Jump to content
Masatenisi.org Forum

Hazır Raket Tahtasına Lastik Yapıştıran Oldu Mu?

Guest MehmetAli

Recommended Posts

Merhabalar.

Geçenlerde kendime 1 çift lastik aldım. Eski lastikler elimde kaldı. Bir akdaşımın da hazır raketi vardı (Butterfly Timo Boll). Onun yüzeyini temizledim. (Gerçi biraz zor oldu ama) Üstüne de benim eski lastikleri takıp fazlalıklarını kestim. Garip bir raket oldu. Lastiği çıkarmak biraz zor oluyor ama, merak ettim bunu daha önce deneyen var mı? Varsa nasıl sonuç aldı.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• 3 weeks later...
... yalniz arkadaşlarin dediği gibi herşey lastiğin performansina bağlı, tahtayi kendin kessen farketmezdi heralde.

Valla sana giciklik olsun diye degil, ama ben bu dedigine de karsi cikacagim maalesef. :fildir: Bence tahta oyunun 70-80%ini belirliyor, lastikler arasindaki farklar cok az, yeter ki birbirlerinin muadilleri olsunlar, tabii ki anti bir lastikle cok spinli bir lastigin veya bir uzun tirtiklinin karakterleri farklidir, ben birbirlerinin muadili lastiklerden bahsediyorum. Ama her sekilde lastikler ayri olursa hazir bir raketten daha iyi performans alinacagi kesin. Sahsi fikrim, ugrasmaya degmez. All-All+ bir tahta gunumuzde bir standart lastikten daha ucuza alinabiliyorken niye odunla oynayalim ki? ;):

Eger gercekten butceniz darsa, en ucuza kombo imal edebileceginiz yerlerden biri www.zeropong.com, haberiniz olsun, gonderme dahil $50 civarina bir tahta ve iki lastiginiz olur, kilif falan da hediye ediyorlar, bu piyasadaki en ucuz opsiyon bildigim kadari ile...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hazır raketlerin üzerindeki lastiği sökmek kolay fakat süngerini çıkarmak zor oluyor. Bunun için Selülozik tiner ve pamuk ile süngerin iyice tineri emmesini sağlayın.10 dk kadar bekleyin.Yapmanız gereken tek şey parmağınızla süngeri ittirmek.Ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.Daha sonra Su zımparası denilen çok ince zımpara kağıdı ile tahtanın yüzeyindeki pürüzleri giderin.Bazı hazır raketlerin ağaçları su ile temas ettiğinde yüzeyde lifler oluşur tekrar zımparalamznız gerekir.Su ile temizlemeye yada silmeye kalkmayın.Ben bu şekilde eşimin okulundaki öğrencilere (İlkokul) 2 tane raket hazırladım.1.cisinin üzerinde kullanılmış desto F1 ler vardı.İkincisinde ise Sriver FX. Oldukça güzel oldu.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   1 Üye, 0 Gizli, 9 Misafir (Tam liste)

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..