Jump to content
Masatenisi.org Forum

Recommended Posts

bir antrenörden eğitim almıyorum ve kendi antrenmanımı kendim oluşturdum aşağıdaki çalışmaları 10'ar dakia yaptıktan sonra performansım çok artıyor ve isabet oranım çok yukseliyor ama bu çalışmaları yapmadan maç yapacağım zaman (genellikle okulda) başarısız oluyorum

*Son çalışmada BH Tarafından FH Vuruş FH Tarafından BH vuruş yapmayı deniyorum (hızlanma amaçlı)

15 yaşındayım 2 hafta önceye kadar defans oynuyordum ama artık daha ofansif oynamaya başladım FH topspin ile çok rahat sayılar alıyorum . eskiden masaya uzak oynuyordum ve bh ile tmamen defans yapıyordum...

Bana hangi çalışmaları tavsiye edersiniz

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

FH Tarafından BH vuruş yapmayı deniyorum (hızlanma amaçlı)

Buna derhal son vermelisin. FH tarafından BH vuruş denemesi çok yanlış bir harekettir.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Buna derhal son vermelisin. FH tarafından BH vuruş denemesi çok yanlış bir harekettir.

yeni nesil çinlilerin, fh lerine gelen kısa servisleri bh ile açtıklarını arada sırada görüyoruz. keza rakibi yanıltmak adına fh ortaya gelen toplara bh blok yaptıklarını da.. bunun dışında fh spin yapılacak zamanda dönüp ordan bh spin yapmak pek mantıklı değil tabi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sağ elle oynayan oyuncular forhendlerine gelen kısa ve değişik çok falsolu servisleri, forhendle karşıladıklarında topu istedikleri gibi yönlendiremediklerinden backhendleri ile karşılayarak topu istedikleri gibi yönlendirmeye çalışmaktadırlar. Bunun için forhend kçşesinden backhend vurmanın hiç bir faydası yoktur. Kurşad'ın dediği gibi çok yanlış bir çalışmadır. Başka kombinasyonlar geliştirmeniz lazım. Ama bu kombinasyonlar gelişi güzel olmamalıdır. Maçlarda aksadığınız yönleri düşünerek bunları düzeltmeye yönelik kombinasyonlar olmalıdır.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yeni nesil çinlilerin, fh lerine gelen kısa servisleri bh ile açtıklarını arada sırada görüyoruz.

Sadece çinlilerde değil, Maze ve Timo gibi avrupalı birçok oyuncuda da gördüm aynı hareketi. Daha basit geldiği taktirde bende deniyorum. BH ile açmak daha kolay geliyor bazı pozisyonlarda. Ama dediğin gibi Bora abi. FH spin yapmak varken dönüp BH spin yapmak gerçekten yanlış. En başlarda benimde yaptığım yanlışlardan biriydi. :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 8 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..