Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastik Tavsiyesi

Guest cankaan

Recommended Posts

Selamlar. Elimde Butterfly Zoran Primorac 7000F raket var. Hazır raket olarak aldım. Lastiklerini değiştirmek istiyorum. Oyunum atak. Bu hazır raketin lastiklerini değiştirsem nasıl olur. Ne tavsiye edersiniz. Şimdiden Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hazır rakete nasıl lastik takmayı dusunuyorsun? En az 70 tl para vermişindir o rakete..Amatör da olsanız bu forumda bir danışın öyle raket alın..70 tl ye çok güzel tahta alabilirdin ve 100 tl ye de 2 tane lastik toplamda 170 tl gibi bir rakama çok güzel bir kombine yapabilirdin.. Yazık olmuş demekten başka bişi diyemiyeceğim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hazır raketteki lastiği ancak parçalayarak sökebilirsin. O tahtaya lastik alıp bir süre daha oynarsın fakat belli bir süreden sonra tahta yetersiz gelecektir. Bence şuanki raketinizi kullanılmaz hale gelinceye kadar oynayın ve bu süreçte tahta ve lastikleri araştırın. Sonrasında kaliteli bir tahta ve lastikle oyun tarzınıza uygun kendi raketinizi oluşturun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Asında hazır raketlerin tahtaları güzel oluyor. Ama lastiği sökmesi biraz zor. Eğer lastikleri söküp, üzerine ikinci el iki lastik yapıştırırsan seni epeyce idare eder. Ben denedim güzel oluyor. Mesela sıfır bile alsan LKT Rapid soft ya da sound alıp yapıştır gayet ucuza iyi bir raketin olur. Mesela çifti 10.-TL'lik Dunlop rakete başka lastik yapıştırıp, acayip bir raket yaptım. Kombine raket yapmak ille de çok para vermek değil. Elindekileri iyi değerlendir. O tahtaya 2 tane LKT rapid sound yapıştır bence canavar gibi olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Asında hazır raketlerin tahtaları güzel oluyor. Ama lastiği sökmesi biraz zor. Eğer lastikleri söküp, üzerine ikinci el iki lastik yapıştırırsan seni epeyce idare eder. Ben denedim güzel oluyor. Mesela sıfır bile alsan LKT Rapid soft ya da sound alıp yapıştır gayet ucuza iyi bir raketin olur. Mesela çifti 10.-TL'lik Dunlop rakete başka lastik yapıştırıp, acayip bir raket yaptım. Kombine raket yapmak ille de çok para vermek değil. Elindekileri iyi değerlendir. O tahtaya 2 tane LKT rapid sound yapıştır bence canavar gibi olur.

Katılıyorum. Pardon...+1 demek gerekiyordu.

Göz kırpmalı başparmağı da unutmadan ekliyelim ki anlam iyice pekişsin: :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Peki. Bu hazır raketin tahtasına hangi lastiği takarsam güzel bir raket olur ?

En iyisi kendinize tahtası ile birlikte bir kombi yaptırtın.Elinizdeki 7000 hobi raketini de onu beğenen , masa tenisine yeni yeni başlayan birine, çok yıpranmamışsa 30-35 TL ye yada daha ucuza satın gitsin.Kombine raketin maliyeti düşmüş olur :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Piyasada 1000 çeşit masa tenisi raket lastikleri mevcut. Bu lastiklerin süngersiz ve çeşitli kalınlıkta süngerli versiyonları bulunmaktadır. Bunların herhangi biri için iyi veya kötü denilemez. Bu çeşitliğin içinden antrenörler veya oyuncular oyunlarına göre en uygunu tesbit edmeleri gerekmektedirler. Bizde ise her oyuncu kendi lastiğni ve tahtasını en iyi zannedip her kişiye tavsiye etmektedir. Hangi lastiği tercih ederseniz edin elinizdeki tahtadan lastiği sökerken aseton veya kolonyayı lastik ile tahtanın arasına dökerek ve zraketin boyuna değil enine sökme yapın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bütün lastik firmaların katologlarında hız, kontrol ve spin (falso) değerleri bulunmaktadır. Rakip oyuncunun falsolu toplarından etkileniyorsanız sünger kalınlığını azaltmanızı tavsiye ederim. Bir lastik ne kadar çok falso verirse o kadar çok falso yer. Kalın süngerli laslik daha hızlı şut atar cümlesi kesinlikle yanlıştır. Sünger kalınlığı ne kadar incelirse şut o kadar şiddetli olur. Sünger kalınlığı arttıkça falso ve falsolu top hızı artar. Buna göre herhangi bir lastik katoloğundan kendinize göre lastik seçebilir ve fiyatlarına göre tercih yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 17 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..