Jump to content
Masatenisi.org Forum

Evin Salonuna Masa Için Gereken Oynama Alanı

Guest erdigo

Recommended Posts

Arkadaşlar,

Öncelikle herkesin yeni yılını kutlarım...

Umarım 2011 hepimize güzel ve keyifli günler getirir...

Sizlere danışmak istediğim konu, masa koymak için gereken alan...

12 yaşındaki oğlum masa tenisini çok sevmekte...

Annesi ve bende keyif aldığımızdan evin salonuna (ne yazık ki başka yerimiz yok) katlanır masa tenisi masası almak istiyoruz...

Masa ölçülerini ilanlardan gördüm...

Ancak oynamaya yetecek alanı yani masanın 4 kenarından ne kadar daha yer gerekir ne yazık ki kestiremiyorum...

Asgari oynamaya yetecek yüzey alanı bilen arkadaşlar yazabilirlerse çok memnun olurum...

Birde koşullarımıza uygun masa tavsiyeleriniz olursa çok makbule geçer...

Keyifli yılbaşılar herkese...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ancak oynamaya yetecek alanı yani masanın 4 kenarından ne kadar daha yer gerekir ne yazık ki kestiremiyorum...

Asgari oynamaya yetecek yüzey alanı bilen arkadaşlar yazabilirlerse çok memnun olurum...

Merhaba,

masanın yanlarına doğru yarımşar metre, ön ve arkadan da 1-1.5 metre alan olsa bence yeterlidir.

Sonuçta maksat antrenman yapmak, tam teşekküllü maç yapılmayacak neticede.

Hepsiburada.com'dan almıştık iş yerine, en ucuz masadan. Gayet yeterli... Boyası biraz renk verse de yüzeyin top sektirmesi vs... çok iyi.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

masanın yanlarına doğru yarımşar metre, ön ve arkadan da 1-1.5 metre alan olsa bence yeterlidir.

Sonuçta maksat antrenman yapmak, tam teşekküllü maç yapılmayacak neticede.

Hepsiburada.com'dan almıştık iş yerine, en ucuz masadan. Gayet yeterli... Boyası biraz renk verse de yüzeyin top sektirmesi vs... çok iyi.

yanlardan yarım metre önden arkadan 1.5 metre nasıl yeter diyosun abicim cocugun kolunu bacagını kafasını carptıracaksınız duvara gözünüzü seveyim en az önden arkadan 2.5 metre oda birisi blok yapan kişi yani bir metreye cekecek kendini oynayacak cocugada 3.5 metre gibi alan kalacak MİNİMUM yanlardan 1.5 metre asıl ben velinin yerinde olsam evde hiç düsünmem

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

yanlardan yarım metre önden arkadan 1.5 metre nasıl yeter diyosun abicim cocugun kolunu bacagını kafasını carptıracaksınız duvara gözünüzü seveyim en az önden arkadan 2.5 metre oda birisi blok yapan kişi yani bir metreye cekecek kendini oynayacak cocugada 3.5 metre gibi alan kalacak MİNİMUM yanlardan 1.5 metre asıl ben velinin yerinde olsam evde hiç düsünmem

Masa başı blok,spin,şutop yapabilmek için 1.5 metre yeter bence..Zaten hobi amaçlı oynanacak..Evde baba oğul masadan açılıp spin rallisine giremeyeceğine göre 3.5 metreye de gerek yok..Belediyenin salonlarında arkada kalan alan 1.5 metre bile değil ki gayette masa başında oynanıyor..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

oniki yasında hareketli bir cocuk ilk baslarda bir sey olmayabilir robot gibi pozisyonu aldırırsın öööle vurur ama biraz top atmaya basladılarmı masadan farkında olmadan zaten acılacak spin hareketinden zaten bahsetmiyorum kolunu arkaya attıgı zaman raketin duvara carpmazmı sence 1.5 metreden birde hareket lazım oyunda allah göstermesin ama olma ihtimalide yüksek oynarken ayagını burkuldugunu düstügünü duvara carptıgını ee sayın baba ve ogul biraz oynadıktan sonra zaten mac olayına girecekler vs vs... bence sportif açıdan sakıncalı tabii bu bence ha sunu kabul edebilirim belki 1.5 metrede blok olur kısmen suttop olur yada masaüstü ne calısılıyorsa olur ama spin olmas mac olmaz....

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar,

Ön ve arkada sabit pimapen,sağ ve solda koltuklar olmak üzere 5,5 mt x 2 mt oluşturabildiğim alanım var...

Ölçüleri verirsem daha net fikir verir diye ekliyorum...

Kısaca burada aile içi maçlar yapabilir miyiz yoksa şansımızı zorlamayalım mı?

Birde ayakları, katlanması ve tekerleri sağlam bir ürün bulmam gerekiyor sanırım.

Önerileriniz için şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

abiler ben sze bur masalr hakkında yakında olan birşeyi anlatayım stag amricans masalar var spor salonunda hocayla kaldırıyoruz masayı küttttttttt kontraplak (suntamıydı öle bişi) masanın koldan destekçisi koptu 7 tane çivi koymuşlar hesi bir kare şeklinde yırtıldı güya bunlar iyi masalardı (25mm maç masası) çok garibime gitti.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 8 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..