Jump to content
Masatenisi.org Forum

Lastik Tavsiyesine Ihtiyacım Var...

Guest Babhomet

Recommended Posts

Selamlar arkadaşlar,

En son 17 sene evvel oynuyordum,

Yaklaşık 15 gün önce bir arkadaşımın "hadi gel iki rekat oynayalım" demesiyle tekrar içimde masatenisi aşkı kıpırdadı,

Ama tabi ki eski performansın yerinde yeller esiyor,yine de bisiklete binmenin unutulmaması gibi bazı şeyler yerli yerinde en azından hala spin atabiliyorum,defansım da kuvvetli,

Herneyse çok uzatmamak adına kendime bir raket alayım derken bu forumu buldum,satılık ekipmanlar bölümünde sayın Harun Coşkun hocanın Stiga 7.6 Carbo tahtasını görünce onu aldım,üstüne de kaliteli bir lastik taktırır oynarım diyordum ki dün elime Stiga Clipper Wood tahta + Stiga Alamana ile yapılmış bir raketle oynama şansı geçti ve o an yıkıldım zira bu combo bana inanılmaz hızlı geldi,neredeyse masayı tutturmak bile başarı oldu,üstelik de bu lastiğin en yumuşaklardan olduğunu öğrenince moralim bozuldu,

Özetle sizden ricam bana Stiga 7.6 Carbo tahta üzerine takabileceğim hızı düşük,yumuşaklığı fazla,kontrolümü sağlayabileceğim bir lastik tavsiye etmeniz,aradan bu kadar yıl geçip de bu kadar da marka/model bolluğu olunca ne yapacağımı şaşırdım,bizim zamanımızda bunların hiçbiri yoktu ve yaşadığım yer itibariyle neredeyse hiçbir deneme de yapamıyorum,dünki Stiga Alamana denememi yapabilmek için bile bana yaklaşık 5 saatlik yola patladı,

Vakit ayırdığınız için şimdiden çok teşekkürler,

Saygılarımla...

Not: Sayın Harun Coşkun hocaya sabrı ve alakası için ayrıca teşekkürü bir borç bilirim...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selamlar arkadaşlar,

En son 17 sene evvel oynuyordum,

Yaklaşık 15 gün önce bir arkadaşımın "hadi gel iki rekat oynayalım" demesiyle tekrar içimde masatenisi aşkı kıpırdadı,

Ama tabi ki eski performansın yerinde yeller esiyor,yine de bisiklete binmenin unutulmaması gibi bazı şeyler yerli yerinde en azından hala spin atabiliyorum,defansım da kuvvetli,

Herneyse çok uzatmamak adına kendime bir raket alayım derken bu forumu buldum,satılık ekipmanlar bölümünde sayın Harun Coşkun hocanın Stiga 7.6 Carbo tahtasını görünce onu aldım,üstüne de kaliteli bir lastik taktırır oynarım diyordum ki dün elime Stiga Clipper Wood tahta + Stiga Alamana ile yapılmış bir raketle oynama şansı geçti ve o an yıkıldım zira bu combo bana inanılmaz hızlı geldi,neredeyse masayı tutturmak bile başarı oldu,üstelik de bu lastiğin en yumuşaklardan olduğunu öğrenince moralim bozuldu,

Özetle sizden ricam bana Stiga 7.6 Carbo tahta üzerine takabileceğim hızı düşük,yumuşaklığı fazla,kontrolümü sağlayabileceğim bir lastik tavsiye etmeniz,aradan bu kadar yıl geçip de bu kadar da marka/model bolluğu olunca ne yapacağımı şaşırdım,bizim zamanımızda bunların hiçbiri yoktu ve yaşadığım yer itibariyle neredeyse hiçbir deneme de yapamıyorum,dünki Stiga Alamana denememi yapabilmek için bile bana yaklaşık 5 saatlik yola patladı,

Vakit ayırdığınız için şimdiden çok teşekkürler,

Saygılarımla...

