Jump to content
Masatenisi.org Forum

Recommended Posts

Merhaba, 16 yaşındayım ve yalnızca 2 senedir masa tenisi oynuyorum, ama dopdolu 2 sene oldu ve çok daha uzun yıllar oynayan arkadaşlarımla aynı seviyede gibiyim, hatta bazılarından biraz daha iyiyim. Geçen sene penholda geçtim. Ve penholdda ilerlemek istiyorum. Forehand loop larım genelde bayağı bi etkili olutor. Gene forehand loop un değişik varyasyonlarını yapıyorum, mesela bazen çok sert ve az spinli, bazen de az sert ama çok spinli vuruşlar yapıyorum. Backhand reverslerim-ters backhandlerim- daha da isabetli olmaya başladı. Eskiden bayağı dışarı giden ya da filede kalan oluyodu. Yeni servisler de türettim geliştirdim. Fakat artık nasıl bir penhold tekniği deneyeceğimi araştırıyorum, bulamadım. Nasıl bir teknik önerebilirsiniz, ya da hangi siteleri söyleyebilirsiniz bana bu konuyla ilgili.

Ha bu arada push da yapıyorum forehand ve backhandle özellikle backhand kesmelerim çok etkili olabiliyor bazen.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tutuş ile ilgili fotoğraflar ve videolar bulmaya çalış. Penholdda tutuş çok önemlidir. Bir de bir forehand bir revers backhand spin yapmaya çalış. Bir vuruştan bir vuruşa geçmek zor olabiliyor.

Penhold oynayanlar bir an evvel sayı almayı ister. Sen de servisten sonra bitirici vuruş yapmaya çalış. Top zıplar zıplamaz vurmaya bak. Rakibi baskı altına al. Hiç oynatma hemen bastır...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..