Jump to content
Masatenisi.org Forum

Calibra Lt Ve Calibra Lt Sound Için Uygun Tahta...

Guest dilik

Recommended Posts

Arkadaşlar ve sayın üstadlar, küçük çaplı bir turnuvaya gideceğim için bugün acilen hazır raket satın aldım. Ankara'da Ülkealan pasajında Stiga Sceptrum raketi aldım. İlgimi çeken, bu raketin Çin'de üretilmiş olmasıydı. Bugün 2 saat bu raketi deneme şansı buldum, kontrolü bir amatör için zor da olsa, hızını ve rakibin top kabulünü zorlaştıran spinlerini beğendim. Bir hazır raket için umut verici bir performans bence. Bu raketle bir süre oynadıktan sonra bir kombo oluşturmayi düşünüyorum. Calibra Lt ve Calibra Lt Sound Stiga'nın yeni nesil lastikleri olarak tanıtılıyor. Açıkçası Stiga hayranı değilim, ama teknik karakteristikler ve fiyatı karşılaştırdığımda bunları uygun görüyorum şimdilik. Bu lastikler için en uygun tahta hangisidir? Ayrıca hem forehand, hem backhande Calibra'yı takabilir miyiz? Calibra Lt Sound backhand için mi daha uygun, yoksa forehand için mi? Değerli tavsiyelerinizi ve düşüncelerinizi bekliyorum. Tahta için 200 Liralık bir bütçe ayırmayı düşünüyorum.

POSTSCRIPTUM. Ben profesyonel bir masa tenisçisi değilim, ancak bu sporun hayranıyım ve bütçem elverdikçe bu spora zaman ayırmaya çalışıyorum. 2 yıl boyunca Zoran Primorac 7000 ile oynadım, maddi sebeplerden dolayı bir türlü kombo raket oluşturamadım. Ankara'da profesyonel bir şekilde masa tenisi ile uğraşmak çok çok zor.

Çok sağolun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sağol Tsubasa hocam. :gulumse: 'Kontrolü zor' derken eski kullandığım Primorac 7000'e göre zor demek istedim. Yoksa topu masanın üstünde göndermek istediğim her noktaya sorunsuz ve hatasız gönderiyorum. Sadece rakibin gönderdiği sert şutları masa üstüne tekrar döndürmek zor oluyor. Ama onları da %80 başarıyorum.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

'Kontrolü zor' derken eski kullandığım Primorac 7000'e göre zor demek istedim. Yoksa topu masanın üstünde göndermek istediğim her noktaya sorunsuz ve hatasız gönderiyorum. Sadece rakibin gönderdiği sert şutları masa üstüne tekrar döndürmek zor oluyor. Ama onları da %80 başarıyorum.

Calibra gibi çok üst düzey hız,spin vs. değerine sahip lastikler piyasadaki en hızlı hazır raketten çok çok çok daha hızlı gelir size. Kontrolü çok ararsınız sonra. Bence hiç bulaşmayın calibra ya falan.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

:) Peki seviyemizi nasıl ilerleteceğiz o zaman? Bir noktadan sonra amatör düzeyden ileri amatör düzeyine geçiş yapmak lazım:) Yoksa ömür boyu amatör kalacağız. Anlaşılan benim tenis dersleri almam ve ileri derece eş aramam şart.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...

Arkadaşlar ve sayın üstadlar, küçük çaplı bir turnuvaya gideceğim için bugün acilen hazır raket satın aldım. Ankara'da Ülkealan pasajında Stiga Sceptrum raketi aldım. İlgimi çeken, bu raketin Çin'de üretilmiş olmasıydı. Bugün 2 saat bu raketi deneme şansı buldum, kontrolü bir amatör için zor da olsa, hızını ve rakibin top kabulünü zorlaştıran spinlerini beğendim. Bir hazır raket için umut verici bir performans bence. Bu raketle bir süre oynadıktan sonra bir kombo oluşturmayi düşünüyorum. Calibra Lt ve Calibra Lt Sound Stiga'nın yeni nesil lastikleri olarak tanıtılıyor. Açıkçası Stiga hayranı değilim, ama teknik karakteristikler ve fiyatı karşılaştırdığımda bunları uygun görüyorum şimdilik. Bu lastikler için en uygun tahta hangisidir? Ayrıca hem forehand, hem backhande Calibra'yı takabilir miyiz? Calibra Lt Sound backhand için mi daha uygun, yoksa forehand için mi? Değerli tavsiyelerinizi ve düşüncelerinizi bekliyorum. Tahta için 200 Liralık bir bütçe ayırmayı düşünüyorum.

POSTSCRIPTUM. Ben profesyonel bir masa tenisçisi değilim, ancak bu sporun hayranıyım ve bütçem elverdikçe bu spora zaman ayırmaya çalışıyorum. 2 yıl boyunca Zoran Primorac 7000 ile oynadım, maddi sebeplerden dolayı bir türlü kombo raket oluşturamadım. Ankara'da profesyonel bir şekilde masa tenisi ile uğraşmak çok çok zor.

Çok sağolun.

calibra lt sound backhande takın we buna uygun tahtada rosewood bence yada 7.6 wrb .

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaş sceptrum ''Hazır raketi'' ile oynamış ve yine de bi amatör için hızlı bulduğunu söylemiş,derdini de güzel bi şekilde anlatmış..

Çağanın ironisini anladım da diğer 7.6 Carbo WRB ve Rosewood NCT tavsiyelerine bi anlam veremedim..

Yazık günah değil mi,arkadaş dünyanın parasını verip satın alacak ve sonra içeri top atamadığı için ya tahtanın turşusunu kuracak ya da elden çıkarmak için değerinin altına satacak??

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..