Jump to content
Masatenisi.org Forum

Adidas R6 Ve Vega Europa

Guest mucan54

Recommended Posts

Emre baracuda'nın üst lastiği ince o yüzden muhtemelen sünger sert bile olsa lastik yumuşak hissettirecektir. Bir de esn sadece tek tip süner malzemesi mi kullanıyor bilmiyorum. Bazıları tam sentetik bazıları tam kauçuk bazıları karışım kullanıyor. Bunların sertliği çok değişken. Malzemenin kendisi sert olursa derecesi istediği kadar düşük olsun sünger sert olur. malzeme yumuşak olursa da derece yüksek olsa bile sünger yumuşak olur.

O yüzdeb ben sadece vega serisi içinde sünger derecesine bakarım diğerleri ile karşılaştırma yapmak çok çok sağlıklı bir fikir vermez bence...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abi zaten sünger sertliğinden bahsediyoruz. Üst lastiği karıştırmıyorum. Lastiğin genel hissi ayrı bir konu. Baracuda sünger sertliği 42.5 derece yine ESN skalasına göre. ESN benim kanatime göre aynı nesi l(3. 4. nesil gibi) Tensor'lerde aynı malzemeli süngeri kullanıyor. Kauçuk mevzusu zaten üst lastiği ilgilendiren bir durum. Sertlik tabi ki değişken olacaktır ama global olarak standart kabul edilen birkaç ölçüm metodu var. Tüm lastikler aynı metodla ölçülürse mukayese edilebilir veri ortaya çıkar. Birkaç yabancı forum üyesi kendi imkanlarıyla bunu yapıyor, hatta üst lastiği de ölçüyorlar. Neyse çok konu dışına çıktık. Adidas P3 ve P5 güzel diyorlar. :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Değil abi. Sertlik derecesi. Mesela DHS'nin H3'lerini 36 derece ile 42 arası sertliklerde sattılar. Hiçbiri gözenek görünümü olarak farklı görünmüyordu. Hatta bendeki mavi süngerli 39 derece süngerli H3 turuncu süngerli 40-41 dereceliklerden daha gözenekli idi.

Vega Europe ile Baracuda sünger sertlikleri 42.5 derecedir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Vega Europe ile Baracuda sünger sertlikleri 42.5 derecedir.

Elimde yeni aldığım bir adet Baracuda lastik var. Paketini açmadan kenarlarından iki parmağımla sıkıp sertliğini kontrol ettiğimde bana bayağı bir sertmiş gibi geldi. Sert süngerli lastik sevmediğimden paketini açmadım bile. Vega Europe kullandım, sünger sertliği yumuşak, Sriver FX ayarında. Baracuda'nın süngeri ise neredeyse Tenergy ayarında. Bence iki lastiğin sünger sertliği dereceleri çok farklı. Baracuda ile çok az oynamıştım, hatırladığım kadarı ile genel lastik hissi olarak da Europe'dan çok daha sert hisliydi. Süngeri yumuşak ise hemen açıp kullanmaya başlayayım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dogru yogunlugu degil sertligi olcuyormus. O zaman ust lastikten bagimsiz saglam bir veri verir ama cin lastukleri ile avrupa lastikleri arasinda cikan farka ne diyorsunuz? Olcme stabdartlari falan mi farkli?

Ben o yüzden ESN skalasında dedim. Çin sertliği külliyen farklı :fildir:Gerçi Tenergy de 36 derece idi sanırım o da ESN'ye göre düşük kaçıyor, 47,5 civarı belki.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 67 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..