Jump to content
Masatenisi.org Forum

Dandoyda Btf

Psychospin

Recommended Posts

bitmiş olabilir.yada çalınmıştır.bir başka ihtimalde yangın çıkmıştır.(depoda)ve bütün btrfly raketler yanmıştır.yada adam hepsini birine vermiştir.yada ihracatçı firma ürünleri geri almıştır. Allah bilir belkide hepsini zengin biri almıştır.bunlar benim düşüncelerim.biraz saçmada olsa yinede olma ihtimalleri var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dandoy butterfly ile yaptığı anlaşma bitmiştir büyük ihtimalle.Çünkü btf nekadar büyük bir marka olsada dandoy ünlü bir sitede 2 seçenek var ya btf artık mallarını satmasını istemiyor yada dandoy o malları satmıor.Karşılıklı olan ilişkiler bitmiştir tahminimce.Bence dandoy artık btf malları satmamı istiorsan biraz daha reklam ücreti alırım demiştir btf de resti çekmiştir

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ocak ayınında Dandoy ile yazışmıştım ve zamlardan şikayet etmiştim. Bana Bty'nin isteklerinin bitmediğini, zamlarla kalmadığını ve kendisinden Avrupa topluluğu hariç ülkelere satış yapmamasını istemiş. O da bu duruma çok kızmıştı. Iruiru dan alışveriş yapanlarınız var ise onlar da görecektir ki bu site bty ürünlerini türkiye'ye satamıyor. Bty'nin bu tepeden bakması kendisini göreceksiniz bayagi zora sokacak. Birçok Avrupa ülkesinde tepki toplulukları oluşmuş durumda. Mümkün olduğunca insanlar kullanmamaya çalışıyorlar. Bende bunlardan birisiyim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İki ihtimal var bence..Birincisi Butterfly son zamanlarda distribütörlere uygulanması gereken bazı zorunluluklar yükledi..Daha önce Dandoy'da her üründe inanılmaz indirimler olurdu ve buna Butterfly ürünleri de dahildİ..Fakat Butterfly dünyada tüm fiyatları sabitledikten sonra Dandoy hiçbir Butterfly ürününü indirimli satamaz hale geldi..Bu kurala uymadığı için Butterfly ile anlaşmazlık yaşanmış olabilir..İkinci seçenek ise Dandoy'un Butterfly'ın izlemiş olduğu bu zorba politikaya karşı koyması, bir nevi bu işten kar değil zarar etmesi olabilir..

Düzeltme: Cengiz abi de açıklamış durumu az çok..Dandoy'dan bir ara baya bir alışveriş yapmıştı,mailleşmeleri olmuştu, o daha net bir bilgi sahibi bu konuda..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim tahminim kendi bölgesinde satışa devam ediyor. Ama bizim gibi yabancı müşterilere BTY ürünleri görünmüyor.

Bende senin gibi düşündüm ilk etapta. Bu nedenle farklı IP ve ktunnelden falan da girdim siteye fakat yine görünmedi. Bu uygulamayı yanlış ta yapmış olabilirim. Mesela IP'sini Belçika yapabilen usta bilgisayarcılar var ise birde öyle denesinler derim. Kendisine de sorabilirdik fakat 17'sine kadar tatildler. Bu nedenle biraz merak edeceğiz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

benim bildiğim çok güzel bir proxy sitesi özel kulanıclar için pro pakkete satıorlar ama bedava olanından denedim 28 ülkenin ip sini barındıror yinde btf mallarını göremedim.Ayrıca dandoy böyle birşey yapacağını sanmıorum ozaman nasıl para kazanacak bu adamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de birkaç foruma baktım ve resmi olmamakla birlikte şu bilgilere ulaştım. Avrupa'daki ürünler Uzak Doğu pazarına göre daha ucuz olduğu için Butterfly ürünlerinin Avrupa'dan temin edilip Uzak Doğu'da bir karaborsa oluşturulması söz konusuymuş. Bu doğrultuda Butterfly Avrupa'daki distribütörlerine Avrupa Birliği dışına satış yasağı getirmiş. Dandoy ise Benelüks ülkeleri (Belçika, Hollanda ve Lüksembug) distribütörü imiş. Bununla birlikte Benelüks ülkelerinden müşterilerine de satışı ayrı bir Butterfly sitesi üzerinden yapacakmış. Bu da Butterfly'ın başka bir yaptırımı olsa gerek. Forumlardan açıkça anlaşıldığı üzere bütün dünyada Butterfly'a karşı yükselen bir öfke seli var. Pek yakında küresel Butterfly karşıtı eylemlere şahit olabiliriz yani.:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Butterfly kendi online mağzasını kurdu. Artık en güçlü dağıtıcısı da kendisi.

http://www.butterfly.tt/cms-menu/shop

Lastiklerini 10 € ya üretip dist. satışında 30€ almaktansa sitesinden 50€'ya satmayı istemesi gayet doğal.

Tabi ürünlerini pahalı yollardan temin eden ülkelerin dist. gelen şikayetler doğrultusunda da bunları yapıyorlar. Onları da göz ardı etmeyi doğru bulmuyor olabilirler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O değil de Onur bize şu shark III speed pembe süngerli lastiği anlatsana biraz. zlc tahta üzerindeydi o yüzden kesin kanuşamam ama t64'e bayağı benziyor gibi geldi bana.

Konunun sapmaması için bir başlık açayım o zaman yazayım ama onu da fiyatı arttı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

onur abi ben temmuz ayında btf 10 tl değerinde bir indirin yapacağını duymuştum demekki yalan olmuş :protesto: Vallahi çinlilerin lastiklerine merak sardım avrupalıların lastiklerini biliyoruz çoğunu. Ama çinliler hangi lastikleri kullanıyorlar acaba özel birşeyler yapıyorlarmı lastiklere tambir muamma insanları araştırmaya itenl şeyler daha ilgi çekici bence.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tsubasa merhaba,

gördüğüm kadarı ile virtuoso kullanmaya başlamışşsın, ilgili konu başlığı altında deneyimlerini paylaşırmısın.

selamalr

O değil de Onur bize şu shark III speed pembe süngerli lastiği anlatsana biraz. zlc tahta üzerindeydi o yüzden kesin kanuşamam ama t64'e bayağı benziyor gibi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 76 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..