Jump to content
Masatenisi.org Forum

Kuruluşlararası Masa Tenisi Derneği

Recommended Posts

Öncelikle tüm masa tenisi severleri böyle tatsız bir konuyla meşgul ettiğim için özür dilerim.

Kuruluşlararası Masa Tenisi Derneği bu sene ANTALYA / KEMER de düzeneleyeceği turnuva için talimatları açıkladı.

Buna göre:

“4 takımdan fazla 10 takımdan az kuruluşun katıldığı lig organize eden illerden ilk birinci sırayı alan takım,

10 takımdan fazla 30 takımdan az kuruluşun katıldığı lig organize eden illerden ilk iki sırayı alan takım,

30 takımdan fazla kuruluşun katıldığı lig organize eden illerin ise ilk üç sırasını alan takımlar ilini temsilen Türkiye Şampiyonasına katılabilecektir” denmekte.

İlimiz Van da ise yanlış hatırlamıyorsam 22 takım başvurmuş, bunların 17 yada 18 i turnuvaya gelmişti. Şimdi bu duruma göre ilk iki (YYU Araştirma hastanesi, van Emniyet) Türkiye şampiyonasına gidecekken, derneğin web sitesinde 3. olan takımında turnuvada isminin olduğunu görüyorum. Ayrıca bir de süper grupta yer alarak doğrudan gitme hakkı olan Van Erciş belediyesi var. Etti 4. İl temsilcisi ile görüştüm, iki takım gitmesi gerektiğini belirtti. Bir takım süper grupta onda da sorun yok. 3. olan takımın gitmesi nasıl mümkün oluyor, statü gereği ilk iki gitmesi gerekirken 3. olan takımda gitme hakkı elde ediyor. Bu konuda dernek yetkililerini kendi koyduğu kurallara uygun davranmaya davet ediyorum. Bu konu eğer kendilerinden kaynaklanmıyorsa, nedenlerini araştırmalarını ve bu takıma nasıl temsil hakkı verildiğini açığa çıkarmalarını rica ediyorum.

TALİMATLARIN YAZDIĞI GİBİ UYGULANMASI NE İŞE YARAYACAK

1. masa tenisi oynamayı amaç edinmeyi bırakıp, sağda solda diğer takımlar hakkında dedikodular yayarak, ildeki tüm masa tenisi severlerin huzurunu kaçıranlara, kendi menfaatlerine gelince kuralları öne sürenlere, iş kendilerine geldiğinde kuralların onlar içinde geçerli olduğunu hatırlatmak,

2. rekabete gerek yok, ben 3. de olsam ilişkilerimle nasıl olsa ulusal turnuvaya giderim diyenlere, hayır, önce başarı kazanman ve o ili temsil etme hakkı kazanman gerek denmiş olacak

3. centilmence, çalışarak sadece kendi kurumunundan elemanlarla ve kendi imkanları ile gitmeye hak kazanan insanların şevki kırılmayacak

4. nasıl olsa giderleri kurrumum karşılıyor diye, başarılı olmasa da Antalya gezisi uğruna her şeyi göze alanlara maksadın masa tenisi oynamak olduğunu ama temsil hakkının başarından geçtiğini kafalarına sokmak

Herkese sevgiler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Saadettin Bey iki takımda gideceğine ilişkin ücreti yatırdı. ve makbuzu faksladı diye biliyorum.

bir konuya da açıklık getirmek isterim ki: elbette kendi ilimden çok daha fazla takımın katılmasını isterim. ama konunun başka bir tarafı var. bir takım düşününki sağa sola itiraz ederek turnuvanın gidişatını ve huzurunu bozuyor.statü gereği haklı nedenleri de var. tüm bu itirazları etkili oluyor ve karşı takımlar kardrolarında bu yönde düzenlemeler yapıyor. fakat bu takım genede ilk ikiye giremiyor. bir de bakıyorsunuz ki yalvar yakar, salya sümük, utanmadan baştan kurallara pek meraklı psikopongcu kuralları unutup, ben de bu ili temsil edeceğim diyor. dernek yetkilileri de bunu kabul ediyor, ya da başka bir durum bilemiyorum.

kendi açımdan bunu kabul edilebilir bulamadığım için konuyu burada gündeme getirdim. bu takım seneye daha çok çalışması gerektiğini anlasın, rakiplerini yensin ve hakkıyla temsil etme hakkı kazansın, her sene 3. olduğu halde yalvar yakar yetkililileri ikna edip, geneel turnuvaya gitme takıntısına dernek yetkililerini de alet etmesin diye

Sayın Hocam eğer Türkiye şampiyonasına katılamayacak ve çekilmek isteyen takımlar oldu ise statü gereği ilgili ligden bir alt sıradaki takımı yani 3. takımıda turnuvaya dahil edilmiş olabilir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kuruluşlararası Masa Tenisi Derneği’ni kendi yarışma talimatlarına uymaya davet ediyorum.

