Jump to content
Masatenisi.org Forum

Tahta Ve Lastik Tavsiyesi

Guest KiMKi

Recommended Posts

Arkadaşlar baya bir konu okudum ve benim isteğimle aynı olan bir kaç konuya rastladım ama tam net cevap alamadığım için konu açma gereği duydum.

Aşağı yukarı 10 yıldan fazladır masa tenisi ile uğraşıyorum. Ara ara uğraştığım için bugüne kadar pro raket kullanmadım.

FH için atak ve spinli,

BH içinse defans ve kesmeyle karışık bir oyun stilim var.

Tekrar belirteyim, bu benim ilk kombo raketim olacak ve bunca yıldır hazır raketlerle oynadığım için tahta ve lastikler hakkında pek bilgim yok. Vakti olan arkadaşlar tahta ve lastik tavsiyesi yapabilirlerse memnun olurum. 200 tl'yi geçmezse daha çok memnun olurum. :)

Selametle, kolay gelsin.

Atak tarzını kullanan bir oyuncu olduğumu düşünürüm ama yeri geldiğinde çok az da olsa defansif de oynarım.

@webster'a teşekkürler.

KiMKi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Daha önce kombine bir raket kullanmamış olabilirsiniz ama buradaki arkadaşların öneride bulunmalarına yardımcı olmak açısından oyun tarzınızı da yazarsanız iyi olur.

İlginiz için teşekkürler, ilk mesajıma ekleme yaptım.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İlk defa kombinasyon raket yapacaklar için marka, model gibi kavramların pek önemi yoktur. Bütçeniz doğrultusunda All+ en fazla off- hızına sahip bir tahta alıp üzerine ince ve yumuşak lastik takmak en mantıklısıdır.

Örnek: Tahta, Bty Anrzej Grubba All+. Lastik olarakda Backhand e Bty Flextra, forehand e Desto F3 güzel bi seçim olur düşüncesindeyim. Daha ucuz bi kombinasyon isterseniz şayet, tahta gene Bty Anrzjej grubba All+, lastikler LKT Rapid Sound veya LKT Rapid Soft.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

İlk kez kombinasyon raket kullanacak kişilerin çok hızlı olmayan bir tahta üzerine yumuşak ve ince lastikler tercih etmesi gerekir.Ama uzun süredir masa tenisi oynadığını söylüyorsun o yüzden alışma sürecinin çok uzun olmayacağını düşünüyorum.

Benim sana tavsiyem bütçeni de düşünmen.O yüzden bence uzun süre değiştirmeyi düşünmeyeceğin bir tahta almalısın.Çünkü bugün uygun fiyatlı yavaş bir tahta aldığında bir süre sonra atak oyunun yüzünden seni yeterince tatmin etmeyecek.Tahtanı değiştirmek istediğinde ise bu sefer lastiklerin yeni tahtaya uymayacak,küçük ya da büyük gelecek.Bir sürü sıkıntı.Ve emin ol bir kez bu işe bulaştın mı sonu yok.Şu lastiği deniyim,şu nasıl acaba falan derken bir bakmışsın ki bir sürü lastik ve tahta denemişsin.

O yüzden bence forumdaki ilanları takip et ve ikinci el bir tahta al.Bir çok kişi yeni tahta denemek istediği için ellerindeki ekipmanları çok uygun fiyata satıyor.Aldığın tahta üzerine yumuşak ve ince lastikler tak.Xiom Vega Europe,Vega Elite,Nimbus Sound,Hexer Powersponge.Bunları tercih edebilirsin.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@KursaD, @fatih engin, @akt_61, @webster ile PM ile tavsiyede bulunan @Bilal OLGUN'a ayrı ayrı yardım ve destekleri için teşekkür ederim. Kombomu tamamladığım zaman, ileride de aynı sorunu olan arkadaşlara yardım için, sonucu bildiririm.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 members

• Bu sayfayı inceleyen kayıtlı kullanıcı yok
  • Çevrimiçi Kullanıcılar   0 Üye, 0 Gizli, 57 Misafir (Tam liste)

• Şu anda bağlı kayıtlı kullanıcı bulunmuyor
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu sitede size daha iyi yardımcı olabilmek için çerezler kullanılır. Çerez ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz, veya devam ederseniz çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsınız..