Jump to content
Masatenisi.org Forum

Butterfly M.maze Off Tahta Üzerine Tavsiye

aaozkan

Recommended Posts

arkadaşlar ben ne istediğimi anlatamadım heralde oyun stilim forhandde de backhand de de spin ağırlıklı oynuyorum masaya yakın ve orta mesafeden etkili spin combinasyonları yapabiliyorum

fakat demek istdiğim şu idi hard mı meidum mu yoksa soft lastikmi öneriyorsunuz hangisiyle daha uyumlu olur veya tibhar genesis , stiga boost, butterfly tenegymi önerirsiniz

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

maze tahtada genius optimum sound biraz hızlıydı. boost ts max lastiklerle hafif oluyor ve yine hızlı. Sana tavsiyem sinus sound al. 2lik olanı denedim, kontrol ve blokları oldukça iyiydi. ama biraz yavaş geldi bana. biraz hızlı olmasını istiyorsan sinus sound max al derim ben :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

nasıl spin yaptığın önemli. timo gibi spin yapan var kreanga gibi yapan var ikisi de kel alaka...spin var spin var... ayrıca yumuşak lastik var yumuşak lastik var. pütürlerin geometrisi de çok önemli. yoksa üst lastiğin hamuru ve sünger tamamen aynıyken tenergy 05'in 64'ün ve 25'in karakterleri çok farklı ve tamamen pütür geometrisi ile alakalı.

Sonuç olarak oyununu görmeden bir şey tavsiye etmek imkansız.

daha önce de yazdığım gibi sen önceki ekipmanını ve neleri sevip sevmediğini yazzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

ha bu senin ilk kombinasyonunsa o zaman zaten düzgün bir tekniğin yoktur çünkü hazır raketler yeterince spin üretemezler.

yeni başlayanlara tavsiyeler diye trilyon tane konu var. arama seçeneğini kullan ve istemediğin kadar bilgi bul sonra kendi kararını ver.

ama inan masaya yakın ve orta mesafede spin ile oynayan 1milyar insan var ve hepsi de farklı ekipman kullanıyor. Kime göre neye göre iyi veya uyumlu?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

nasıl spin yaptığın önemli. timo gibi spin yapan var kreanga gibi yapan var ikisi de kel alaka...spin var spin var... ayrıca yumuşak lastik var yumuşak lastik var. pütürlerin geometrisi de çok önemli. yoksa üst lastiğin hamuru ve sünger tamamen aynıyken tenergy 05'in 64'ün ve 25'in karakterleri çok farklı ve tamamen pütür geometrisi ile alakalı.

Sonuç olarak oyununu görmeden bir şey tavsiye etmek imkansız.

daha önce de yazdığım gibi sen önceki ekipmanını ve neleri sevip sevmediğini yazzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

ha bu senin ilk kombinasyonunsa o zaman zaten düzgün bir tekniğin yoktur çünkü hazır raketler yeterince spin üretemezler.

yeni başlayanlara tavsiyeler diye trilyon tane konu var. arama seçeneğini kullan ve istemediğin kadar bilgi bul sonra kendi kararını ver.

ama inan masaya yakın ve orta mesafede spin ile oynayan 1milyar insan var ve hepsi de farklı ekipman kullanıyor. Kime göre neye göre iyi veya uyumlu?

tsubasa kardeş yaşım 36 1987-1994 yılları arasında okul takımlarrında devamlı oynadım yıldızlarda okul takımlarında 16 tane madalyası olan bu madalyalarında sadece il şampiyonaları değil 5 taneside 2 si türkiye ikinciliği 3 de türkiye üçüncülüğü ollan bir sporcuyum 1995 yılında geçirdiğim büyük bir trafik kazasıyla sporra ara vermemle birlikte 17 sene sonra yeniden salanlara döndüm biz hocamız okula hangi ekipmanı alırsa onla oynardık ayrıca o zamanlar yüzlerce ne lastik ne tahta vardı dediğim gibi hoca alıp hazır raketi veriyordu bizde oynuyorduk şimdi anlatabildimmi derdimi yardımcı olacaksanız yardım edin etmeyecekseniz böyle insanları küçümsemeyin timo yuda bilirim krenga yıda her ikisinin spinini istediğim takdirde yapabiliyorum sen merak etme neyse boş verin inşallah birgün bursaya beklerim rating numaramda 679 ismim abdullah özkan emailim aaozkan@hotmail.com kesinlikle bir buluşalım beraber oynayalım isterim kendine iyi bak yinede teşk.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar ben ne istediğimi anlatamadım heralde oyun stilim forhandde de backhand de de spin ağırlıklı oynuyorum masaya yakın ve orta mesafeden etkili spin combinasyonları yapabiliyorum

fakat demek istdiğim şu idi hard mı meidum mu yoksa soft lastikmi öneriyorsunuz hangisiyle daha uyumlu olur veya tibhar genesis , stiga boost, butterfly tenegymi önerirsiniz

