Jump to content
Masatenisi.org Forum

Atak Oyuna Dönük Tavsiye

Guest Alka

Recommended Posts

Değerli arkadaşlar,

Forumu takip ederim vakit oldukça, ama kayıt olmamıştım. ilk mesajda da soru soruyorum kusura bakmayın. Bedeb eğitimi öğretmeniyim, fakülteden beri masa tenisi oynarım, artık 35'i de geçtik öğrenci yetiştirirken fazlaca vakit ayıramadık ama artık daha fazla üzerine düşmek istiyorum. Şöyleki birkaç yıldır bulunduğumuz yerde çok güzel yerel turnuvalar düzenleniyor, genelde katılım 30 yaş üstü tecrübeli oyunculardan. Elimdeki Butterfly'ın eski All+ tahtası ve Sriver EL 2.1 lastiklerim oyunuma uygun olsa da artık tatmin edici olmuyor.

Biraz yetişme tarzımızdan dolayı eski nesil defans ağırlıklı bloklu ve çoğunlukla 3. toptan sonra rakibi yoklamak için spine dönük oynuyorduk. Zamanla tekniğimiz değişip daha ofensif oyuna döndük. Hem backhand hem forehand atak oynasak da son zamanlar bh kesikli fh spinloop ve son vuruşlara dönük oynuyorum. Birde servis saklayarak başladığımız zamanlardan sonra artık açık servis kullandığımız için birkaç yıl farklı bir servis stili geliştirmeye çalıştım ama eski lastiğimle falsolu servisler düşündüğümden daha uzun düşüyor, şimdi elimdeki raket zaten eski ama bildiğim hücum lastikleri de bu tarz servise uygun düşmüyor. Yenilikleri pek takip edemedik diğer branşlardan dolayı.

Netice olarak değerli arkadaşlar, oyun tarzım biraz çeşitli ama tekiniğimiz oturdu diyebilirim, artık daha ofansif oyun için ki hem kesiklere karşı ters backhand spinlere hem forehand topspin ve ataklara uygun hızlı bir lastik seçmem isterim. Elimdeki tahta da 7-8 yılını doldurdu. Ancak servis sıkıntımı da belirttim kısa servislere de uydurabileceğim bir lastik ve tahta bulabilirmiyiz ? Çok fazla yazıp yorduysak affola. Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ne tarz lastiklerden hoşlanırsınız? Yapışkan çin lastikleri ile etkili servisler atabilir kesiklerde ve topspinlerde başarılı olabilirsiniz.Fakat herkes sevmez.Sert yavaş veya hissiz bulabilirsiniz.Hurricane 3 kullanıp beğendiğim bir çin lastiğiydi.Avrupa lastiklerinden de kullandığım tenergy 05 servislerde ve topspinlerde etkili ama kontrolü zor.Baracuda daha sakin ve bu konularda başarılı.Bunlar kadar uzun oynamasamda tenergy 25 ve 64 vega acuda serileri spinli lastikler.Bu tarz hızlı lastikler takarsanız tahtanızı değiştirme ihtiyacı da hissetmeyebilirsiniz.Eminim ki benden çok daha bilgili büyüklerim sizi daha iyi bilgilendireceklerdir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Değerli kardeşim bu saatte cevap yazmışsın teşekkür ederim, dediğim gibi yeni jenerasyon ekipmanı takip edemedik diğer branşlarda öğrencilerimizle ilgilendiğimiz için. Biz biraz eski nesil oyun geleneğinden geliyoruz diyorum arkadaşlarımıza. Birkaç aydır sık antreman ve maça başladık hem kendimiz hem de lise 1 seviyesinden aldığımız öğrencilerimiz için. Şimdi artık yeni tabirle off+ tarzı oyuna dönük çalışıyorum. Çin lastiklerini iyi kötü turnuvalardan biliyoruz, birkaç kişide gördüm ama avrupa lastiklerinden bir raket yapmak istiyorum. Tahtam eski Keyshot, yeni atak lastiklere ne kadar uygun olur bilemiyorum biraz da hasarlı bir tahta. Lastiklerde bahsettiğim oyun tarzına uygun hem kontrolü hem de hızı bir arada istemek biraz lüks kaçıyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşların yorum yazmaya vakitleri pek yok heralde, ben tekrar rica edeyim.. Günceldir.

