Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastik Tavsiyesi

Guest ktasyurek

Recommended Posts

Herkese selamlar, izninizle öncelikle kendimi ve oyun stilimi tanıtayım.

8-18 yaş arası oldukça aktif ve okul takımlarında oynayan bir oyuncuydum. Ancak talihsizliğim şuydu ki, küçük bir şehrin küçük bir ilçesinde olduğum için bir kulüp tecrübem olmadı. Çevremde bana denk oynayan bir tek babam ve ağabeyim vardı. Okul takımlarında ise hocalardan daha iyi oynuyordum, dolayısıyla teknik bir antreman ya da öğretim alamadan, tam tabiriyle okullu değil, "babadan oğula alaylı" şekilde yetiştim. Sonraki 10 yılda ise pek oynama şansım olmasa da son birkaç ay içerisinde tekrar aktifleşmeye başlayınca 20 yıllık hazır raketimi atıp bir kombinasyon yapmaya karar verdim.

Oyun stilim ise, atak ağırlıklı. Dominant oynayan, mümkün olduğunca oyunu kendisi yönlendirip sayı arayan, fırsatını bulunca da şut vuran (rahmetli babam küt vurmak derdi, şimdiki tabiri şut herhalde) bir stil.

Biraz araştırdım ve Butterfly Primorac OFF- bana uygun bir tahta gibi geldi (farklı tavsiyelere de açığım, farklı tahta tavsiye eden arkadaşlar aşağıdaki stile uygun lastik de yazarlarsa sevinirim).

Butterfly Primorac OFF- için forehande nispeten daha hızlı; backhande ise nispeten daha kontrollü bir oyuna imkan verecek lastik tavsiyesi rica ediyorum.

Şimdiden teşekkürler herkese.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

bence bu tarz raketlerle oynayanların yanına gidin ve 1-2 top atın bunlarla. Herkes yardımcı olmaya çalışır mutlaka.

Tavsiyeniz için teşekkürler.

Bulduğum ekip 4 kişiden oluşuyor ve hepsi off+ raketle oynayan eski kulağı kesiklerden :)

Sorduğumda "Ülke Alan Pasajında Sargın'a git, oyun stilini söyle onlar yardımcı olur" cevabını aldım ve gittiğimde ellerinde 2 tahta ve 3-4 lastik olduğunu gördüm, açıkçası pek yeterli gelmedi orası. Büyük olasılıkla internetten almam gerekecek lastik konusunu çözünce.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Tavsiyeniz için teşekkürler.

Bulduğum ekip 4 kişiden oluşuyor ve hepsi off+ raketle oynayan eski kulağı kesiklerden :)

Sorduğumda "Ülke Alan Pasajında Sargın'a git, oyun stilini söyle onlar yardımcı olur" cevabını aldım ve gittiğimde ellerinde 2 tahta ve 3-4 lastik olduğunu gördüm, açıkçası pek yeterli gelmedi orası. Büyük olasılıkla internetten almam gerekecek lastik konusunu çözünce.

O zaman AR+ veya AR tahta ve lastik alacaksınız ve 6 ay oynayacaksınız bunlarla. Sonra da OFF+ ya doğru bir istek doğacaktır içinize....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle merhaba,

Bende yeni bir kombinasyon yapacağım o yüzden konu dikkatimi çekti. Yaptığım araştırma sonucunda eğer ALL+ yada OFF- şeklinde bir raket arıyorsanız benim araştırdıklarım arasında en dikkat çekicileri aşağıya yazmaya çalıştım.

Umarım yardımcı olur...

Maze T-Tec ALL+

Andrzej Gruba All+

Butterfly Timo Boll All+

Andro Kinetic Supreme All+

Donic Opticon Off-

Donic Appelgren Allplay Senso V2 ALL+

Benim aradığım tahta bunların arasından olacak ama lastikler konusunda çok kararsızım... Backhand daha çok kesik oynuyorum ve orta seviye defansif oynuyorum. forehand ise daha rahat ve spinli oynuyorum ama öyle aman aman atak oynadığım söylenemez daha çok kontrollü atak diyelim... Buna aşağıdaki kombinasyon uyar mı?

