Jump to content
Masatenisi.org Forum

Profesyonel Masatenisçiler Için Bırakma Zamanı

Guest Safa66

Recommended Posts

Sayın abilerim futbolda 30 yaş üstüne herkes artık işi bitmiş gibi bakılır.(hemen hemen) Timo Boll 29 vladamir samsonov 34 yaşında olduğunu biliyorum acaba bu spor için genç ve yaşlı yaşları kaç yaşlar arasındadır. :whistle: Walder babamla yaşıt ama hala oynuyordu(emindeğilim)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba

Sefa kardeşimiz aslında doğru bir konuyu yanlış yerden açmış.İlk yazısı ile son yazısı arasındaki farkta burada.."Oynama yaşı"..."Gençlerin önünü açmak"...Elbette ilki doğal bir hak ve olması da gerekiyor.Yürekten destekliyorum.Ama ikincisi "GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇMA işte orada sorun var..Kulüplere şöyle bir göz atınız..Alt yapıya yönelik faaliyetleri olmadığı gibi..artık lig performansı dışına düşen oyuncuların ısrarlı soyunma odasında olma istekleri bence sorgulanmalı.

Sefa kardeşimizin yazısından benin çıkarımım bu..

sevgi ve selamlar

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benim kasteddiğim masatenisini bırakması değil Walder çıkıp diyecekkiben jübilemi yaptım artık dünya klasmanında oynamaycağım.Gidip danışmanlık hocalık veya vetran olarka oynıyacağım demesini kastedmiştim.(walder hayranı biriyim)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

"Elbette ilki doğal bir hak ve olması da gerekiyor.Yürekten destekliyorum." Yani her yaş ve kategoride oynama mümkün..Ancak lig performansı başka birşey..veteranlara gelince ..Olsa olsa turnuvaları vardır.Ülkemiz için.Ama kulüpler için Terfi,2.lig,1.lig ve süper lig vardır..Her sporun lig hedefi beklentisine dayalı performans talebi vardır.Ve bu sadece günlük,basit anlık çözümler ile sürüklenemez.Mutlaka kulüplerin alt yapısı devamlılığını sağlaması gerekir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aydın abi sana katılıyorum ama sanırım karçırdığınız bir nokta var.Ülkemizde kaç kulup var.Kaçı aktif olarak masatenisi branşı var.Kaçı iddalı.Hangi illerde kulup var.Edirnede kulup yok mesela o yüzden gelişemiyoruz ama kısa zamanda olur inşallah

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sefa kardeşim

Elbette kulüpleşme,oynanacak yer,alt yapı faaliyetleri ülkemizdeki diğer spor dallarına göre daha vahim durumda.Ancak ben yinede var olan kulüplerimizde dahi senin sözünü ettiğin anlayışın çöreklendiğini biliyorum.Onun için yazdım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Büyük kulüpler ön ayak olsa biraz ben galatasaraylıyım ama fenerbahçeyi takdir ediyorum.Amamtör branşlarada yatırım yapıyorlar.Galatasarayın adını duymuyoruz.Beşiktaşı saymıyorum.Trabzon sporun 1. ligde takımı varmış.Sadri şener sağolsun kapatmış.SON BİRŞEY SÖYLEMEK İSTİYORUM.ALMANYA DÜNYADA MASATENİSİNE EN ÇOK YATIRIM YAPAN ÜLKE DESEM YALAN OLMAZ.ADAMLARIM EKONOMİSİ İYİ ÇOĞU FARKLILIKLARI AŞMIŞLAR.ALMANYADA FUTBOL BASKETBOLDA İYİ TAKIMALRI VAR BİATLON(DÜNYADA EN ÇOK YATIRIM YAPAN VE KARŞILIĞINI ALAN ÜLKE)MASA TENİSİ Bİ DÖNEMLERDE KORT TENİSİ.BİZ BİR FUTBOL MERAKLISI OLMUŞUZ GİDİYORUZ.FUTBOLDA HERTÜRLÜ KAVGA KÜFÜR SPORTMENLİĞE AYKIRI HAREKET VAR.MASATENİSİ BİR SPORCU AHLAKI DAVRANIŞLARI.MAÇ ÖNCESİ TOKALAŞMLAR MAÇSONRASI EL SIKIİMASI TAMAMEN SPORTİFLİPĞE UYGUN KÜFÜR VS OLAYLAR OLMIYAN BİR SPOR NEDEN HALA GERİLERDEYİZ ANLAMAK MÜMKÜNDEĞİL.EN KOLAY YAPTIĞIMIZ İŞ FUTBOLDAKİ GİBİ ALMANLARIN ALT YAPISINDAN ADAM ÇALARIZ(ONUDA BECEREMİYORLAR).ÇİNLİ SPORCULARI TÜRK YAPIP OYNATIRSAK OLACAĞI BUDUR BENCE :protesto:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Büyük kulüpler ön ayak olsa biraz ben galatasaraylıyım ama fenerbahçeyi takdir ediyorum.Amamtör branşlarada yatırım yapıyorlar.Galatasarayın adını duymuyoruz.Beşiktaşı saymıyorum.Trabzon sporun 1. ligde takımı varmış.Sadri şener sağolsun kapatmış.SON BİRŞEY SÖYLEMEK İSTİYORUM.ALMANYA DÜNYADA MASATENİSİNE EN ÇOK YATIRIM YAPAN ÜLKE DESEM YALAN OLMAZ.ADAMLARIM EKONOMİSİ İYİ ÇOĞU FARKLILIKLARI AŞMIŞLAR.ALMANYADA FUTBOL BASKETBOLDA İYİ TAKIMALRI VAR BİATLON(DÜNYADA EN ÇOK YATIRIM YAPAN VE KARŞILIĞINI ALAN ÜLKE)MASA TENİSİ Bİ DÖNEMLERDE KORT TENİSİ.BİZ BİR FUTBOL MERAKLISI OLMUŞUZ GİDİYORUZ.FUTBOLDA HERTÜRLÜ KAVGA KÜFÜR SPORTMENLİĞE AYKIRI HAREKET VAR.MASATENİSİ BİR SPORCU AHLAKI DAVRANIŞLARI.MAÇ ÖNCESİ TOKALAŞMLAR MAÇSONRASI EL SIKIİMASI TAMAMEN SPORTİFLİPĞE UYGUN KÜFÜR VS OLAYLAR OLMIYAN BİR SPOR NEDEN HALA GERİLERDEYİZ ANLAMAK MÜMKÜNDEĞİL.EN KOLAY YAPTIĞIMIZ İŞ FUTBOLDAKİ GİBİ ALMANLARIN ALT YAPISINDAN ADAM ÇALARIZ(ONUDA BECEREMİYORLAR).ÇİNLİ SPORCULARI TÜRK YAPIP OYNATIRSAK OLACAĞI BUDUR BENCE :protesto:

