Jump to content
Masatenisi.org Forum

Aurus

Recommended Posts

merhabalar tibhar aurus soft' la (2.1 max) ilk kez dün backhandimde donic ovtcharov senso carbon üzerinde (katologda off civarı gösteriyo) oynadım. önceleri joola rossi carbon (off+) üzerinde nimbus sound (2.0) kullanmış ve biraz hızlı olsa da iyi sonuç almıştım, donic tahta üzerinde xiom vega elite denedim yavaş ve hissiz biraz da tabiri caiz ise 'et gibi' gelmişti, omega 4 europa ise backhand için biraz sert ve hızlı gelmişti sanki istediğim çeşitliliği yansıtamıyordum (şimdi forehand de gayet mutlu bir şekilde kullanıyorum) ve fazlaca hata kabul etmiyordu.

aurus soft orta sertlikte sinüs- nimbus sound kadar yumuşak değil. çok dinamik bunun yanında sanki size topa daha fazla hükmetme izni veriyor topu- lastiği çok iyi hissediyorsunuz. gerçekten tatlı bir hissi var, servisleri açmak çok daha kolay hafif bir bilek hareketi ile spin verilebiliyor ve en çok hoşuma giden şey açısı yüksek ve nasıl oluyo bilmem kesinlikle yavaş bir lastik olmamasına rağmen, daha önceden kesin uçurdum dediğim toplar masa dışına uçup gitmiyor yani aşağıya doğru belirgin bir ark yapıp (yeni bir tabir mi getiriyorsun demeyin) masaya iniyor. benim için konuşuyorum off tahtalar ile iyi- belki çok hafif hızlı bir backhand lastiği (1.9 belki daha kontrollü olabilir, tabii ki çok iyi bir teknik altyapı ile max da olabilir).forehand için de kullanılabileceği kanısındayım ama belki forehand için düz aurus da iyi seçenek olabilir. off üzeri tahtalarda belki sound daha iyi olabilir. SONUÇ OLARAK: aurus soft (kıyas açısından backhand de coppa jo silver ile fena değildim rahat etmiştim- bu lastik bence daha spinli ve daha belirgin bir ark yapıyor, ancak stiga calibra tenergy 64 veya fx ile oynamadım)kesinlikle yavaş olmayan (çok hızlı olmayabilir), hisli kontrollü yeterince spinli iyi bir lastik

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

2. el aurus sound, tenergy 05fx, ve tahta olarak maze of- bir combo aldım. iki lastik birbirine çok benziyor ama tahta yavaş geldi.Daha sonra joola carbon tahtaya yapıştıtıp kullandim .Bana göre çok daha güçlü ,spinli ve hızlı ama kontrolü azalmayan bir raket oldu.Devamlı oynadığım arkadaşla set başına ki 10-15 set oynamışızdır. ortalama 2-3 sayı fazla almaya başladım.Ama bunlar bir amatörün subjektif değerlendirmesi neticede ?!..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 24 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..