Maze T-Tec ALL+ // (BH) Tackiness Chop II // (FH) Tackiness Driver

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

gerçekten temeliniz sağlamsa,hiç bir lastikten,kombinasyondan kontrol edemem kaygısıyla vazgeçmeyin.Bana göre kıyaslama yapın.İlkokul 3 te başladım masatenisine.temelimi sağlam aldım.lisede hemen hemen hiç oynamadım.yani araya tam 4 yıl girdi.üniversitede de tekrar merak saldım.sizin gibi kombinasyon yapmaya karar verdim.sizin gibi bu forumda konu açtım.hızlı bir atak oyuncusuyum ilk kombinasyonumu yapacağım.kontrol sıkıntım yok kaliteli bir off+ arıyorum diye ama hem ilk kombinasyonum olması sebebiyle arkadaşlar bunun fazla olacağını,kontrol kaybı falan olacağından bana uygun olanın all+ olduğundan bahsettiler.tabi ben kendimi bildiğimden dolayı inat edip off+ aldım ve gerçekten bırakın kontrol kaybını , oyunum hissedilir şekilde gelişti.Temeliniz sağlamsa ,masa tenisine ara vermeniz, ilk kombinasyonunuz olması hiççç sorun değil.

lastik olarak stiga Boost TC yi tavsiye ederim.topun lastikte kalma süresi nispeten uzun dolayısıyla top hissi yüksek,spinler daha kontrollü ve etkili.

bu forehandin için gayet iyi bir lastik olur ama backhand için daha kontrollü diyorsan da gene aynı lastiğin daha incesini alabilirsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle merhaba,

Bende yeni bir kombinasyon yapacağım o yüzden konu dikkatimi çekti. Yaptığım araştırma sonucunda eğer ALL+ yada OFF- şeklinde bir raket arıyorsanız benim araştırdıklarım arasında en dikkat çekicileri aşağıya yazmaya çalıştım.

Umarım yardımcı olur...

Maze T-Tec ALL+

Andrzej Gruba All+

Butterfly Timo Boll All+

Andro Kinetic Supreme All+

Donic Opticon Off-

Donic Appelgren Allplay Senso V2 ALL+

Benim aradığım tahta bunların arasından olacak ama lastikler konusunda çok kararsızım... Backhand daha çok kesik oynuyorum ve orta seviye defansif oynuyorum. forehand ise daha rahat ve spinli oynuyorum ama öyle aman aman atak oynadığım söylenemez daha çok kontrollü atak diyelim... Buna aşağıdaki kombinasyon uyar mı?

Maze T-Tec ALL+ // (BH) Tackiness Chop II // (FH) Tackiness Driver

BH Kesik oynuyorsanız, hem kesiklerde hem bloklarda ve oyun yavaşlatmada size yardımcı olacak uzun pütür düşünün derim. Bugün en üst seviyelerden en alt seviyelere kadar güzel pütür kullanan oyuncular var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

gerçekten temeliniz sağlamsa,hiç bir lastikten,kombinasyondan kontrol edemem kaygısıyla vazgeçmeyin.Bana göre kıyaslama yapın.İlkokul 3 te başladım masatenisine.temelimi sağlam aldım.lisede hemen hemen hiç oynamadım.yani araya tam 4 yıl girdi.üniversitede de tekrar merak saldım.sizin gibi kombinasyon yapmaya karar verdim.sizin gibi bu forumda konu açtım.hızlı bir atak oyuncusuyum ilk kombinasyonumu yapacağım.kontrol sıkıntım yok kaliteli bir off+ arıyorum diye ama hem ilk kombinasyonum olması sebebiyle arkadaşlar bunun fazla olacağını,kontrol kaybı falan olacağından bana uygun olanın all+ olduğundan bahsettiler.tabi ben kendimi bildiğimden dolayı inat edip off+ aldım ve gerçekten bırakın kontrol kaybını , oyunum hissedilir şekilde gelişti.Temeliniz sağlamsa ,masa tenisine ara vermeniz, ilk kombinasyonunuz olması hiççç sorun değil.

lastik olarak stiga Boost TC yi tavsiye ederim.topun lastikte kalma süresi nispeten uzun dolayısıyla top hissi yüksek,spinler daha kontrollü ve etkili.

bu forehandin için gayet iyi bir lastik olur ama backhand için daha kontrollü diyorsan da gene aynı lastiğin daha incesini alabilirsin

Teşekkürler, tavsiyelerinizi mutlaka göz önünde bulunduracağım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba öncelikle yardımlarınız için teşekkürler.

Pütür lastikler için önerileriniz varmı? BF yada donic bildiğiniz iyi diyebileceğiniz bir model...

İyi günler

BH Kesik oynuyorsanız, hem kesiklerde hem bloklarda ve oyun yavaşlatmada size yardımcı olacak uzun pütür düşünün derim. Bugün en üst seviyelerden en alt seviyelere kadar güzel pütür kullanan oyuncular var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Pütür lastikler için önerileriniz varmı? BF yada donic bildiğiniz iyi diyebileceğiniz bir model...

