English

 

 

Altın Web Ödülü

 

 

İçindekiler

>  Çalıştırıcı Felsefesi

 

GİRİŞ

 

Dünyanın en popüler raket sporu ve ikinci en popüler katılımcı sporudur. Bir çok kişiye bu sporun ne olduğunu sorarsanız çoğu size hemen diğer çok bilinen raket sporunun ismini söyleyecerek yanılgıya düşeceklerdir.

Bahsettiğimiz sporun ne olduğunu siz biliyorsunuz. Aksi takdirde bu yazıyı okumuyor olurdunuz. Bir çok kişi masa tenisini, küçük beyaz bir topun birisi hata yapıncaya kadar ileri-geri hızlı olmayan bir şekilde vurulduğu bir spor olan "ping pong" olarak bilir.

Eğlenme sporu olarak yapanların hepsi topu yavaş bir şekilde ileri-geri vururlar. Bu sporun kolay bir spor olduğu görüntüsü muhtemelen bundan dolayı ortaya çıkmıştır. Topu hızlı olarak yönlendirmek çalışmayı gerektirir. Ama bir defa öğrenildiği zaman da hayat boyu geçerli olan bir beceri haline dönüşür. Bu kılavuzun sizin bu beceriyi başkalarına öğretmenizi kolaylaştıracağını umuyoruz. Belki size de faydası olur.

USA Table Tennis (USATT)'a kayıtlı 7,000 den fazla turnuva oyuncusu ve ülke çapında 230 kulüp vardır. Bunlar her yıl 250 den fazla USATT onaylı turnuvaya katılmaktadırlar.

USATT Merkezi Colorado Springs'deki Olimpik Çalışma Merkezi'ndedir. Eğer sorularınız veya sorunlarınız varsa bizi aramaktan çekinmeyin :

USA Table Tennis

One Olympic Plaza

Colorado Springs, CO 80909

Phone: 719-578-4583

Fax: 719-632-6071

Email: usatt4@iex.net

Çalıştırıcı sertifikası, USATT'ın Genç Çalıştırıcı Sertifikasyon imtihanına giren ve çocuklarla çalışma ve öğretme tecrübesi olan herkese açıktır. Çalıştırıcı eğitiminizi devam ettirmek isterseniz, USATT'ın çalıştırıcılar için beş seviye sertifikası vardır;

1. Genç çalıştırıcısı

2. Kulüp çalıştırıcısı

3. Eyalet seviyesi çalıştırıcı

4. Bölgesel çalıştırıcı

5. Ulusal çalıştırıcı

 

Üst seviye sertifikasyonun ek şartları vardır. Ek bilgi için USATT'a başvurunuz.

Bu kılavuzda okuyucunun masa tenisiyle oyuncu olarak, çalıştırıcı kursuna giderek veya en azından bir oyuncunun göstermesi şeklinde bir tecrübesi olduğu varsayılmıştır. Fakat masa tenisini öğretmek için masa tenisi uzmanı olmanız gerekmez. Önemli olan masa tenisini öğretme arzunuz ve spora büyük ilgi duymanızdır. Eğer bu özelliklere sahipseniz öğrencileriniz bunu sizden kaparlar ve onlar da heyecan duyarlar. O zaman masa tenisi sınıfınız hem sizin, hem de öğrencileriniz için tatminkar ve engin bir tecrübeye dönüşür.

Copyright Larry Hodges

Copyright Mark Nordby, Dan Seemiller, John Oros

Copyright USA Table Tennis

Tercüme :

 

İçindekiler

>  Çalıştırıcı Felsefesi

 

Son güncelleme tarihi : 06 Kasım, 2002

Copyright © 2001-2006 Ertan Patır

Bu sitenin içeriği kod ve yazılım da dahil olmak üzere, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya yeniden yayımlanamaz.

Webmaster :