Jump to content
Masatenisi.org Forum

Zamk Etkili Lastikler

Guest IlkerKesen

Recommended Posts

Sevgili masatenisi.org üyeleri,

Şahsen şu anda sriver fx 2.1mm kullanıyorum memnun olduğum sölenemez.Çok spinsiz.Ayrıca zamklıya zamklıya ömrümün yarısı geçti :asabi: Ayrıca zamksızda oynayamıyorum, özellikle bh den spin çekemiyorum; TOC sesini duyamıyorum artı top süngere iyice gömülmüyo(Yani tahtayı hissedemiyorum).Ayrıca yumuşak lastiklerden hoşlanıyorum,ama forehand için orta-sert olabilir(fakat öncelikli olarak yumuşak).Şimdi gidecem bi Cermet bi makss alacam ama zamk uğraştıracak...Size 2 çözüm önereyim:

1)Uzun ömürlü yapıştırıcılar kullanmak(ki bu yapıştırıcılar çok pahalı).Şimdi bu yapıştırıcılar

Donic Enduro

Butterfly Millenium Chack

2)Hızlandırıcı zamk etkili lastik kullanmak(ki bu daha makul)Fakat önceden belirteyim backhand lastiği KESİNLİKLE YUMUŞAK olmalı.(fh orta-sert olabilir)Şimdi hızlandırıcı zamk etkili lastikler

Desto F1

Desto F2

Desto F3

Rapid D.TecS

Catapult

Joola Tango

Hangisi fh hangisi bh uygun?

Ayrıca

1)TOC sesi geliyo mu?

2)Ve mesela başka lastik aldık bunu çıkarttıktan sonra tekrar takabilir miyiz?

Bu arada 2. çözüm daha makul geliyor...

Şimdiden teşekkürler...

İlkerKesen

İlker in the table tennis... :bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Bence Catapultu deneyebilirsin.Halihazirda kullaniyorum ve memnunum.Yaln1z bir noktaya dikkat etmek gerekirki, o da topun yörüngesinin daha siskin oldugu...

Forehandde ise desto f1 hakikaten yay gibi.....Basarilar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Bence Catapultu deneyebilirsin.Halihazirda kullaniyorum ve memnunum.Yaln1z bir noktaya dikkat etmek gerekirki, o da topun yörüngesinin daha siskin oldugu...

Forehandde ise desto f1 hakikaten yay gibi.....Basarilar

Ben de catapultu denemek istiyorum zaten; fakat Turgay hoca bu lastikle spin çekince şut gibi gittiğini söyledi (!) Fakat ben yine de denemek de kararlıyım.Bu arada süngeri nasıl?Yani spinsporda yumuşak diyodu inşallah yumuşaktır.

I used to glue.I want to don't use glue. :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sertlik derecesini bilmiyorum tahmini 40 gibi ama kesinlikle yumuşak.Tek dikkat edilecek konu bryce ve cermete göre topun yörünge eğriliğinin daha fazla olması.Avatajı az efor sarfederek top spin yapabiliyorsun ,tabi ki dez avantajıda rakibe zaman kazandırıyor.Bence güzel lastik.Forehandde ise desto f1 bayağı sürpriz yapıyor kontrolü zor ama çok etkili bir lastik risk almak için birebir.Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sertlik derecesini bilmiyorum tahmini 40 gibi ama kesinlikle yumuşak.Tek dikkat edilecek konu bryce ve cermete göre topun yörünge eğriliğinin daha fazla olması.Avatajı az efor sarfederek top spin yapabiliyorsun ,tabi ki dez avantajıda rakibe zaman kazandırıyor.Bence güzel lastik.Forehandde ise desto f1 bayağı sürpriz yapıyor kontrolü zor ama çok etkili bir lastik risk almak için birebir.Selamlar

Ben de catapultun iyi bi lastik olduğunu biliyorum zaten ama Turgay hoca bu lastiğin güzel olmadığını söyledi :pirpir: .Gerekçeleri:

1)Topa hiç spin vermiyo

2)İçeri güzel toplar atamıyo

3)Şutlar değişik gidiyo

4)Lastik ötmüyo :)

Ben de Rapid D.TecS ve F1 e yöneldim fakat bunların süngeri sert mi? :fildir:

İnşallah çok sert değildir :D:

Turgay dosen't like Catapult Rubber.

:bye:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bence

1-Topa yeterince spin veriyor.

2-İçeriye güzel top atman alışmaya bağlı

3-Şut için ideal değil

4-Ötmediği doğru

5-Kolay kolay eskimiyor.

Tackiness drive 'ın biraz daha yaylısı gibi düşünebilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tackiness Drive bana göre en kontrollü spin atak lastiği çeşitli varyasyonlar için birebir.Koşulu spin çekerek rakibi hataya zorlamak.Üst düzey high tension lastikler kadar etkili değil ama hata oranı da o derece düşük.Ama biraz eski kaldı.. selamlar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tacknikees D mi?Biraz açar mısın?