Soft lastik öneririm. Maze sert karbonlu olup hissi az bir tahtadır. Oyun zevki ve top hissi açısından soft lastik uyumlu olur.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tsubasa kardeş yaşım 36 1987-1994 yılları arasında okul takımlarrında devamlı oynadım yıldızlarda okul takımlarında 16 tane madalyası olan bu madalyalarında sadece il şampiyonaları değil 5 taneside 2 si türkiye ikinciliği 3 de türkiye üçüncülüğü ollan bir sporcuyum 1995 yılında geçirdiğim büyük bir trafik kazasıyla sporra ara vermemle birlikte 17 sene sonra yeniden salanlara döndüm biz hocamız okula hangi ekipmanı alırsa onla oynardık ayrıca o zamanlar yüzlerce ne lastik ne tahta vardı dediğim gibi hoca alıp hazır raketi veriyordu bizde oynuyorduk şimdi anlatabildimmi derdimi yardımcı olacaksanız yardım edin etmeyecekseniz böyle insanları küçümsemeyin timo yuda bilirim krenga yıda her ikisinin spinini istediğim takdirde yapabiliyorum sen merak etme neyse boş verin inşallah birgün bursaya beklerim rating numaramda 679 ismim abdullah özkan emailim aaozkan@hotmail.com kesinlikle bir buluşalım beraber oynayalım isterim kendine iyi bak yinede teşk.

Noktayı virgülü bu kadar cimri kullanmayın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Maze'in konuya iştiraklerini beklemekteyim. Fh-Bh etkili spin kombinasyonları yapabilen bir oyuncu olması ve mevzu edilen tahtanın şahsı adına üretilip piyasaya sürülmüş olması sebebiyle, kendilerinin konuya net bir cevap verebilecek en yetkili ağız olduklarını düşünmekteyim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Maze'in konuya iştiraklerini beklemekteyim. Fh-Bh etkili spin kombinasyonları yapabilen bir oyuncu olması ve mevzu edilen tahtanın şahsı adına üretilip piyasaya sürülmüş olması sebebiyle, kendilerinin konuya net bir cevap verebilecek en yetkili ağız olduklarını düşünmekteyim.

Ongun süpersin valla, koptummmw00t2.gif

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

fakat demek istdiğim şu idi hard mı meidum mu yoksa soft lastikmi öneriyorsunuz

Eğer ilk kombinasyon raketiniz ise yumuşak lastik ve daha yavaş , hisli bir tahta mantıklı olur. Eğer daha önce kombinasyon raket kullandıysanız lastiğin sertliğini kendiniz belirlemelisiniz. Herkesin farklı bi tercihi vardır. Mesela ben yumuşak lastiklerle oynamayı pek seven biri değilimdir, ve de oynayamam. Kimisi sert lastiği sevmez yumuşak lastik sever. Ozan abinin (Tsubasa) dediği gibi yumuşak lastikden yumuşak lastiğe farklılıklarda vardır. Desto F3 de yumuşakdır Tenergy64 de ama aralarında dağlar kadar fark var. Sanırım ilk kombinasyon raketiniz. Daha kontrollü lastikler ve daha makûl bir tahta almak mantıklı olur gibime geliyor.