Not: Sayın Harun Coşkun hocaya sabrı ve alakası için ayrıca teşekkürü bir borç bilirim...

stiga 7.6 carbo tahta üzerine takacağınız lastiklerin hepside size hızlı gelebilir.Herşeyden önce size of- veya al+ sınıfında bir tahta lazım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Değerli yorumlarınız için sağolun arkadaşlar,

Ekrem bey malesef ki tahtayı değiştirme ihtimalim çok az,civarda böyle raketler yok,yani trampa da mümkün görünmüyor,

Ayrıca ikinci bir tahta bütçemin lastik kısmını zora sokar,

Butterfly Sriver G3 fx için çok yumuşak ve kontrollü,ayrıca da çok hızlı değil demiş forumdaki arkadaşlar,

Acaba olabilir mi ne dersiniz? Bu lastiği uzun süre kullanan var mıdır,dayanıklı mıdır,kullanan varsa ve bilgilendirirse çok sevinirim,

Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Tsubasa,

Neden bilmem de bu Tackiness hiç içime sinmedi,bütün gece yabancı forumlar da dahil koşturup durdum,nerdeyse tüm yorumları,incelemeleri okudum,artık başım ağrımaya başladı,

Acaba Andro Hexer PowerSponge ile Butterfly G3 FX arasında kalan benim gibi bir oyuncu olsaydınız hangisini ve hangi kalınlığı tercih ederdiniz?

Battı balık yan gider artık,ne alırsam alışırım diye düşünüyorum,nihayetinde oynayacağım sadece dostluk maçlarından ibaret,iddialı bir durum yok,sadece sevdiğimiz bir sporu da yaparak göbekten,hımbıllıktan kurtulma çabası,

Ama aldığım lastik bari en uzun süre dayanacak olanı olsun,beni idare etsin istiyorum,

Andro ve Butterfly arasında dayanıklılık açısından tercih edilesi olan hangisidir sizce,

Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim,

Aslında tamamen haklısınız ve zannederim aynen dediğiniz gibi olacak,

Yalnız yine de Andro ve Butterfly arasındaki dayanıklılık bazında hangisi önde gider kısmını öğrensem çok makbule geçecek,

Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Sayın Tsubasa,

Neden bilmem de bu Tackiness hiç içime sinmedi,bütün gece yabancı forumlar da dahil koşturup durdum,nerdeyse tüm yorumları,incelemeleri okudum,artık başım ağrımaya başladı,

Acaba Andro Hexer PowerSponge ile Butterfly G3 FX arasında kalan benim gibi bir oyuncu olsaydınız hangisini ve hangi kalınlığı tercih ederdiniz?

Battı balık yan gider artık,ne alırsam alışırım diye düşünüyorum,nihayetinde oynayacağım sadece dostluk maçlarından ibaret,iddialı bir durum yok,sadece sevdiğimiz bir sporu da yaparak göbekten,hımbıllıktan kurtulma çabası,

Ama aldığım lastik bari en uzun süre dayanacak olanı olsun,beni idare etsin istiyorum,

Andro ve Butterfly arasında dayanıklılık açısından tercih edilesi olan hangisidir sizce,

Saygılarımla...

İyi düzey oyuncuların kendi aralarında yaptığı yorumlar sizi yanıltmasın. Tsubasa nın dediğini dinlerseniz pişman olmazsınız. Aksi taktdirde pahalı ve havalı, ancak kullanmayacağınız bir raket saibi olursunuz. Tahtanız zaten size göre fazlaysıyla hızlı ve kontrolsüz. Yumuşak ve kontrollü bir lastik (tackiness c veya d gayet yerinde bir seçim) ile bu kontrolsüzlüğü telafi etmelisiniz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

deva sarjan 'ın tavsiye ettiği gibi iki tane butterfly tackiness drive lastiğinden alın. Backhandinize 1.7 mm , forehandinize 1.9 mm kalınlıkta olanını alın bence. İki kalınlığı da tecrübe etmiş olursunuz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler sayın Ongun,

Sizin bir yazınızda G3 FX'i kontrollü ve yumuşak bulduğunuzu okudum,

Sürekli atak oynayan partnerime de W.SCHLAGER üzerine ondan alalım dedik,uygun mudur sizce?

