Jump to content
Masatenisi.org Forum

Defans Kombinasyonu Hakkındaki Tavsiyeleriniz.

KursaD

Recommended Posts

Herkese iyi akşamlar. Partnerim Burak hücum oyunundan Defans oyununa doğru ani bir U dönüşü yaptı. masadan açılarak forehand ve backhand chop yapmayı, forehandiyle ara sıra kontra spine girmeyi yani Joo See Hyuk tarzında bir oyun oynamayı istiyor. Ona düşündüğümüz iki kombinasyon var.

1. Tahta : TSP Reflex Fitter Def yada Xiom Aigis

FH : Xiom Yanus

BH : Joola Shark

2. Tahta : BTY Matsushita Pro Defence

BH : BTY Feint Long 2

2. kombinasyon ile bu oyun tarzını güzel tutturacağını düşündük. Fakat 1. kombinasyon da bu oyuna uygunmudur. Defans kombinasyonları hakkında bir hayli tecrübesizim. ve bilgisizim. Keza Burak da öyle. Bilgi ve görüşlerinizi bekliyoruz.

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gördüğüm kadarıyla bh de uzun pütür ile oynayanlar joo gibi kesmiyor. Topu iterek masaya düşürüyorlar, rakip alışık değilse ya fileye takıyor yada dışarı atıyor. Eğer joo gibi bh den keserek defans yapacaksa 1.5 - 1.7 mm lik iyi spin üreten düz bir lastik tercih edilebilir. Forum buluşmasında karşıma rakip olarak çıkma ihtimaline karşı söylemiyorum ona göre :whistle:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herkese iyi akşamlar. Partnerim Burak hücum oyunundan Defans oyununa doğru ani bir U dönüşü yaptı. masadan açılarak forehand ve backhand chop yapmayı, forehandiyle ara sıra kontra spine girmeyi yani Joo See Hyuk tarzında bir oyun oynamayı istiyor. Ona düşündüğümüz iki kombinasyon var.

2. kombinasyon ile bu oyun tarzını güzel tutturacağını düşündük. Fakat 1. kombinasyon da bu oyuna uygunmudur. Defans kombinasyonları hakkında bir hayli tecrübesizim. ve bilgisizim. Keza Burak da öyle. Bilgi ve görüşlerinizi bekliyoruz.

Saygılar.

Tırtığa yeni başlıyorsa friendship 755 le başlamasını tavsiye ederim arkadaşın..Tahtalardanda matsushita pro veya nittaku jie schoepp alabilir..Fh için birşey diyemem ama yumuşak bir lastik (desto f3/yanus/vario/boost tc..vs) uygun olacaktır...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yanus u ben beğenmedim .balon gibi lastik. ama masaya yakın oynadığım için sanırım lastiğin beğenilen özelliklerini anlayamadım. fakat mutlaka 1.5 ini alın. ama bu da uzaktan zayıf kalır mı bilmiyorum.

aigis alacaksanız. yapışkanlı, ince ve kalsik sert süngerli çin lastikleri aabilirsiniz. ben yurt dışı forumlarda okumuştum. klasik yapışknalı çin lastikleri ile iyi uyum sağlıyor diye. eacheng. net ten hediye olrak talent spider king (1.8) diye bir lastik göndermişler. denedim ve bu beraberliği çok beğendim. orta mesafede beklenmedik karşı hücum spinleri ile rkibinizi şaşırtabiliyorsunuz.

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hücüm oynıyan bir oyuncu defans stiline dönmek istese bu o kadar kolay oluyormu merak ettim doğrusu?? :pirpir:

Deneyip öğreneceğiz. Merak ediyorsan sende dene.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 13 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..