Jump to content
Masatenisi.org Forum

Yine Başarısız Bir Lastik Kesimi

Recommended Posts

lastik kesme deneyimim aslında yok(2. lastik kesmem).ama yine de insan kıyamıyor yeni aldığı lastiğe ve mükemmeli arzuluyor.lastiği istediğim gibi kesemedim.raketin bir tarafında zamanlama hatası yaptığımdan dolayı tahtanın üzerinde oluşan kurumalardan kaynaklı, lastiğin bi iki yerinde küçük bombeler oluştu.halbuki izlediğim vidyoda adam tahtaya ve lastiğe aynı anda yapıştırıcı sıkıyordu ve hatta 10 dk kadar falan bekleyin falan diyordu.ne 10 dksı aradan 2 dk geçmedi tahta üzerindeki yapıştırıcı kurumaya başladı apar topar ben de lastiği yapıştırdım tahtaya ama işte kuruyan yapıştırıcı lastikte bombe oluşturdu.neyse tahtanın 2. tarafında aynı hatayı yapmadım.yapıştırıcıyı tahtaya daha geç ve daha az sürdüm bombe oluşmadı dolayısıyla ama iki tarafta da ortak sorun lastik kesiminden kalan kenar girinti-çıkıntıları.bunu nasıl sıfıra indirgeyebilirim.yardımcı olur musunuz?daha fazla lastik heba etmek istemiyorum.

bir de forumda dolaşırken kaliteli kesim yapabilmek için önce süngerin ,ikinci turda ise lastik kesiminin yapılması öneriliyordu.kesim yaparken nasıl oluyor da bu ayrımı hissedebiliyorsunuz.yani lastiğe bulaşmadan süngeri nasıl kesiyorsunuz?

herkese teşekürler

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bu tecrübe ile alakalı bir şey.sana önerim, keserken bistüri kullan ve bileğini hareket ettirmeden tek seferde kes süngeri.ardından aynısını lastiğe uygula.bazı lastiklerde keserken içe dönük tırtıkları hissediyorsun.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben lastiği bi seferde değilde, 3 - 4 seferde kesiyorum. Bistüri yahut maket bıçağı (bistüri daha iyi) kullanırken tahtaya yapıştırdıkdan sonra süngerin üstünden bir kat geçiyorum. Sonra bir kat daha ve bir kat daha. Lastiği kırar gibi büküyorum köşelerden. Rahat bükülüyorsa üstünden son kez geçiyorum ve tamam. Yani tek seferde kesilecek diye bi şart yok eğer lastiği çok merak edip biran önce oynama hırsıyla dolu değilseniz :hehehe:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

lastik kesme deneyimim aslında yok(2. lastik kesmem).ama yine de insan kıyamıyor yeni aldığı lastiğe ve mükemmeli arzuluyor.lastiği istediğim gibi kesemedim.raketin bir tarafında zamanlama hatası yaptığımdan dolayı tahtanın üzerinde oluşan kurumalardan kaynaklı, lastiğin bi iki yerinde küçük bombeler oluştu.halbuki izlediğim vidyoda adam tahtaya ve lastiğe aynı anda yapıştırıcı sıkıyordu ve hatta 10 dk kadar falan bekleyin falan diyordu.ne 10 dksı aradan 2 dk geçmedi tahta üzerindeki yapıştırıcı kurumaya başladı apar topar ben de lastiği yapıştırdım tahtaya ama işte kuruyan yapıştırıcı lastikte bombe oluşturdu.neyse tahtanın 2. tarafında aynı hatayı yapmadım.yapıştırıcıyı tahtaya daha geç ve daha az sürdüm bombe oluşmadı dolayısıyla ama iki tarafta da ortak sorun lastik kesiminden kalan kenar girinti-çıkıntıları.bunu nasıl sıfıra indirgeyebilirim.yardımcı olur musunuz?daha fazla lastik heba etmek istemiyorum.

bir de forumda dolaşırken kaliteli kesim yapabilmek için önce süngerin ,ikinci turda ise lastik kesiminin yapılması öneriliyordu.kesim yaparken nasıl oluyor da bu ayrımı hissedebiliyorsunuz.yani lastiğe bulaşmadan süngeri nasıl kesiyorsunuz?

herkese teşekürler

Maket bıçağı ya da bistüri ile uğraşma. Büykçe ve sağlam bir makas al. Makas yanaklarının arasında boşluk olmasın yeter. Kıtır kıtır kağıt keser gibi kes. Kesmeden önce de biraz tükrük veya su dök. Her seferinde kendine güvenin arttıkça daha güzel kesimler de yaparsın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Maket bıçağı ya da bistüri ile uğraşma. Büykçe ve sağlam bir makas al.

Onur hocam Lastik Kesme Makasını kastetmiyosun değil mi ? Gündelik hayatta kullandığımız sağlam ve keskin bir makas ?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Onur hocam Lastik Kesme Makasını kastetmiyosun değil mi ? Gündelik hayatta kullandığımız sağlam ve keskin bir makas ?

Tabi tabi, Tritoni'nin bahsettiği gibi terzi makası gibi ağır dayanıklı bir makasla mükemmel kesimler yapmak işten değil. Çok ağır olması gerekmiyor. Yapı marketlerde satılan makaslar gibi 20 cm büyüklüğünde bir makas al körelene kadar kullan. Islak kesersen 100 lastiğe kadar güzel kesimler yapabilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 48 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..