Jump to content
Masatenisi.org Forum

All Tahta Ustune Hızlı Bir Lastik

gunesindostu

Recommended Posts

arkadaslar bi sorum var yardımcı olursanız sevinirim

arkadasa timeball all+ ve yanında 2 adet friensp lastik aldık...kendisi daha once okulun friendsip lastikleri ile oynuyormus.cok profesyonel deil ama yinede amator sayılmaz. bu aldığı raket cok yavas gelmiş..

sizce all+ tahta ustune su bazli lastiklerden hızlı lastik olarak neler takilabilir..

xiom vega europe vega asia gibi yada omega gibi su bazli lastikler taksak nasil bir kombi olur....yada stiga boost serisi goruslerinizi bekliyorum..

sizce bu lastikleri takmak icin ille off tahtaya ihtiyac varmi...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Her tahta ile her lastiği kullanabilirsiniz. Bu insandan insana değişen bir durumdur. Örneğin bir çok insanın çok sevdiği lastik serisi vega'yı ben sevmedim. Sebebi benim oyun tarzıma ve temel tekniğime aykırı bir yapıda olması. Ama orta mesafeden süngerden spin çeken bir arkadaşımda bu lastiği çok seviyor. Yani oyun tarzına ve temel tekniğine uygun bir lastikle, tahtayı birleştirmen yeterli.

Ve unutmamak lazım: Jo See Hyuk, defans tahtasının üzerinde Tenergy 64'le oynuyor.

Sorduğun lastiklerin farklı artıları ve eksileri var. Sen oyun stilini bize biraz anlatırsan.

Uzakta mı oynarsın yoksa masa başında mı?

Spin mi çekersin, blok mu koyarsın yoksa drive oyunu mu oynarsın?

Oyun stratejin nedir?

Spini tokatlayarak mı çekersin yoksa fırçalayarak mı?

Hangi yumuşaklıkta lasik seversin?

Atış açısı yüksek mi yoksa alçak mı seversin?

...

Bu sorulara cevap verirsen bir şeyler söyleme şansımız olabilir.

Selamlar

Mertcan

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Her tahta ile her lastiği kullanabilirsiniz. .

Selamlar

Mertcan

Dün akşam konuyu ilk gördüğümde bende yazıma bu yazdığınız ilk cümlenizle başlıyacaktım..Yarın yazarım diye düşünmüştüm ama bana yazmak kısmet olmadı..

Verdiğiniz örnekde yazıya tam oturmuş....

Eh artık bu yazınızdan sonra konuyu açan düşünsün artık neye karar vereceğini..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Dün akşam konuyu ilk gördüğümde bende yazıma bu yazdığınız ilk cümlenizle başlıyacaktım..Yarın yazarım diye düşünmüştüm ama bana yazmak kısmet olmadı..

Verdiğiniz örnekde yazıya tam oturmuş....

Eh artık bu yazınızdan sonra konuyu açan düşünsün artık neye karar vereceğini..

ktm

Bir genç olarak, yorum yapmayı siz ve diğer büyüklerimden öğreniyorum Selim abi. Hatamız kusrumuz varsa maruz görüle.

Siz büyüklerimiz bu tip sorulara aynı cevapları hergün vermekten sıkılmış ve yorulmuşsunuzdur diye ben yazayım dedim. Ben okurken yorulmuştumda :lol:

Mertcan

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Ben allround veya off- tahtalar uzerine hizli lastikleri cok verimli buluyorum hatta hizli olsa bile tuning yapabiliyorum. Mesela all+ tahta ustune calibra, t64, magna, boost gibi lastikler cok keyifli oluyor.

Arkadaslar yarin lastik alicam xiom almak ıstıyorum. Timeball all + tahta ustune europe ,pro,asia.yada omega 3 arasindan fh bh a ne onerırsınız arkadaslaq...

Europe dier lastiklere gore tahtada dahamı yavas kalır...oyun olarak masadan acılmadan spın ve sut agırlıklı. Backand spınım ıyı deıl.daha cok backanda sut agırlıklı.

Fh.ta ıse spınlı hızlı lastık ne olur. . . Yorum yazan herkeze sımdıden tesekkur ederim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim tahtam Off- ve iki tarafta da Europe kullanıyorum ve çok memnunum. Daha hızlısı Asia, daha yumuşak ve kontrollüsü elite. Backhand'e elite alacaktım ama yurtiçinde sadece max kalınlıkta olanı vardı. O yüzden iki tarafa da europe aldım. Aralarında olağanüstü farklar yok. Bence Europe, Asia ve elite'in ortalaması gibi bir lastik. Omega hakkında bilgim yok.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..