English

 

 

Altın Web Ödülü

 

Çocuk Oyunları  <

İçindekiler

> Çalışma Kütüphanesi

 

ÇALIŞMALARIN PLANLAMASI

 

Çalıştırdığınız çocukların hepsinin yeni başlayanlar olduğu varsayılmıştır. Bu seviyede çalışmalar basit tutulmalıdır ve özellikle küçük çocuklar için sıkça değiştirilmelidir. Mümkün olan her anda değişik çalışmalar yaptırılmalıdır. Bu aynı çalışmayı iki defa yapmayacaklar anlamına gelmez. Ama aynı çalışmalar her gün yapılmamalıdır, mümkün olan her fırsatta yeni çalışmalar araya konmalıdır.

Çalışmaları daha enteresan yapmak için araya çocukların oynayabileceği oyunlar kısmında bahsedilen türde oyunlar konmalıdır. Yalnız tüm çalışmalar oyunlara ayrılmamalıdır. Böyle olursa çocuklar her gün oyun beklentisiyle gelirler ve oyunları gelişmez. Sonra da onları çalışmaya yönlendirmek zor olur.

Bir sonraki bölümde çocukların yapabileceği çalışmalar anlatılmıştır. Bunlardan çoğunda ayakların iyi çalışması gerekir. Çocuklara ayaklarını nasıl hareket ettirecekleri gösterilmelidir. Çoğu çalışma 5-10 dakika süresince yapılmalıdır, ama bunu bir oyun şekline sokabilirseniz farkında olmadan çok daha uzun süre çalışabilirler. En faydalı olacağını düşündüğünüz çalışmaları seçip çalışmayı başlatabilirsiniz.

Çalışma kütüphanesinden sonra 10-11 yaşındaki çocuklar için 3 haftalık bir çalışmanın çerçevesi verilmiştir. Farklı yaş ve süredeki çalışmalar için bunları uygun bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Copyright Larry Hodges

Copyright Mark Nordby, Dan Seemiller, John Oros

Copyright USA Table Tennis

Tercüme :

Çocuk Oyunları  <

İçindekiler

> Çalışma Kütüphanesi

 

Son güncelleme tarihi : 06 Kasım, 2002

Copyright © 2001-2006 Ertan Patır

Bu sitenin içeriği kod ve yazılım da dahil olmak üzere, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya yeniden yayımlanamaz.

Webmaster :