Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastik Temizliği Ve Bakımı

Recommended Posts

Sevgili masatenisi severler;

Ben lastik temizliği ve bakımı hakkında görüşlerinizi almak istiyorum. Lastik her kullanımdan sonra temizlenmeli mi? Eğer öyle ise ne ile temizlemeliyiz? Piyasada satılan pek çok temizleyici çeşidi var? Bunlardan hangisini kullanmalıyız? Haftada 3-4 kez kullanılan bir raket her kullanımdan sonra temizlenmeli mi yoksa haftada 1 kez temizlemek yeterli mi? Lastiği temizledikten sonra üzerinin şeffaf plastik koruyucu ile muhafaza edilmesi lastiğin ömrünü uzatır mı? Pratik ve ucuz temizlik yöntemleri var mı?(Örneğin nemli bir bezle lastik temizlense lastiğe zarar verir mi?)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Bakarsan bağ,bakmazsan dağ olur demişler bu söz aynen lastikler içinde geçerli.Temizlerken mutlaka dikkat edilmeli.Uygun sprey ve sünger kullanılmalı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sağolun arkadaşlar forumda lastik temizliği başlığı altında iki tane açıklayıcı konu buldum. Demek ki su ve süngerle bu iş oluyormuş. Suyun içine biraz bulaşık deterjanı veya bebe şampuanı katarak ucuz ve etkili temizlik yapmak mümkün oluyormuş. Hepinize teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Kireci az su ve sünger ideal ama bayağı pahalıya mal olan lastikler için deterjan veya bebe şampuanı kullanılmasına hayır,çünkü bu gibi maddelerin ph ı lastiğe zarar verebilir.Sonuçları ayna gibi kabak lastik.Küçükken wakabamı kolonyayla silmiştimde....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence sadece suyla (içme suyu kullanarak) yap bu temizlik işini,,

lepri'ye katılıyorum...pamuk ve ılık su işini görür bence...her kullanımdan sonra bunu yapman da haliyle zarar vermez....su için konuşuyorum tabi ki...ama spreylerin de gayet iyi olduğu söyleniyor

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 61 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..