Safa, bu yazdıklarına bende katılıyorum. Ama konu rayından çıkmadan önce bir iki bişey yazmak istedim :gulumse:

Masa tenisinde futbolda olduğu gibi, bırakma yaşı yokdur. Waldner 48 - 49 yaşlarında sanırım, halen oynuyor. Ama oynaması neyi değiştiriyor ? Masa tenisinde belli bir yaşı geçtikden sonra zaten oyuncular bırakmasalarda pek bi varlık gösteremiyorlar. Örnek: Waldner , Jean Michel Saive.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kasteddiğim şey artık şampiyon olamaycağın zaman walder çok büyük oyuncu ama eskide kaldı babamla yaşıt bırakması gerekmezmi gençlerin önünü açma adına

bence yaşlıların gençlerin önlerini açmaları değil , gençlerin kendi önlerini kendileri açmaları daha iyi olur gibime geliyor <_<

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bunu bende düşündüm.Bu fikire katılıyorum ama gençlerin önünü açabilmesi için sponsorlar lazım vsvs butterfly timo boll'un sponsoru ona para ekipman yer konularında yardımcı oluyor.Butterfly başka sporcularada destek veriyor ama kısıtlı.Şimdi butterfly timo boll'e 40 yaşına kadar aynı desteği verirse kendini göstermek isteyen arkadaşlar nasıl şans bulacak.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

önemli olan sporcunun performansıdır. kaç yaşında olduğunun önemi yok. hiçbir şirket verimsiz bir oyuncuya sponsor olmaz. timo 40 yaşından önce formdan düşerse ve alttan başarılı bir genç gelirse aynı desteği bu gence sunarlar. herkes imkanlar dahilinde kendi önünü açıcak. sporda kimse kimsenin önünü kapayamaz zaten. o dediğiniz genelde siyasette olur. kişi başarısız olsa bile gücü sayesinde koltuğa yapışıp kalır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 months later...

Profesyonellik bırakılmaz ...bıraktırılır..

Salt sporla ilgi değil bu profesyonellik işi, para yada üceretin varlığı olduğu her alanda geçerli olan bir lakap...

Hizmet verimliliği ne zaman biterse o zaman bu iş biter yada bırakılır veya bıraktırılır..

Bu bırakma işinin zamanı yok zamanlaması yok....

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Profesyolliğin durumu ne olacak neden bırakacak falan derkende bir yandan başka şeyleri düşünüyorum.. Konsantre olup doğru düzgün bir şeyler yazacağımıza, konuyla ilgili olarak RAM (ön bellek) bir şeyler yazmaya çalışıyor, hard diskin konuyla alakası yok hababam başka yerleri tarıyor..Konsantre olamıyor dedikleri şey bu demek heralde..

Aslında ne olacak biz amatörlerin hali bizler ne zaman bırakacağız diye bir konu açmaktansa yakın arkadaşı olanın (profes.) içinde devam edeyim diye düşündüm..

Amatörlük konusunu yazarken dalmışım, birden bire irkili verdim, kulağımamı içsel bir duygumamı sanki bir ses çalındı.. Sen zaten amatörlüğü bile beceremedin oynamayıda bıraktın burda bizlere çene suyu çorba yapıp kafamızı boşuna ütüleme git yat uzan gibi sesler duyar gibi oldum..

Hayırdır diyeyim kim dürtü bizim bu kulağımızı öğlen öğlen diyeyim..

ktm

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 28 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..