Jump to content
Masatenisi.org Forum

Stiga Wrb Tahtalar

Recommended Posts

Arkadaslar bu wrb tahtalararin sapının bos oldugunu ogrendım.mesela sapı bos olmasına ragmen 7.6 wrb carbon 95 gram ciuarındaymıs. Sapı bos olunca ınsana nasil bı his verior. . .agirda olsa sapi hafif olunca ınsana raketın hafıf oldugu hissi veriormu.spinlerde daha mı rahat atıo. Bazı arkadaslarimız kafanın daha agır kaldigindan sıkayet etmis.mesela bende hala eskı yasaka raketım var. Raketımin agir oldugunu sanıordum hep .dun burdakı konuların ustune tarttım.toplam 180 gr geldı. Sonradan anladımkı raketımın sapi agirmıs.:-P

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Denediğim Stiga tahtaların çoğunda raketin kafa kısmı sap kısmından daha ağırdı.Şu an Stiga Hybrid Wood kullanıyorum.Eski tahtamdan çıkan lastikleri çöpe atmamak ve tahtanın kafa kısmını biraz daha hafifletmek için çıkardığım lastiklerden birini alt kısmı sapın bitimine gelecek şekilde tahtaya yerleştirdim ve etrafını kalemle çizdim.Sonra tanıdığım bir marangoza götürdüm ve milimetrik olarak çizgiye kadar kalın bir zımpara ile zımparaladı.Sonra da sıfır numara zımpara ile tozunu aldım.Tahtam sol üst,sağ üst ve tepe kısımlarından 3 mm kadar kısaldı ve yaklaşık 3-4 gr kadar hafifledi.Başka bir Hybrid Wood tahta ile yanyana getirip bakmadığınız sürece bu işlemin yapıldığını anlamak imkansız.

Benzer şikayeti olanlara tavsiye ederim.

Sapın hafifliği konusuna gelince,ben max kalınlıktaki lastikleri tercih ediyorum.Bu yüzden kafa kısmı daha da ağırlaşıyor.O yüzden kullandığım tüm raketlerin sapına overgrip sarıyorum.Biraz daha dengeli oluyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaslar bu wrb tahtalararin sapının bos oldugunu ogrendım.mesela sapı bos olmasına ragmen 7.6 wrb carbon 95 gram ciuarındaymıs. Sapı bos olunca ınsana nasil bı his verior. . .agirda olsa sapi hafif olunca ınsana raketın hafıf oldugu hissi veriormu.spinlerde daha mı rahat atıo. Bazı arkadaslarimız kafanın daha agır kaldigindan sıkayet etmis.mesela bende hala eskı yasaka raketım var. Raketımin agir oldugunu sanıordum hep .dun burdakı konuların ustune tarttım.toplam 180 gr geldı. Sonradan anladımkı raketımın sapi agirmıs.:-P

Siz raketinizi lastikleriyle birlikte tarttığınız için 180 gr gelmiş olabilir. 95 gram olan 7.6 wrb carbon ise sadece tahtanın ağırlığı(lastikler hariç)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Siz raketinizi lastikleriyle birlikte tarttığınız için 180 gr gelmiş olabilir. 95 gram olan 7.6 wrb carbon ise sadece tahtanın ağırlığı(lastikler hariç)

Evet lastiklerle tarttim kardes...su raket ısı enteresan.magazaya gidip kiyafet begenir gibı dokunup alamioruz ki. :-P

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Guzel bi ıscilik cikarmıssın. Helal olsun:-P kafa kısmının agir olmasi oyunda eli yoruormu...bırde senın stiga tahtanın ustunde europe ve pro nasıl . , .guzel bi kompiye benzior. Neden fh da proda europe deil. . .

Europe Pro'ya göre daha yumuşak süngerli bir lastik.Bh de kontrolü daha kolay.Pro daha hızlı.Bir önceki Fh lastiğim Hexer di.Ama atış açısı bana çok abartılı geldi.Bu konuda Pro dan memnunum.

Kombinasyona gelince çok memnunum.Hybrid Wood'un bana göre tek sorunu ağırlığı ve denge sorunuydu.Bunu da bahsettiğim işlemle çözdüm.Hızına göre çok kontrollü bir tahta.Bence özellikle Vega Europe gibi yumuşak lastiklerle çok uyumlu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   2 Üye, 0 Gizli, 89 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..