İyi günler

Açılarak kesik yapmaktan hoşlanıyorsanız Jo Se Hyuk tarzı örneğin, TSP Curl P1R az kalınlıkta süngerli iyi gidebilir. Masa başı blok oynayıp oyun karıştırmak için Piranja OX ile güzel şeyler yapanlar var. Hem kesik hem oyun karıştırma için OX veya 1mm DHS Cloud and Fog güzel bir lastik. Bunları biraz araştır. TSP için veya Cloud and Fog için ben yardımcı olabilirim. Piranja için Hazer spordan temin edebilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İyi günler

masadan açılıp kesmeyi düşünüyorsanız uzun pütürlü lastik almalısınız. TSP curl p1r rakibi en fazla rahatsız eden en etkili pütürdür fakat pütürle yeni oynamaya başlayacağınız için TSP p1r çok da uygun olmayabilir. TSP p3 ve butterfly feint long3 daha kontrollü pütürler. Xiom Guillotine S,STİGA detsroyer, joola shark bunlar da masadan açılıp rahat kesebileceğin pütürler. başlangıç seviyesinde olduğundan dolayı OX pütürler yerine süngerlileri tercih etmeni tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Clipper çok güzel bir tahta, bana göre OFF+ değil OFF hızında. İlk pro raketiniz için hızlı gelebilir. Esas amacınız tekniğinizi ilerletip oyununuzu geliştirmek ise ALL+/OFF- hızında bir tahta daha uygun olacaktır, benim gibi eğlenmeyi ön planda tutuyor iseniz alıp uzun süre zevkle kullanabilirsiniz. Lastikler konusunda oyun stilinizi ve tercihlerinizi bilmeden bir şey söylemek çok zor. Benim fikrim pütür lastiklerden ilk aşamada uzak durmanız yönünde. Lastiklerin sünger kalınlıklarını 1.9 mm. tercih edebilirsiniz, en azından forehand için. Ama 2.0 mm.'yi geçmeyin. İlk lastiklerinizi alırken pahalı ürünleri tercih etmemeye dikkat edin. Ekipmanın pahalı olması onun iyi olduğu anlamına gelmez. Masa Tenisinde iyi veya kötü ekipman yoktur, kişiye uygun yada uygun olmayan ekipman vardır. Zamanla farklı lastikleri deneyerek size uygun olanının hangisi olduğuna karar verebilirsiniz. Yada benim gibi (aslında bir çok kişi gibi) ekipman virüsüne yakalanıp denemelerinize devam edersiniz. :gulumse: Yeni raketiniz hayırlı olsun, bol spinli eğlenceler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Clipper çok güzel bir tahta, bana göre OFF+ değil OFF hızında. İlk pro raketiniz için hızlı gelebilir. Esas amacınız tekniğinizi ilerletip oyununuzu geliştirmek ise ALL+/OFF- hızında bir tahta daha uygun olacaktır, benim gibi eğlenmeyi ön planda tutuyor iseniz alıp uzun süre zevkle kullanabilirsiniz. Lastikler konusunda oyun stilinizi ve tercihlerinizi bilmeden bir şey söylemek çok zor. Benim fikrim pütür lastiklerden ilk aşamada uzak durmanız yönünde. Lastiklerin sünger kalınlıklarını 1.9 mm. tercih edebilirsiniz, en azından forehand için. Ama 2.0 mm.'yi geçmeyin. İlk lastiklerinizi alırken pahalı ürünleri tercih etmemeye dikkat edin. Ekipmanın pahalı olması onun iyi olduğu anlamına gelmez. Masa Tenisinde iyi veya kötü ekipman yoktur, kişiye uygun yada uygun olmayan ekipman vardır. Zamanla farklı lastikleri deneyerek size uygun olanının hangisi olduğuna karar verebilirsiniz. Yada benim gibi (aslında bir çok kişi gibi) ekipman virüsüne yakalanıp denemelerinize devam edersiniz. :gulumse: Yeni raketiniz hayırlı olsun, bol spinli eğlenceler.

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Hobi olarak eğlenmek için oynadığım için çok fazla teknik geliştirme düşüncem yok, ama bir yandan da gelişse güzel olur tabi :gulumse: Aslında ben de forehand için 1.9 istemiştim ama ellerinde yoktu, tahta da madem hızlı 1.7 de idare eder dedim.

Raket henüz elime geçmedi, bu hafta içinde elimde olacak. Bakalım nasıl olacak :gulumse:

Size de iyi eğlenceler dilerim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herkese selamlar,

Nihayet bu haftasonu raketi deneme fırsatım oldu. Hazır rakete göre hakikaten hızlı bir raket fakat alışılmayacak kadar değil. Sriver'dan çok memnun kaldım fakat Tackiness tarafıyla ilgili soru işaretlerim var. Savunma yapmak için düşündüğüm bir lastikti ve evet topu daha çok tutuyor ama aynı zamanda Sriver'a göre de daha çok atıyor gibi geldi bana. Daha kontrollü olsun derken daha kontrolsüz bir taraf oluverdi. Backhand'i de Sriver'la değiştirmeyi düşünebilirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 1 Gizli, 53 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..