Jump to content
Masatenisi.org Forum

Antrenman Programı Tavsiyesi ?

Recommended Posts

Öncelikler merhaba 15 yaşındayım

Önümüzdeki salı günü ilçe çapında(Karşıyaka) anadolu liseleri arası bir masa tenisi turnuvası düzenlenecek. Benim katılacağım ilk turnuva olacak. Önümde 5 günlük bir süre var ve bu beş günde her gün 2 saat antrenman yapma fırsatım olacak. Genelde masaya yakım oynuyorum. Rakip servis kullandığında , masanın ortasına veya backhandime topu attığında genelde backhand kesikle karşılıyorum. Ataklarımı sert şekilde forehand loop ve topspinle yapıyorum. Forehand vuruşlarım çok spinli oluyor. Adımlarım diğer arkadaşlarıma göre hızlı. En büyük problemimse hazır raketten yeni vazgeçip Combo almam , imzadaki combomla yalnızca iki antrenman yapabildim.

Bu turnuvada başarılı olmak için 5 günlük süreyi iyi değerlendirmem gerekiyor nasıl bir antrenman programı önerirsiniz ?

teşekkürler :)

mrb, yeni bir rakete alışabilmeniz için en az 2 ay süreye ihtiyaç vardır . bana kalırsa bolca servis at ve rakibin servisini karşılamaya çalış. iiçalışmalar kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 2 weeks later...

Öncelikler merhaba 15 yaşındayım

Önümüzdeki salı günü ilçe çapında(Karşıyaka) anadolu liseleri arası bir masa tenisi turnuvası düzenlenecek. Benim katılacağım ilk turnuva olacak. Önümde 5 günlük bir süre var ve bu beş günde her gün 2 saat antrenman yapma fırsatım olacak. Genelde masaya yakım oynuyorum. Rakip servis kullandığında , masanın ortasına veya backhandime topu attığında genelde backhand kesikle karşılıyorum. Ataklarımı sert şekilde forehand loop ve topspinle yapıyorum. Forehand vuruşlarım çok spinli oluyor. Adımlarım diğer arkadaşlarıma göre hızlı. En büyük problemimse hazır raketten yeni vazgeçip Combo almam , imzadaki combomla yalnızca iki antrenman yapabildim.

Bu turnuvada başarılı olmak için 5 günlük süreyi iyi değerlendirmem gerekiyor nasıl bir antrenman programı önerirsiniz ?

teşekkürler :)

Bu bilgiler karşılığnda antreman programı yapılmaz. (Ataklarımı sert şekilde forehand loop yapıyorum.) diyorsun. Masa tenisinde böyle bir cümle yok. Sert çekilde loop yapılmaz. Sana göre aksayan yönlerin neyse onları çalıştırmak için bir program kendin hazırlayabilirsin. Bunu yapamıyorsan bol bol maç maç yap. Hiç yoktan az biraz faydası olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

sadece her gün formda kalmak için nasıl bir program uygularız.bizim okuldamasa tenisi sahası var hafta sonları bitince ilk bir -iki maçımda kötü oynuyorum sonra ise alışıyorum oyüzden nasıl çalışmalıyım öneri gönderirmisiniz??

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..