Jump to content
Masatenisi.org Forum

Su Bazlı Lastiklerde Zamanla Hızlanma Olur Mu?

Recommended Posts

meraba arkadaşlar simdiden cevaplarınız icin tesekkürler.alc + tenergy64 (iki taraf) elime gecti almanyadan bi abim sagolsun hediye etti fakat umdugum gibi hızlı gelmedi yani asırı kol gücü gerektiriyor.bundan önce stiga tube aliminium kullandıgım icin biraz daha kontrollü bir tahta daha dogrusu karbon bir tahta bana alısılması zor geldi.sorum;lastikler 2.veya daha sonraki yapıstırmalarda hız kazanır mı yada tahtanın gücünü artırmak icin ne yapmak gerekir?

10 yıllık masatenisi hayatımda bu sporu bilincli bir sekilde yapıp teknik acıdan iyi olmaya özen gösteriyorum.velhasıl sadece işin bu yüzüyle ilgilendigim icin hep,ne tahta yapısını biliyorum yani inceliklerini ne de bu konuları..yardımcı olabilirseniz cok sevinirim..

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Oyun seviyeni bilmiyorum ama bence tekniğini bir gözden geçir. O kombinasyon ile zımba gibi top göndermen gerek.

sonraki yapıştırmalarda eğer raketin iyi bir yapıştırıcı kullanılarak yapıştırılmadıysa ve iyi yapıştırılırsa hızlanabilir. Bunu bazı yapıştırıcılarda yaşadım. İşi yarama ihtimali var.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hızlanma olayının olacağını bende sanmazdım ama başıma geldi. Acuda S1 ilk taktığımda oyun seviyeme göre yavaş bir lastikti beckhandde kullanıyodum o yuzden ama zamanla lastik kendine geldi forhande aldım beckhande de onun sıfırını aldım şuan yeni aldığım lastik yavaş 2 aylık acuda S1 ise daha hızlı.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Cevaplar sorudan çıkabilecek iki anlamı da karşılıyor..Fakat anladığım kadarıyla üyemiz rakedinin şu anki haliyle yeterince atmadığını,zamanla lastikte bir hızlanma olup olmayacağını soruyor..Allah bilir deyip kendi cevabıma geçiyorum :P:

Eğer bir hızlanma olduysa,yahut olacaksa bu durum için lastik oynadıkça açılıyor,kendini buluyor demek daha doğru olmaz mı? Paketten çıkan lastikle,bir hafta ,on gün oynanmış lastiğin aynı olmasını beklemek hata olur bence..Su bazlı ile yapıştırdığım eski nesil,yeni nesil tüm lastiklerim zamanla kendini buldu ve gerçek performansına kavuştu..Eğer alışmaktan bahsedeceksek tersine bir durum olması gerekir,ilk zaman hızlı gelir,zamanla alıştığımız için daha yavaş hissederdik..Deneyimlerimden çıkardığım sonuç bu..İşin psikolojik boyutu,oyun seviyemiz ve karşımızdaki oyuncunun seviyesi de işi daha karmaşık hale getirebilir :gulumse:

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

değerlendirmeleriniz için çok teşekkürler arkadaslar.teknik acıdan kötü degilim yani topu tanıma safhasını coktan gectim.spinlerim de gercekten cok iyi savaş teke ya da bahri kaya'yı biliyorsanız denizliden onlar kesin bilgi verirler:)belki de zamanla lastikler dediginiz gibi acılır ve kolum alısır.daha henüz 2.oynayısım biraz aceleci davrandım sanırım:)

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 19 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..