:thup: Lütfullah hocama aynen katılıyorum..Kurallar uyulmak için vardır(mı?)..Maalesef kuruluşlar liglerinde kurallar bayağı bi deliniyor.. Bir çok ilin kuruluşlar liginde benzer sıkıntıların olduğunu biliyorum ama maalesef itiraz edildiğinde de güçlü olanın bi şekilde işini yürüttüğü de bi gerçek..:kizgin: Antrenör oyuncu,SSK işleri , hisse verme olayları(%10) çok şeffaf gerçekleşmiyor maalesef..Maddi açıdan güçlü takımların Süper lig oyuncularını transfer etmesi de(haksız rekabet gibi geliyor bana),bizim gibi takımların moralini bozuyor şahsen..Aslında ben süper oyuncuların lige renk kattığına,onlardan çok şey öğrendiğine inanan biri olarak memnunum ama bir yanımda diyor ki ,onlar varken sittin sene çalışsan, finallere kalamıyacaksın..Kemer gibi yerleri göremiyeceksin..:P: Kuruluşlar süper liginde oynayan bir oyuncu,1.ligde oynayamıyorken(aynı sezon),Süper lig oyuncusunun kuruluşlarda oynamasını da anlamış değilim şahsen(farklı lig olsa da)..Bari o sene faal olarak oynayan süper lig oyuncuları oynamasa iyi olmaz mıydı?..Herkese Selamlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bugün dernek başkanı SN. Uğur Beşok tan kendisine kişisel mailime cevaben çok tatmin edici bir yanıt aldım. Kısaca maksatlarının doğu illerinde masa tenisini desteklemek oldukları yönğnde çok tatmin bir edici bir açıklaması oldu. Bu yanıt doğrultusunda buradakisorularımı gereksiz bulup tüm masatenisi severleri bu konu ile ilgili gereksiz meşgul ettiğim içinözür diler,Sn.Beşok a yanıtı için çok teşekkür ederim.

selamalrımla

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bugün dernek başkanı SN. Uğur Beşok tan kendisine kişisel mailime cevaben çok tatmin edici bir yanıt aldım. Kısaca maksatlarının doğu illerinde masa tenisini desteklemek oldukları yönğnde çok tatmin bir edici bir açıklaması oldu. Bu yanıt doğrultusunda buradakisorularımı gereksiz bulup tüm masatenisi severleri bu konu ile ilgili gereksiz meşgul ettiğim içinözür diler,Sn.Beşok a yanıtı için çok teşekkür ederim.

selamalrımla

Sevgili İbeşiroğlu,ben de geçen yıl Uğur hocam ile fbvtt de,sporumuzun genel sıkıntıları ile ilgili kısa bir sohbet etme fırsatı bulmuştum.Keşke tüm yetkililer Uğur Beşok hocamız gibi bu spora şahsi menfaatlerini ve egolarını katmadan katkıda bulunabilseler..Sevgili hocam,15 yıldır Bursa dayım,daha 1-2 ay önce derneğimizi kurup, Bursa masa tenisi severleri yetersiz de olsa bir araya getirip,tanıştırma fırsatı bulabildik.. Sorun sadece doğu illerinin sorunu değil maalesef..

Batıda birçok ilin,işte memleketim İzmir gibi bir şehrin bile durumu ortada.. Gönül isterki,keşke doğu,batı,kuzey,güney demeden el ele verip,hep beraber, tek yürek olup sporumuza katkıda bulunalım.. Bunu yaparkende birini desteklerken,bazı değerlerimizden taviz verip,birilerini de küstürmeyelim..Bence sorularınız hiçte gereksiz değildi,bilakis önemli bir konuya değindiğiniz için size teşekkür etmek istiyorum ama keşke Uğur hocam ile yaptığınız iletişimi bizimle de paylaşsaydınız(özel değilse tabiiki),belki biz de tatmin olurduk diye düşünmekten de kendimi alamıyorum..

Herkese Selamlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..