Jump to content
Masatenisi.org Forum

Çin Lastikleri

Recommended Posts

En popüler çin lastiği üreticileri. 729 (friendship), DHS, Haifu ve Globe'dir. Başka çin markalarını da unutmuş olabilirim ama aklıma ilk gelenler bunlar.

729 markasında yle yapışkan lastikler var ki üzerine sinek konsa kalkamaz. Ama yaygın olarak tercih edilen lastikler kolunuzdaki kılları çekecek kıvamdaki yapışkanlıkta olan lastiklerdir. Bunlar dhs hurricane 3, 2, skyline 3,2, Haifu Bw II' dir. Avrupa tarzından lastik de yapan bu firmaların lastikleri de denemeye değer. Avrupalı üreticilerin lastiklerinden daha kaliteli buluğum hazı avrupa tarzı çin üretimi lastikler var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Booster vs. sürmeden TB ALC ile belki hız sorununu bir miktar çözebilirsin fakat hissi kötü olur. Ayrıca bunun gibi düz atan kompozit tahtalarla birlikte çin lastiklerini zaptetmek biraz zor oluyor. Özellikle şutop yaparken top file altına düşme eğilimi gösteriyor. Eğer çok iyi fırçalıyorum ve zamanla alışırım diyorsan problem yok. Fakat bana hiç gitmedi. Ben 7.6 carbo kullanıyorum ve çok memnunum. Booster'ı ise 2 haftada bir sürüyorum. Liglerde raket kontrolü yapılmıyor fakat yapılsa bile cihazda ötmeyecektir. Çünkü hem az sürüyorum hem de lastiğin hafif düzleşmesini bekliyorum. Sürülecek duruma geldiyse de maçlardan en az 4-5 gün önceden halletmeye çalışıyorum.

Bence Haifu'ları diğer çin lastiklerinden ayırmak lazım. Hurricane serisine benzemiyor. Daha çok avrupa lastiğini andırıyor fakat üstünün biraz yapışkan hali tabi. Bu yüzden kullanımı da diğer çin lastiklerine göre daha kolay. Ömrünün kısa oluşu ve yeteri kadar spinli olmayışı yüzünden kısa süre kullandıktan sonra hurricane 3'e geri döndüm. (Haifu serisinden sadece "Whale II" lastiğini kullandım.) Su bazlı olup ta istenen performansı optimum düzeyde veren tek lastik Hurricane 3'tür bana göre. O yüzden çin lastiği kullanacak olanlara şiddetle tavsiye ederim. Bugüne kadar sayısız lastik denedim ve en iyisinin bu olduğu sonucunu çıkarttım. H3'ün commercial (ticari) versiyonunu kullanıyorum. Provincial ve National versiyonları elbette daha kaliteli, hızlı ve hislidir. Parası olana..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Çin lastikleri Bora'nın dediği gibi sert kompozit tahtalarla pek uyuşmuyor. Bu lastikler esnek tahtaları seviyor. Mesela neredeyse bütün stiga tahtalar esnektir, bu yüzden çin lastikleri stiga tahtalarla oynarken çok zevk almışımdır.

Butterfly tahtalarında ise kompozit malzeme içeren tahtalar arasında Innerforce AL, Primorac off- deneyip de kesinlikle tavsiye edebileceğim tahtalardır.

Timo Boll spirit, Timo Boll ALC tahtaları sert tahtalardır. Butterfly tahtalar gerçekten 39 ve üstü sertlikteki lastiklerle uyuşmuyor.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben Palio Thor's denedim geçenlerde. Made in Germany. Yapışkan yüzeyli tensor. Tuner Booster gerekmeksizin gayet iyi atıyor. İlginç bir lastik. Yapışkan derken Spinart gibi çakma yapışkan değil, harbi harbi Çin usulü yapışkan. Benim hareketime çok uymadığı için söktüm ama bence bizim forumdan birçok arkadaş beğenir. Booster'ın etkisi geçti azaldı derdi olmadan gayet güzel oynanır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de, bana da çin lastiği!!! Ben de istiyorum çin lastiği. Kapitalist düzenden komünist rejime geçerek, vasat üzeri oyunum için tek lastiğe seksen, doksan, yüz, yüzyirmi liralar ödemekten kurtulmak istiyorum artık. İlgimi çeken, ümit vaadeden çin lastiklerinin bir listesini hazırlayıp, denemelere başlamayı düşünüyorum. Kafaya koydum, bu yaz ne yapıp edip zevkime uygun, hesaplı bir çift çin lastiği bulup, yola onlarla devam edeceğim.

:kizgin:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..