Sayın Hocam bu sorunuza yönelik cevap alma konusunda işiniz biraz zor...

Hem Beden Eğitimi + Eğitmensiniz.....soru kolay görünse bile soruya yanıt verecek arkadaşların işi zor......ya yanlış bir cevap verirsek diye...stres yaptılar......kırık not almak var işin ucunda...!!!!

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Estağfurullah, hiç öyle düşünmedim ben, tabi azıcık kinayeli de olmuş cevap. Hani eğer diyorsanız ki hem beden eğitimi öğretmeni hem nasıl bilmez...? Biz mezun olalı uzunca zaman geçti çalıştığım yerlerde masatenisi dışında branşlara yönelmek durumunda kaldık, ama tayin yerleri değişince bu spora daha yatkın öğrencilerimiz olmaya başladı hem de kendimiz için yeniden başlama fırsatı oldu.

Ekipman işini ise ben biraz bilgisayar sektörüne benzetirim, hergün yeni ve değişik birşey çıkar. Ve bu işi, bu spor branşını sürekli takip edenler bilir. Onun için gerek genç arkdaşlara gerek deneyimli arkadaşlarımıza ekipman danışıyoruz, bu gayet normal. Halen de birkaç tavsiye bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Estağfurullah, hiç öyle düşünmedim ben, tabi azıcık kinayeli de olmuş cevap. Hani eğer diyorsanız ki hem beden eğitimi öğretmeni hem nasıl bilmez...?

Yaptıysak bir kusur ve saygısızlık özür dileriz Hocam...

Bilmemek hiç bir zaman ayıp değil, esas ayıp olan öğrenmemek aslında...

Önceki yazımı yazarken sizin tarafınızdan (durumunuz itibariyle) olaya bakmamıştım..(Hem eğitmen + hemde sporla alakalı olarak....Yazarken nasıl bilemez diye düşünmedim...düşünmem gerekirdi)..

Yazdıklarımızın karşılığı geldikçe bizlerde bir şeyler öğreniyoruz..forum ortamlarını onun için seviyorum...bizlerin birikimlerine bir şeyler katıyor..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hem hizli ve ofansif hem de kisa servis atmasi kolay lastik yok gibi birsey.

Boost serisi veya vega serisi uygun olabilir...

Xiom vega europe alip bir deneyun bence.

Tahta sabit kalsin ve sadece tek lastik alin. O lastigi nasil buldugunuza bagli olarak tahta ve diger lastik konusunu tekrar tartisalim bence. En sagliklisi boyle olur diye dusunutorum...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@KTM

Kardeşim hiç negatif bir anlaşılma yok, yorumun için teşekkür ederim. Forumlarda fikir paylaşımını ben de çok severim.

@TSuBaSa

Forumun diğer konularındaki yorumlarını keyifle ve takdirle okudum. Denemelere başlamak adına ve tavsiyeniz üzerine bir çift vega europe 2.0 ve max lastik siparişi verdim. Bu lastik forumlarda oldukça popüler, gördüğüm kadarıyla. Duruma göre ya kendim kullanırım ya da ikinci bir kombo olur, arkadaşlarım yada sporcularımız kullanır. Stiga boost tx de özellikleri güzel görünüyor.

Bunun haricinde merak ettiğim şey meşhur Butterfly Tenergy serisinin, Sriver S ve EL'den ne kadar daha hızlı olduğu ve kontrol açısından karşılaştırılması. Şimdi başlangıç olarak düşünmesem de Tenergy serisinden mutlaka edinmek istiyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bunun haricinde merak ettiğim şey meşhur Butterfly Tenergy serisinin, Sriver S ve EL'den ne kadar daha hızlı olduğu ve kontrol açısından karşılaştırılması. Şimdi başlangıç olarak düşünmesem de Tenergy serisinden mutlaka edinmek istiyorum.

Pingpong pingpong top sektirirken X2

Hızlı vuruşlarda, 1963 model siyah Sriver sedan 0 dan 100km ye 10" de çıkıyorsa

2010 model kırmızı Tenergy coupé 3" de çıkıverir.

Üstelik geri viteste.

:D

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 37 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..