Yada Ongun abinin dediği gibi Maze i bekleyelim :P:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu ilk kombinasyon vakası değil Kürşad. İyi okumamışsın. Abdullah bey durumunu izah etmiş. Bir masa tenisi geçmişi olan, uzun bir aradan sonra tekrar oynamaya başlamış bir oyuncu. Elinin düzgün olduğuna eminim. Kısa bir antrenman döneminden sonra senden benden iyi oynayacaktır. Alaylı, mektepli durumu. Bence orta sert süngerli lastikleri denemesi mantıklı olacaktır. Yumuşak süngerle topa sert girmek dert, sert süngerle de yumuşak oynamak sorun olduğundan, orta sert süngerlerle oynaması daha keyifli oluyor, her yola geliyorlar çünkü. Ama tenergy mi olmalı, menerji mi olmalı, o konuda kim ne dese boş olacağından, en doğrusunu Abdullah bey, kendi denedikten sonra bilir. Zaten M.Maze de lastik seçen bir tahta değil bana kalırsa. Üzerine ne taksan gidecek sanki.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bu ilk kombinasyon vakası değil Kürşad. İyi okumamışsın. Abdullah bey durumunu izah etmiş. Bir masa tenisi geçmişi olan, uzun bir aradan sonra tekrar oynamaya başlamış bir oyuncu. Elinin düzgün olduğuna eminim. Kısa bir antrenman döneminden sonra senden benden iyi oynayacaktır. Alaylı, mektepli durumu. Bence orta sert süngerli lastikleri denemesi mantıklı olacaktır. Yumuşak süngerle topa sert girmek dert, sert süngerle de yumuşak oynamak sorun olduğundan, orta sert süngerlerle oynaması daha keyifli oluyor, her yola geliyorlar çünkü. Ama tenergy mi olmalı, menerji mi olmalı, o konuda kim ne dese boş olacağından, en doğrusunu Abdullah bey, kendi denedikten sonra bilir. Zaten M.Maze de lastik seçen bir tahta değil bana kalırsa. Üzerine ne taksan gidecek sanki.

arkadaşlar hepinize yorumlarınız ve ilginiz için geröekten teşekkürler kusura bakmayın tsubasa yıda yanlış anlamış olabirim ben aynen ongun ün dediği gibi alaylıyım mektepli değilim fakat irfan tavukcuğuluyla bile oynamış biriyim yani bursanın iyi defanscılarında levent hoca da raket tutmuştur bana schalager üzerine takılı boostlada gayet güzel oynuyorum fakat hızlı ama şu an araverdiğim için birazdaha kontrollü bir combo istiyorum sanki maze daha hisli ama oda yavaş geldi şöyle söyleyeyim mazeden hızlı schalagerden kontrollü başka bir combo öneriniz varsa onuda alırım para mühim değil yardımcı olursanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bora hayırdır ne oldu birader nedir bu agresiflik biz süperiz çok iyiyiz diye bir iddiamız yok zaten olsaydı böyle soru sormazdık bizim adımızada tahta çıkartırdılar heralde

ama senin gibi kalkıp kendinden 11 yaş büyük birine de böyle cevap verme hakkınıda kendimizde bulmazdık

ilk önce bu spor iyi ahlak gerektirir biz bükemediğimiz bileği hep öptürdük ama şuna emin ol öptğüm kadarda öptürdüğüm var konun muhatabı sen değilsin cevap vermek zorundada değilsin ayrıca kafa yapmak zorunda hiç değilsin lütfen medaratörden rica ediyorum bu konuyu kapatsın arkadaşlarada teessüf ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abdullah kardeş sen sinirlenme. :) Bizim tsubasa Ozan top çıkarmayı iyi bilir. iki üç çıkmayacak şutu çıkardığı zaman bende sinirleniyorum. Ondan sonra kimle maç yapsam gergin geçiyor. Bora sadece kendinin kötü oynadığını vurgulamıştır ve altında fazla sebep aramayın. Tahta konusuna gelince epey malzeme fedişisti olduğum için ne demek istediğinizi az çok anlıyorum. Arylate carbon kompozit tahtalar genelde medium sertlikte hissedilir. Zylon carbon tahtalara göre biraz daha az atar. Kontrol olarak da zylon carbon bence arylate carbondan az değildir. Zylon carbon serisinden de mizutani jun tahtanın kalınlığı orta seviye ve hafif esneme payı var. Tahtayı beğenmeme rağmen o kadar esneme payına dahi dayanamadım. Bu nedenle sert hisli amultard tahta ile oynuyorum. Açıkcası çok da memnunum. Daha önce Zylon + hinoki üst katmanlı photino ile oynadım. O da çok sevdiğim tahtalardan bir tanesi. Fakat hinoki topu üzerinden çok çabuk uzaklaştırdığı için şut mükemmel, spin az etkili oluyordu. Hızı da amultard dan fazla fakat shlager carbon'dan azdı. Başka sormak istediğin konular var ise seve seve yardımcı olmaya çalışırım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abdullah bey durumunu izah etmiş. Bir masa tenisi geçmişi olan, uzun bir aradan sonra tekrar oynamaya başlamış bir oyuncu. Elinin düzgün olduğuna eminim.