Tahtayı şurdan bulduk http://urun.gittigidiyor.com/BUTTERFLY-W-SCHLAGER-MASA-TENIS-RAKETI_W0QQidZZ29927433#aciklama

Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Önce hastayı görüp muayene etmek gerek. Görmeden birşey söylemek doğru olmaz. İsterseniz size muayenehanemin numarasını vereyim... :)

Schlager karbon tahtayı kontrolü kaybetmeden kullanabilmek için sürekli atak oynayan biri olmaktan öte, sürekli oynayan, sıkı antrenmanlı biri olmak gerek. Arkadaşınız ehil bir oyuncu mudur?

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Selamlar sayın Ongun,

Arkadaşım benden çok daha iyi,ama o da ehil sayılmaz,yeni ehili bunun eğitimi olarak algılamak gerekirse ikimizde sadece oynamışız,hiç planlı programlı bir çalışma görmemişiz bile,

Yıllar sonra gaza geldik diyebilirim kısaca,

Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Eğer eğitiminiz yoksa size karbon yok. :P:

Şaka bir yana, masa tenisini seyrederek, oynayarak, kendi kendine öğrenmiş bizim gibi oyuncuların, tahta alırken yapacağı en mantıklı seçim, 5 katlı, tamamı ahşap, klasik dizayna sahip tahtalardan birini tercih etmek olacaktır. Oynadığımız oyunu göz önünde tutup, ALL, ALL+, OFF-, OFF sınıfı tahtalar içinden bize uygun hızda ve yapıda!!! olanını seçmeliyiz. Mesela topu sıklıkla keserek oynuyorsak, gidip de 5 katlı ama üst yüzeyi sert ceviz ağacından yapılmış OFF sınıfı bir tahta almanın mantıklı bir tarafı yoktur. Mantıklı seçim yapmışsak, maçta topla oynayabiliriz. Gaza gelip seçim yapmışsak, maçta topa vururuz, top biryerlere gider artık.

Bence arkadaşınız tahta seçerken, butterfly için konuşursak, Petr Korbel'den ötesine bakmamalı.

Bana schlager karbon verseler, önce üzerine iki kat bez sarıp ondan sonra lastikleri yapıştırırım. Ancak...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler sayın Ongun,

Petr Korbel'i beğendi arkadaş,zaten beğenmeyip de ne yapacak,garibim raket seçicez diye 4 gecedir bende,hanımı sonunda eve almıycak...:)

Bunun üzerine G3 FX'i mi takalım yoksa başka bir öneriniz olacak mı,sizi de meşgul ediyoruz,hakkınızı helal edin,diğer yorumcu arkadaşlar da tabi ki,

Saygı ve selamlarımızla...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler sayın Ongun,

Sizin bir yazınızda G3 FX'i kontrollü ve yumuşak bulduğunuzu okudum,

Sürekli atak oynayan partnerime de W.SCHLAGER üzerine ondan alalım dedik,uygun mudur sizce?

Tahtayı şurdan bulduk http://urun.gittigid...927433#aciklama

Saygılarımla...

schalager carbonun bu kadar ucuz olması beni şaşırttı helede sıfırsa cok ucuz... bilmiyorum acaba nerden ve nasıl temin edildi bu fiyata....bir yanlıslık olabılecegı kanısındayım...

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi ben arkadaşın sizden çok daha iyi olduğu ve sürekli atak oynadığı dışında hiçbirşey bilmiyorum. Onun nasıl oynadığını görmeden size net bir lastik ismi vermek çok yanlış olur. Bence ilk raket için maceraya atılmaya hiç lüzum yok. Madem tahtaya karar verdiniz, takın üstüne bir çift Sriver EL 1.9 mm olsun bitsin. Çok iddialıysanız fh'e 2.1mm takarsınız. Orta sert süngeriyle, ortalama hızıyla, yüksek kontrolüyle, sağlam top tutuşuyla, uzun ömrüyle, hesaplı fiyatıyla, her yola gelen, dört mevsim kullanılabilecek mükemmel lastik işte. Amatör oyuncuyu rampada bırakmaz.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 58 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..