Ayrıca Desto F1 ve F3 alabilirim.Fakat bunlardan TOC diye ses çıkıyomu(topspin çekerken çıksın yeter)

Atak bir oyuncu için tackiness d uygun olmayabilir İlker,yavaş ve topu tutan bir lastik çünkü.Ama spin özelliği iyi,sürekli kesme oynayan oyuncular için bence ideal.Mesela sriver fx'e alışgın bir oyuncu bu lastikle oynadığı zaman 'ne bu ya beton gibi lastik' tabirini çok rahat söyleyebilir.Yavaş ama çok dolu toplar atmak istersen olabilir derim.Ben bir süre kullandım bu lastiği ,,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Atak bir oyuncu için tackiness d uygun olmayabilir İlker,yavaş ve topu tutan bir lastik çünkü.Ama spin özelliği iyi,sürekli kesme oynayan oyuncular için bence ideal.Mesela sriver fx'e alışgın bir oyuncu bu lastikle oynadığı zaman 'ne bu ya beton gibi lastik' tabirini çok rahat söyleyebilir.Yavaş ama çok dolu toplar atmak istersen olabilir derim.Ben bir süre kullandım bu lastiği ,,

Levent abi,

Tacknikess D yi asla düşünmem zaten (ben defansçı mıyım bkz imza) fakat biraz daha yaylısı demesini açmasını istedim arkadaşamız Serhat abi herhalde yüksek atma açılısı demek istedi.

Arkadaşlar hala su soruma cevap gelmedi

Bu lastiklerden TOC sesi geliyo mu?

E madem oynadınız cevabını da yazarsınız :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

O zaman Bryce fx i millenium chackla dene tahtanin özelligine göre yüksek ya da alçak mutlaka bir toc sesi alirsin.Benim en hosuma giden tonu stiga tube allround tahta üstünde oldu.

Selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

toc sesi çıkmıyor ayrıca bryce fx sert süngerli ve sriver fx e göre ağır bir lastik.bence dhs3 pro dene ben yakında oynayacağım sana bilgi veririm.yumuşak hafif olduğu söyleniyor.yapışkanlı olduğundan iyi spin ve srviste atabilirsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

toc sesi çıkmıyor ayrıca bryce fx sert süngerli ve sriver fx e göre ağır bir lastik.bence dhs3 pro dene ben yakında oynayacağım sana bilgi veririm.yumuşak hafif olduğu söyleniyor.yapışkanlı olduğundan iyi spin ve srviste atabilirsin

Kardeşim bu forum üyeleri bana Millenium Chack aldıracaklar :lol:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sevgili masatenisi.org üyeleri,

Şahsen şu anda sriver fx 2.1mm kullanıyorum memnun olduğum sölenemez.Çok spinsiz.Ayrıca zamklıya zamklıya ömrümün yarısı geçti :asabi: Ayrıca zamksızda oynayamıyorum, özellikle bh den spin çekemiyorum; TOC sesini duyamıyorum artı top süngere iyice gömülmüyo(Yani tahtayı hissedemiyorum).Ayrıca yumuşak lastiklerden hoşlanıyorum,ama forehand için orta-sert olabilir(fakat öncelikli olarak yumuşak).Şimdi gidecem bi Cermet bi makss alacam ama zamk uğraştıracak...Size 2 çözüm önereyim:

1)Uzun ömürlü yapıştırıcılar kullanmak(ki bu yapıştırıcılar çok pahalı).Şimdi bu yapıştırıcılar

Donic Enduro

Butterfly Millenium Chack

2)Hızlandırıcı zamk etkili lastik kullanmak(ki bu daha makul)Fakat önceden belirteyim backhand lastiği KESİNLİKLE YUMUŞAK olmalı.(fh orta-sert olabilir)Şimdi hızlandırıcı zamk etkili lastikler

Desto F1

Desto F2

Desto F3

Rapid D.TecS

Catapult

Joola Tango

Hangisi fh hangisi bh uygun?

Ayrıca

1)TOC sesi geliyo mu?

2)Ve mesela başka lastik aldık bunu çıkarttıktan sonra tekrar takabilir miyiz?

Bu arada 2. çözüm daha makul geliyor...

Şimdiden teşekkürler...

İlkerKesen

İlker in the table tennis... :bye:

Aman ilker zamki birak sana soylemistim grubba nin neden oldugunu :whistle: gerci sen yazmissin benim haberimi ama :asabi: hadi bye

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

baysal sen bryce fx'e sert diyorsan h3 pro için de kesinlikle sert dersin :)

ilker artık yapıştırma etkili lastiklerin hızlandırıcı zamk kadar etkili olmadığını kabul et. zamklamak istemiyorsan toc sesini unutacaksın btitti gitti! :)

Ozan abi illa zamka para verditecen :paraci:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bukadar önemlimi tok sesi.Yada lastiğiniz ötünce çok daha mı iyi oynuyorsunuz.Kusura bakmayın ama bunlar bence sadece takıntı ve kimseyede yararı yok.

Yararı olsa alayım yeni bir oyuncu lastiğini tahtasını öttüreyim iyi oyuncu olsun.Süper ya.

Size tavsiyem sadece oyuna konsantre olun.Yaptığınız hareketlerle raketiniz bütün olmalı.Buda konsantre olmanıza bağlı.Sadece seslerle maç alınmaz oyuna konsantre olunmaz.

Çok kaybedersiniz arkadaşlar.Takıntılar hiç bir zaman yararlı değildir unutmayın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 85 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..