Jump to content
Masatenisi.org Forum

Milli Takıma Girmek İçin Nereye Başvurmam Gerekiyor ?

Giray YILDIZ

Recommended Posts

Öyle başvurmayla olacak bir iş değil bence kesinlikle....İlk önce git bi Türkiye Şampiyonaları'na , yap bi dereceni , sonra hocaların seni seçmesini bekle , hocalar seni seçerse gidersin.

Hmm Tmm ilginiz için teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 1 month later...

1994 Doğumluyum heralde yıldızlar katagorisine giriyorum :) galiba biraz olsada şansım var..

1994 doğumlusun.. En az haftanın 6 günü deli gibi antrenman yapman lazım. Zaten oyuncu kıvamına gelmen için en az 3 sene geçmesi lazım. Çok çok yetenekliysen bilemem. Sonra kulubün olması lazım. Antrenman sıkıntısı olmaması lazım. Hocanın olması lazım. Tatil falan olmicak. 1 sene içersinde en fazla 15 gün tatilin olur. Kısacası hayatın tamamen spor ve eğitim olucak. Türkiyede artık milli takıma girmek çok zor. Şampiyon olmadığın sürece kimse bakmaz sana. Günde çift antrenman yapıp deli gibi çalışan adamlar bile artık milli takıma giremiyor. Herşey var masa tenisi'nde :) O yüzden bu yaştan sonra hobi olarak yapman daha iyi diye düşünüyorum. Çok başarılı olman için küçük yaşlardan başlaman lazım :pirpir:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bu yaş konususnda benimde kafam çok karışıktı.Ama ben mantıklı bir açıklamasını öğrendim.Çift tek düzenine göre gidiyormuş.95 liyim 9. oynuyorum 10.sınıfta oynuyorum 11. oynuyorum 12.oynıyamıyorum ama 94 lü olanlar 12.sınıf oynıyabiliyor.Bir kişi bu sene turnuvaya katılabiliyor.(çok yakın bir tanıdığım katılacak)Amam geçen sene 93 lü olanlar oynıyamadı(Bir okul bütün oyuncularını 93 12.snıftan getirmişti hiçbiri katılamadı).

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

95 ve 94 lüler 12.sınıfta oyniyamiyacak.. 93lüler bu sene 12.sınıfta oynayabilcekler

saçma sapan birşey

kesinlikle insanlar haksızlığa uğruyor neye göre ölçütlendirip o sistemi bize sunuyorlar çok manasız.Amam şöyle birşey var 12. sınıfa giden biri zaten çok antreman yapamıyor sürekli ders çalışıyorlar o yüzden çok etkilemiyor diyebilirim. :thup:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 14 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..