Sadece 'Hocamız hangi hazır raketi verirse onunla oynardık' gibi birşey okumuştum Abdullah hocamın yazısında ondan demiştim Ongun abi :gulumse: Ama yorumlarının devamında 'Schlager tahta üzerinde Boost lastikle güzel oynamıştım' gibi yazıları gördükden sonra anladım kombinasyon raket geçmişininde olduğunu :fildir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sadece 'Hocamız hangi hazır raketi verirse onunla oynardık' gibi birşey okumuştum Abdullah hocamın yazısında

"biz hocamız okula hangi ekipmanı alırsa onla oynardık ayrıca o zamanlar yüzlerce ne lastik ne tahta vardı dediğim gibi hoca alıp hazır raketi veriyordu"

Yani, oynadıkları raketleri hocaları hazırlıyormuş efendim. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar hepiniz görüşlerine saygı duyarak ilk önce yardımlarınza yorumlarınız gerçekten kalben teşekkür ederim. Bende belki ne istediğimi açık yazamadım ondanda yanlış anlaşılmış olabilirim bunun için herkesten özür dilerim.

evet aynen dediğim gibi hoca ayarlardı biz oynardık schaleger falan yeni denedim onun için yazdım oraya şimdi sizin yardımlarınız ışığında bir kaç tahta daha denedim ve butterflydan vaz geçip stiga hybird wood üzerinede fh calibra LT saund ve bh boost TS de karar kıldım hepinize ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abdullah kardeşim merhaba,

Her ne kadar oyun seviyeni bilmiyor da olsam kafanı karıştırmak gibi olmasın ama hybrid wood stiganın en çok atan tahtalarından biri olup, kontrolunda sıkıntı yaşarsın. Sana tavsiyem benimde oynadığım stiganın carbo 7.6 tahtası hem kontrol olarak hem de atak olarak çok çok iyi. Lastik ise bir tarafa calibra gayet uygun, yalnız boost ts stiganın en yumuşak lastiğidir. Onun biraz serti boost tc, bir üstü boost tx, en sert ve en hızlısı ise boost tp dir. Karar senin, bol galibiyetler dilerim.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Abdullah kardeşim merhaba,

Her ne kadar oyun seviyeni bilmiyor da olsam kafanı karıştırmak gibi olmasın ama hybrid wood stiganın en çok atan tahtalarından biri olup, kontrolunda sıkıntı yaşarsın. Sana tavsiyem benimde oynadığım stiganın carbo 7.6 tahtası hem kontrol olarak hem de atak olarak çok çok iyi. Lastik ise bir tarafa calibra gayet uygun, yalnız boost ts stiganın en yumuşak lastiğidir. Onun biraz serti boost tc, bir üstü boost tx, en sert ve en hızlısı ise boost tp dir. Karar senin, bol galibiyetler dilerim.

Selamlar,

tamam tavsiyenizi dinleyip onuda deneyeceğim fakat hybirdle oynadım çok çabuk spinlerle oyun açıp rallilere girdiğim için defans fazla yapmıyorum onun kontrol her zaman lazım tabikide hızı beni etkiledi çok hızlı fast spin yapıp etkili şutlar gönderdim 1,5 saat oynadım şimdi birde sizin dediğiniz 7+6 katmanlı olan değilmi bu onuda söylemişlerdi sizin gibi onuda bir deneyayim sonra son kararımı veririm teşekkkürler,

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tamam tavsiyenizi dinleyip onuda deneyeceğim fakat hybirdle oynadım çok çabuk spinlerle oyun açıp rallilere girdiğim için defans fazla yapmıyorum onun kontrol her zaman lazım tabikide hızı beni etkiledi çok hızlı fast spin yapıp etkili şutlar gönderdim 1,5 saat oynadım şimdi birde sizin dediğiniz 7+6 katmanlı olan değilmi bu onuda söylemişlerdi sizin gibi onuda bir deneyayim sonra son kararımı veririm teşekkkürler,

Abdullah kardeşim merhaba..Stiga 7.6 Wrb hazır..Bugün lastikleri yapıştırdım..Hafta sonu deneyelim..Selamlar..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 8 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..