Jump to content
Masatenisi.org Forum

Bachandıme Topu Hep Kaldırıyor

Guest Safa66

Recommended Posts

Sayın abileri okulda nekadar derslere ağırlık verilsede sportif aktivitelr vazgeçilmezdir bende masatenisi tamının yedek oyuncusuyum 1-2-3 oyuncularla aynı seviyedeyiz adamalrın beni çok ezemiyorlar ama ben 1-2 gün iyi oynayınca rakiplerim farklı şeyler denemeye başladılar bachadime topu kladırıyor ben şut vurmak iştiyorum ama paralel forhand kesik vırakıyorum oda çaıkıyor ben karşılıyorum filede kalıyor bu bachand kaldırdığı zaman şut vuramıyorum özgüven eksikliğinden olabilir bilemiyorum nasıl bir taktik uygulama gerekir acaba ayak kombinasyonumdamı bir sorun var.Rakikim yaptığı su başlıyoruz ben bachand atıyorum ol bachand kaldırıyor benim bachandime bende forhandine kesik bırakıyorum çapraza çakıyor bende bazen fileye takıyorum .2 seneryo tekrar ben bachandıne yollarsam aynen devam ediyor o kaldırıyo ben kesiyorum vallhi bunu tam çözümliyemedim bir yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bildiğim kadarıyla yıldız veya genç yaş grubundasın, backhandine top kaldırıyorsa ayaklarını kullanıp uygun pozisyon alarak fh uzak çapraza veya paralele şut veya spin atabilirsin, bunu yaptıkça da arkadaşların sana o şekilde toplar atmaz, yapamıyorum dersen youtube denen bir site var, orada aradığın her türlü çalışmayı bulabilirsin

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tsubasa kardeşim bugun 8-2 öne geçtiğim maçı aynı nedenden 14-12 kaybettim bu çok acı bir durum aynen oynuyorum gayent güzel dediklerini yapıyorum fh gelen topları çok güzel çapraz ve paralele vurabiliyorum sonra ben 8-2 önegeçtm sonra ne olduysa benim kontrasnyonum düştü adam sürekli bachandıma kaldırıyo ben şu lamaya çalışıyorum böle oynuyoruz kalrıda kaldıra sonra ben kısa fh bırakınca o fh yolluyo ben çakıyorum o çakıyo zzz bu sorunu ben en yakıdna çözeceğim verdiğiniz bilgiler için teşkkür ederim.(tsubasa burda edirnede masatenisi hiç yok pro oyuncular bile imkan yetersizliğinden kırklar eline gitmek zorunda kalıyor burda masatenisi çok yetersiz bizde ne yapabilirsek her yolu deniyoruz)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Evet bende aynen bunu düşünüyorum tsubasa çok nok ta tespitler yapıyorsun teşekkürler. kendimi çok sıkı bir idmana alacağım bu konuda hoca yoksa internet var bizde intetneti kullanalım you tube kapalı olsa bile girmenin yolu var teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Kalkan toplar (Smaçlık) eğer Backhand inize gelıyorsa topu Forehand e alıp vurmak için yeterince vaktiniz vardır. Turushan abimin dediği çok doğru. Ayaklarınızı kullanarak topu Forehand ınıze alıp vurmayı deneyın.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 46 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..