisli olması şart.işte böyle.fiyat sınırı ise 250 civarını geçmese iyi olur.sizce boost ts ve alround clasic nasıl olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Stiga tahtalardan biri gayet hoş olur Boost ise ALL + ayarlı bi lastik sayılabilir , bence güzel olur bu kombinasyon , sesi de güzel olur...bi iki yorum daha bekle bence , onlar da olumlu olursa al derim...ama aldıktan sonra antremanlarını daha da arttır ki hem raketin hakkını verebilesin hem de alışasın , yoksa alıp hiç beğenmeme gibi bir durumun da olabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Stiga tahtalardan biri gayet hoş olur Boost ise ALL + ayarlı bi lastik sayılabilir , bence güzel olur bu kombinasyon , sesi de güzel olur...bi iki yorum daha bekle bence , onlar da olumlu olursa al derim...ama aldıktan sonra antremanlarını daha da arttır ki hem raketin hakkını verebilesin hem de alışasın , yoksa alıp hiç beğenmeme gibi bir durumun da olabilir.

hayalim gerçekleşiyor galiba.hayatımda ilk kez stiga boost serisinden ts u deneyeceğim.yardım için çok teşekkür ederim.boostu küçük yaşımdan beri istiyordum fakat o zamanlar o bir çikolata markasaydı :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hayalim gerçekleşiyor galiba.hayatımda ilk kez stiga boost serisinden ts u deneyeceğim.yardım için çok teşekkür ederim.boostu küçük yaşımdan beri istiyordum fakat o zamanlar o bir çikolata markasaydı :P:

Anlaşıldı...... Siz lastiği çikolata yerine yemek için alıyorsunuz...

Benim size bu konuda tek tavsiyem.... yedikten sonra üzerine sade bir nescafe içmek yapılacak en leziz şeydir.

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 10 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..